Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 12 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Голова Вищої ради правосуддя: ВРП забезпечить відкритість та прозорість усієї процедури розгляду рекомендацій на посади суддів Верховного Суду 09.08.2017

Вища рада правосуддя отримала від Вищої кваліфікаційної комісії суддів України рекомендації щодо призначення на посади суддів 120 переможців конкурсу до нового Верховного Суду.

Відповідно до Конституції України, законів України “Про Вищу раду правосуддя” та “Про судоустрій і статус суддів” Вища рада правосуддя розглядає рекомендації та ухвалює рішення щодо внесення Президентові України подання про призначення судді на посаду.

За результатами розгляду рекомендацій ВРП може ухвалити рішення про внесення подання Президентові України про призначення на посаду судді або про відмову у внесенні подання Президентові України про призначення на посаду судді.

Рада може відмовити у внесенні Президентові України подання про призначення судді на посаду виключно з підстав порушення визначеного законом порядку призначення на посаду судді або наявності обґрунтованого сумніву щодо відповідності кандидата критерію доброчесності чи професійної етики або інших обставин, які можуть негативно вплинути на суспільну довіру до судової влади...

Детальніше »
У ВГСУ з'явився безкоштовний доступ до мережі Інтернет 08.08.2017

З метою підвищення комфорту і зручності умов перебування відвідувачів, учасників судового процесу та їх представників у Вищому господарському суді України впроваджено сервіс з безкоштовного доступу до мережі Інтернет за технологією Wi-Fi.

Перебуваючи в приміщенні ВГСУ, громадяни зможуть скористатися цією послугою та отримати доступ до необхідних Інтернет-ресурсів для пошуку важливої інформації, електронної пошти тощо. 

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за липень 2017 року 01.08.2017

У липні 2017 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 83 звернення і 5783 запити на інформацію, зокрема:

- 83 письмові звернення стосовно надходження, реєстрації та розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 23 письмові запити на інформацію та 318 онлайн запитів щодо розгляду касаційних скарг;

- 5442 усні запити щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Керівництво ВГСУ взяло участь в урочистостях з нагоди відкриття оновленого приміщення Господарського суду Рівненської області 21.07.2017

21 липня 2017 року відбулося урочисте відкриття оновленого приміщення Господарського суду Рівненської області за адресою: вулиця Набережна, 26.

На захід завітали Голова ВГСУ Богдан Львов, заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук, Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк та член ВККС, голова Ради адвокатів Рівненської області Павло Луцюк.

В урочистостях також взяли участь Голова Рівненського апеляційного господарського суду Олег Мельник, Голова Апеляційного суду Рівненської області Олег Полюхович, очільники місцевих господарських судів, зокрема, Волинської, Житомирської і Хмельницької областей, судді Рівненського міського та районного судів.

До урочистостей долучилися і представники місцевої влади, зокрема, перший заступник голови Рівненської ОДА Юрій Приварський, секретар Рівненської міської ради Сергій Паладійчук, заступник прокурора Рівненської області Тарас Ільящук та заступник начальника УСБУ у Рівненській області Юрій Петруняк.

Приймав гостей в.о. голови Господарського суду Рівненської області Віталій...

Детальніше »
Суддя ВГСУ Лариса Рогач виступила спікером на юридичному практикумі “Матриця перегляду судових рішень в 2017 році”. 20.07.2017

20 липня 2017 року суддя, секретар пленуму ВГСУ Лариса Рогач виступила доповідачем-спікером на юридичному практикумі "Матриця перегляду судових рішень в 2017 році. Нові суди. Нові судді. Нові правила", організованому компанією “ЛІГА:ЗАКОН”.

В заході також взяли участь судді касаційних та апеляційних судів різних юрисдикцій, практикуючі адвокати та юристи підприємств.

У рамках панелі “Юридична суть і значення касаційного оскарження”   суддя-спікер ВГСУ Лариса Рогач підкреслила, що забезпечення ефективного судочинства перш за все покладається на суд. На думку доповідача, вітчизняне законодавство розраховане на законослухняну, добросовісну та правомірну поведінку сторін. У чинному процесуальному законодавстві закріплено, як правильно мають поводитися сторони в судовому засіданні, як належно і своєчасно мають подавати відповідні докази, інформувати суд чи іншу сторону про ті доводи і заперечення, які в них існують. Проте, на жаль, багато суддів на практиці мають безліч прикладів, коли сторона (юридичний представник) зловживають наявними процесуальними...

