Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 12 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Шановні судді та колеги-юристи! 07.10.2014

Прийміть сердечні вітання з нагоди професійного свята - Дня юриста!

Обравши цей нелегкий шлях, який вимагає відданості, чесності, принциповості, неупередженості, об'єктивності, ви присвятили своє життя служінню Закону.

На жаль, сьогодні ми маємо найнижчий рівень довіри суспільства до будь-яких державних інституцій.

Водночас забезпечення прав та свобод як кожного громадянина, так і суспільства в цілому, зростання правової свідомості, безперечно, залежать від нас - суддів, вчених-правників, адвокатів, працівників правоохоронних органів, юрисконсультів, нотаріусів тощо.

Упевнений, що переважна більшість з гідністю пройде будь-які випробування на шляху відновлення довіри наших співвітчизників, а позбавлення в найкоротші строки залишеного в спадок негативного ставлення до судової влади має не лише сприяти цьому, але й додасть сил у розбудові демократичного суспільства європейського типу.

Високий професіоналізм, усвідомлене почуття відповідальності допоможуть вам завжди бути на висоті вимог часу, вірно служити...

Детальніше »
Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов виступив на ІІІ Судовому форумі асоціації правників України 06.10.2014

Третього жовтня 2014 року відбувся ІІІ Судовий форум асоціації правників України. Програма форуму складалася з чотирьох сесій: "Реформа судової системи", "Забезпечення єдності судової практики як запорука покращення інвестиційного клімату України", "Цивільне та господарське судочинство", "Судовий процес із міжнародним елементом".

Вищий господарський суд України на форумі представляли Голова ВГСУ Богдан Львов, заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук, судді ВГСУ Інна Алєєва, Борис Грек, Алла Демидова, Володимир Дерепа, Олексій Євсіков, Віталій Корсак, Віктор Москаленко, Ірина Панова, Володимир Поліщук, Ольга Попікова, Світлана Самусенко, Олександр Сибіга.

Також у заході взяли участь заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов, Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло, заступник Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Євген Літвінов, суддя Конституційного Суду України Станіслав Шевчук, керівник групи експертів...

Детальніше »
Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов взяв участь у роботі "круглого столу" на тему "Судова реформа в Україні в часи великих змін" 03.10.2014

2 жовтня 2014 року відбувся "круглий стіл" на тему "Судова реформа в Україні в часи великих змін", організований щотижневим професійним виданням "Юридична газета" спільно з юридичним факультетом Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У роботі заходу взяли участь: Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов; судді Верховного Суду України - Лілія Григор'єва, Вищого адміністративного суду України - Михайло Цуркан, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ - Ольга Ступак; завідувач кафедри господарського права і процесу Одеської національної юридичної академії, доктор юридичних наук, професор Олег Подцерковний; керівник групи експертів Проекту ЄС "Підтримка реформ в сфері юстиції в Україні" Віргіліус Валанчус; представники провідних юридичних фірм та адвокатських об'єднань.

У своєму виступі Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, зокрема, наголосив, що під час проведення реформи необхідно опиратися на напрацьований досвід та враховувати нинішні реалії. "Для нас головне...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України завершилася програма підготовки голів та заступників голів місцевих господарських судів 03.10.2014

У Вищому господарському суді України завершилася підготовка голів та заступників голів місцевих господарських судів за програмою Національної школи суддів України.

Свої доповіді Голова ВГСУ Богдан Львов та заступник Голови ВГСУ Сергій Могил присвятили останнім законодавчим змінам у системі правосуддя.

Суддя ВГСУ, Голова Ради суддів господарських судів України Олександр Удовиченко у своїй лекції приділив увагу правовому і соціального захисту суддів та їх сімей.

На питаннях узагальнення та єдності судової практики як засобу вдосконалення судової діяльності зупинилася суддя, секретар другої судової палати ВГСУ Тетяна Дроботова.

Керівник апарату ВГСУ Ірина Галівець розповіла про роль керівника апарату в організації діяльності суду.

Крім того, під час навчальної програми суддівська аудиторія заслухала низку цікавих тематичних лекцій, зокрема "Психологічні прийоми запобігання ефекту професійного вигорання у суддів", "Комунікації в судовій владі. Проблеми підвищення авторитету судової влади в українському...

Детальніше »
Співчуття з приводу передчасної смерті судді Дніпропетровського апеляційного господарського суду Тищик Ірини Валентинівни 01.10.2014

Колектив Вищого господарського суду України висловлює щирі співчуття з приводу передчасної смерті судді Дніпропетровського апеляційного господарського суду Ірини Валентинівни Тищик.

На 56 році життя перестало битися серце надійної колеги, високопрофесійної судді та зразкової матері, готової завжди прийти на допомогу.

Життя Ірини Валентинівни було наповнене високою порядністю, авторитетом, чесністю, відкритістю, любов'ю до рідної землі. За 22 роки сумлінного служіння системі господарського (арбітражного) судочинства вона удостоєна численних почесних відзнак та відомчих нагород.

Передчасна смерть Ірини Валентинівни є тяжкою втратою для родини, колективу та всіх, хто її знав і любив. Хай Господь дасть вам сил і мужності перенести це велике горе.

