Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 12 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за листопад 2014 року 01.12.2014

У листопаді 2014 року до Вищого господарського суду України надійшло 54 звернення і 4196 запитів на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

54 письмових звернення стосовно дій суддів господарських судів, надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, порядку розгляду справ господарськими судами, які розташовані в районі проведення антитерористичної операції, виконання судових доручень тощо;

6 письмових запитів на інформацію щодо надходження та реєстрації касаційних скарг, результат їх розгляду;

4190 усних запитів стосовно розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжних реквізитів для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими...

Детальніше »
Розділ "Публікації у ЗМІ" доповнено новими матеріалами 01.12.2014

Розділ "Публікації у ЗМІ" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено актуальними інтерв'ю та коментарями суддів ВГСУ, а також відеоматеріалами із засідання "круглого столу" в Одеському апеляційному господарському суді "Гарантії судового захисту прав та інтересів юридичних осіб в Україні".

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Громадськість високо оцінює ефективність організації роботи місцевих та апеляційних господарських судів 28.11.2014

На початку вересня цього року в місцевих та апеляційних господарських судах у рамках Всеукраїнської акції «Зміцнимо довіру громадян до суду» проводилось анонімне опитування громадян-відвідувачів суду за ініціативою Ради суддів України спільно з Центром суддівських студій за підтримки Проекту Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні».

86,5% громадян оцінили ефективність організації роботи місцевих господарських судів (дотримання строків та процедур розгляду справ; вчасність отримання повідомлень про розгляд справ; обґрунтованість затримки/перенесення судових слухань тощо) на "відмінно" та "добре"*.

Водночас 70,6% респондентів оцінили на "відмінно" та "добре" ефективність організації роботи апеляційних господарських судів *.

З результатами анонімного опитування громадян можна ознайомитися в рубриці "Довіра громадськості до системи господарських судів України".

Як повідомлялося раніше, громадяни вважають, що місцеві та апеляційні господарські...

Детальніше »
УВАГА! Перенесення робочих днів у 2015 році! 27.11.2014

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.11.2014 №1084-р, рішення зборів суддів Вищого господарського суду України від 24.11.2014 № 1, статті 34 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», з метою створення сприятливих умов для святкування 1 січня - Нового року та 7 січня - Різдва Христового, а також раціонального використання робочого часу, розпорядженням Вищого господарського суду України від 26.11.2014 № 42-р перенесено робочі дні з:

п'ятниці 2 січня - на суботу 17 січня;

четверга 8 січня - на суботу 31 січня;

п'ятниці 9 січня - на суботу 14 лютого.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

 

 

Відбувся пленум Вищого господарського суду України 25.11.2014

 24 листопада 2014 року у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ), відбулося чергове засідання пленуму під керівництвом очільника ВГСУ Богдана Львова та секретаря пленуму ВГСУ Лариси Рогач.

У заході також взяли участь заступники Голови ВГСУ Сергій Могил і Геннадій Кравчук, Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Борис Гулько, заступник Генерального прокурора України, начальник Головного управління представництва та організації участі у кримінальному провадженні в суді Олег Бачун, очільники Харківського апеляційного господарського суду Павло Тихий і Львівського апеляційного господарського суду Борис Плотніцький, судді ВГСУ та проректор по забезпеченню організаційної діяльності Національної школи суддів України, суддя Верховного Суду України у відставці Володимир Мазурок.

Заслухавши доповіді суддів ВГСУ Олександра Кота, Віктора Москаленка та секретаря пленуму ВГСУ Лариси Рогач, членами пленуму було прийнято ряд постанов:

1. "Про деякі питання практики...

Детальніше »
Громадяни вважають, що місцеві та апеляційні господарські суди при розгляді справи є незалежними та неупередженими 24.11.2014

З 1 по 5 вересня 2014 року в місцевих та апеляційних господарських судах у рамках Всеукраїнської акції «Зміцнимо довіру громадян до суду» проводилось анонімне опитування громадян-відвідувачів суду за ініціативою Ради суддів України спільно з Центром суддівських студій за підтримки Проекту Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні».

На запитання «Чи можете Ви сказати, що суд при розгляді Вашої справи є незалежним та неупередженим?» 80,1% громадян-відвідувачів місцевих та 58,7% громадян-відвідувачів апеляційних господарських судів відповіли «Так» та «Скоріше Так».*

З результатами анонімного опитування громадян можна ознайомитися в рубриці "Довіра громадськості до системи господарських судів України".