Детальніше »
У ВГСУ відбулося засідання пленуму Вищого господарського суду України 06.07.2017

6 липня 2017 року відбулося чергове засідання пленуму Вищого господарського суду України (далі – Пленум ВГСУ), у роботі якого взяли участь Голова ВГСУ Богдан Львов, Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк, Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, проректор з науково-дослідної роботи Національної школи суддів України Наталія Шукліна, судді ВГСУ, а також керівники місцевих та апеляційних господарських судів України.

Доповідаючи про підсумки роботи господарських судів України у першому півріччі 2017 року, Голова ВГСУ Богдан Львов зазначив, що господарські суди за звітний період здійснювали якісний розгляд справ з дотриманням процесуальних строків, забезпечуючи встановлення правової дисципліни між господарюючими суб'єктами. Він детально зупинився на статистичних показниках роботи системи господарських судів.

"Основні показники роботи господарських судів у І півріччі 2017 року свідчать про ефективність відправлення правосуддя господарськими судами із захисту порушених прав учасників господарських відносин та демонструють результативну...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за червень 2017 року 03.07.2017

У червні 2017 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 73 звернення і 5837 запитів на інформацію, зокрема:

- 73 письмові звернення стосовно надходження, реєстрації та розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 30 письмових запитів на інформацію та 439 онлайн запитів щодо розгляду касаційних скарг;

- 5368 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Привітання Голови Вищого господарського суду України Богдана Львова з Днем Конституції України 27.06.2017

Шановні колеги!

 

Щиро вітаю Вас з загальнодержавним святом - Днем Конституції України!

Основний Закон закріпив абсолютну цінність людини, її життя та здоров'я, честі й достоїнства, недоторканності та безпеки. Водночас став надійним фундаментом для реальної та дієвої розбудови незалежної України, забезпечення національної злагоди, соціально-економічного та гуманітарного розвитку держави. 

Тож нехай це свято додає нам сил та впевненості для досягнення поставлених цілей, а дух законності прийде до серця кожного з нас та здійсняться сподівання на краще майбутнє нашої незалежної європейської України.

Від щирого серця бажаю Вам та Вашим родинам міцного здоров'я і матеріального благополуччя, миру та злагоди, успіхів і нових звершень на благо нашої держави. 

 

З повагою

Голова Вищого

господарського суду України                                                                   Богдан Львов

Судді ВГСУ взяли участь у національній презентації документу Венеціанської Комісії "Rule of Law Checklist" 27.06.2017

26 червня 2017 року відбулась національна презентація документу Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія) "Rule of Law Checklist" – "Мірило правовладдя" (далі – національна програма), затвердженого на 106 пленарній сесії Венеціанської комісії 11-12 березня 2016 року.  Захід відбувся в рамках програми реформування сектора юстиції "Нове правосуддя" Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що працює в Україні з жовтня 2016 року.

У заході взяли участь судді ВГСУ: Інна Алєєва, Борис Грек, Лілія Катеринчук, Володимир Коваленко, Ірина Кондратова, а також працівники апарату ВГСУ Ольга Левицька (секретар судового засідання), Ірина Андрієчко (помічник судді) та Інна Криштак (головний консультант першої судової палати). Захід також відвідала суддя Господарського суду міста Києва Оксана Марченко.

Для презентації національної програми в Україну приїхав Глава Венеціанської комісії Джанні Букіккіо, який зазначив, що метою цього документу є слугування інструментом оцінки стану верховенства права в окремій країні через оцінювання відповідних конституційних і законодавчих...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у VI Всеукраїнському форумі з публічного права 19.06.2017

16 червня 2017 року відбувся VI Всеукраїнський Форум з публічного права, організований Асоціацією адвокатів України. 

У заході взяли участь Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, Голова наглядової Ради Асоціації адвокатів України Ольга Дмитрієва, народний депутат Верховної Ради України Руслан Сидорович, суддя Конституційного Суду України Михайло Гультай, член Вищої ради правосуддя Тетяна Малашенкова, суддя Вищого адміністративного суду України Наталія Блажівська, президент Спілки адвокатів України Олександр Дроздов, заступник бізнес-омбудсмена Ярослав Грегірчак, а також міжнародні експерти, науковці, представники органів державної влади.

Виступаючи з вітальною промовою, Богдан Львов наголосив на важливості професійної підготовки адвокатів, оскільки здійснення представництва інтересів у судах виключно адвокатами закріплене на рівні Конституції України. Крім того, постійне підвищення фахового рівня впливатиме як на кожного учасника судового процесу, так і слугуватиме запорукою позитивного вирішення спору. Разом з тим, зростатиме рівень правової...

Детальніше »