Переконані, що світлий образ Ірини Валентинівни Тищик, її відкрита душа, щирість та доброта назавжди збережуться в нашій пам'яті.

Вічна пам'ять...

 

Колектив Вищого господарського суду України

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за вересень 2014 року 01.10.2014

У вересні 2014 року до Вищого господарського суду України надійшло 100 звернень і 4515 запита на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

100 письмових звернень стосовно дій суддів господарських судів, розгляду справ, надання копій судових рішень, про надходження та реєстрацію касаційних скарг, зміни територіальної підсудності справ господарських судів, які розташовані в районі проведення антитерористичної операції, виконання судових доручень тощо;

10 письмових запитів на інформацію стосовно надання інформації про надходження та реєстрацію касаційних скарг, результат їх розгляду;

4505 усних запита стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних",...

Детальніше »
Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов наголосив на важливій ролі місцевих судів у формуванні іміджу всієї господарської системи 30.09.2014

30 вересня 2014 року Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов виступив з лекцією щодо законодавчих змін у системі правосуддя в рамках програми підготовки голів та заступників голів місцевих господарських судів.

Під час виступу Голова ВГСУ зупинився на проблемах і перспективах судової реформи в Україні, важливості дотримання професійної етики судді. Він також акцентував увагу присутніх на своєчасності та актуальності Закону України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні". Водночас Богдан Львов закликав очільників судів ознайомитися з основними положеннями нещодавно прийнятого Закону України "Про очищення влади".

Крім того, Голова ВГСУ окреслив головні пріоритети у роботі системи господарських судів - збереження позитивної тенденції щодо дотримання строків розгляду справ та забезпечення єдності судової практики.

На завершення виступу Богдан Львов наголосив на важливій ролі місцевих судів у формуванні іміджу всієї господарської системи. Крім того, він закликав суддів дотримуватись встановленого часу розгляду...

Детальніше »
Заступник Голови Вищого господарського суду України Сергій Могил відкрив навчальну програму підготовки голів та заступників голів місцевих господарських судів 29.09.2014

29 вересня 2014 року у Вищому господарському суді України за програмою Національної школи суддів України розпочалася підготовка голів та заступників голів місцевих господарських судів.

Захід відкрили заступник Голови Вищого господарського суду України Сергій Могил, проректор з науково-дослідної роботи НШСУ Наталія Шукліна і начальник відділу підготовки суддів та працівників апаратів судів НШСУ, суддя ВГСУ у відставці Ольга Подоляк.

Виступаючи з доповіддю, заступник Голови ВГСУ проаналізував низку законопроектів, спрямованих на реформування судової системи, а також повідомив, що законодавчі зміни щодо діяльності господарських судів ретельно вивчаються Вищим господарським судом України і надаються пропозиції та заперечення щодо внесення змін до тих чи інших законопроектів. За словами Сергія Могила, найгострішим є питання фінансування судів та суддів, без якого неможливо гарантувати їх незалежність. На його переконання, будь-які зміни в системі правосуддя мають бути закріплені саме в Законі України "Про судоустрій і статус суддів".

Звертаючись...

Детальніше »
Судді Вищого господарського суду України увійшли до складу Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України 26.09.2014

Під час роботи ХІІ позачергового з'їзду суддів протягом 25-26 вересня 2014 року призначено членів Вищої ради юстиції.

Зокрема, до її складу увійшла суддя Вищого господарського суду України, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України Наталя Волковицька, яку підтримали 274 делегати.

Крім того, за результатами голосування у ВРЮ призначено суддю Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Аллу Олійник та суддю Вищого адміністративного суду України Олексія Муравйова.

Також, з'їзд призначив членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України суддю Вищого господарського суду України, заслуженого юриста України Анастасію Заріцьку.

До нового складу ВККС також увійшли судді Верховного Суду України  Юрій Тітов і Микола Патрюк, суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ  Михайло Макарчук, суддя апеляційного суду Харківської області  Валентина Устименко, суддя апеляційного суду Донецької області  Микола Мішин.

Разом з тим, сформовано...

Детальніше »
У ВГСУ завершилася програма підготовки суддів місцевих господарських судів, призначених на посаду вперше 26.09.2014

26 вересня 2014 року Національна школа суддів України за активної участі суддів Вищого господарського суду України завершили підготовку суддів місцевих господарських судів Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської і Чернігівської областей  та міста Києва, призначених на посаду судді вперше.

Головні питання, які розглянули під час підготовки - відновлення довіри до судової влади та законодавчі зміни в системі правосуддя.

Перед слухачами із лекцією на тему: "Особливості розгляду спорів, пов'язаних із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності в мережі Інтернет" виступив суддя, секретар четвертої судової палати ВГСУ, заслужений юрист України Ігор Бенедисюк.

Проблемних питань здійснення судового провадження під час розгляду справ у суді першої інстанції за приписами Господарського процесуального кодексу України торкнулася суддя, секретар другої судової палати ВГСУ, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України Тетяна Дроботова.

Суддя ВГСУ, член Ради суддів господарських судів України Володимир Погребняк...

Детальніше »