*Анонімне опитування громадян-відвідувачів у 4 місцевих та у 2 апеляційних господарських судах не проводилося.

Відділ підготовки та організаційно-протокольного забезпечення проведення засідань Пленуму (секретаріат Пленуму), зборів суддів,...

Детальніше »
Секретар четвертої судової палати Бенедисюк І.М. взяв участь у роботі ІV Форуму України з питань конкуренції 21.11.2014

20-21 листопада 2014 року відбувся ІV Форум України з питань конкуренції (далі - Форум), який організовано Антимонопольним комітетом України із залученням міжнародних експертів у сфері конкуренції.

У роботі Форуму взяв участь секретар четвертої судової палати Вищого господарського суду України Ігор Бенедисюк.

Учасниками Форуму обговорювалися актуальні питання, пов'язані з перспективами розвитку конкурентної політики і законодавства в Україні з урахуванням міжнародного досвіду; застосуванням штрафних санкцій до порушників законодавства про захист економічної конкуренції; розслідуванням антиконкурентних узгоджених дій на окремих ринках та механізмами боротьби з ними тощо. Особливу увагу звернуто на практичні аспекти імплементації розділу 10 "Конкуренція" Угоди про асоціацію України та ЄС.

 

75% респондентів задоволені ефективністю виконання суддями апеляційних господарських судів своїх функціональних обов'язків 19.11.2014

 З 1 по 5 вересня 2014 року в апеляційних господарських судах у рамках Всеукраїнської акції «Зміцнимо довіру громадян до суду» проводилось анонімне опитування громадян-відвідувачів суду за ініціативою Ради суддів України спільно з Центром суддівських студій за підтримки Проекту Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні».

На пропозицію «Оцініть, будь ласка, ефективність виконання суддями своїх функціональних обов'язків (дотримання процедур відкриття провадження у справі, забезпечення доказів, забезпечення позову)» 75,9% громадян-відвідувачів апеляційних господарських судів відповіли «Так» та «Скоріше Так».*

З результатами анонімного опитування громадян-відвідувачів апеляційних господарських судів можна ознайомитися в підрубриці "Довіра громадськості до апеляційних господарських судів".

Як повідомлялося раніше, 60% респондентів вважають, що апеляційні господарські суди приймають справедливі рішення.

* Анонімне...

Детальніше »
Резолюція за результатами "круглого столу" від 22 жовтня 2014 року 18.11.2014

Вищий господарський суд України

РЕЗОЛЮЦІЯ

за результатами "круглого столу"від 22 жовтня 2014 року на тему: "Судова реформа в Україні - стан і перспективи: забезпечення належного доступу до правосуддя, ефективність судового захисту, підвищення авторитету судової влади та довіри громадян", напрацьована членами редакційної групи у складі:

Беляневич О.А. - доктора юридичних наук, професора, головного наукового співробітника Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва імені академіка Ф.Г. Бурчака НАПрН України;

Демченка С.Ф. - доктора юридичних наук, заслуженого юриста України;

Муравйова С.В. - судді, секретаря судової палати Вищого адміністративного суду України;

Соломахи Л.І. - члена Ради суддів України, судді Апеляційного суду Донецької області;

Щербини В.С. - доктора юридичних наук, професора, академіка НАПрН України, завідувача кафедри господарського права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, заслуженого юриста України.

Учасники...

Детальніше »
87% громадян задоволені ефективністю виконання суддями місцевих господарських судів своїх функціональних обов'язків 18.11.2014

З 1 по 5 вересня 2014 року в місцевих господарських судах у рамках Всеукраїнської акції «Зміцнимо довіру громадян до суду» проводилось анонімне опитування громадян-відвідувачів суду за ініціативою Ради суддів України спільно з Центром суддівських студій за підтримки Проекту Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні».

На пропозицію «Оцініть, будь ласка, ефективність виконання суддями своїх функціональних обов'язків (дотримання процедур відкриття провадження у справі, забезпечення доказів, забезпечення позову)» 87,3% громадян-відвідувачів місцевих господарських судів відповіли «Так» та «Скоріше Так».*

З результатами анонімного опитування громадян-відвідувачів місцевих господарських судів можна ознайомитися в підрубриці "Довіра громадськості до місцевих господарських судів".

Як повідомлялося раніше, 78% громадян вважають, що місцеві господарські суди приймають справедливі рішення.

*Анонімне опитування громадян-відвідувачів...

Детальніше »