Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 29 червня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Привітання Голови Вищого господарського суду України з нагоди 23-ї річниці з дня утворення системи господарських судів 03.06.2014

Шановні колеги-судді та працівники апаратів господарських судів України!

 

Щиро вітаю Вас з нагоди 23-ї річниці з дня утворення системи господарських судів України!

Економічні перетворення, розбудова ринкової економіки вимагали кардинального реформування органів арбітражу, а тому виникла потреба у створенні системи господарських судів.

Пройдені нами двадцять три роки наполегливої праці засвідчують, що судовий захист прав та інтересів учасників господарських відносин завжди буде пріоритетним та необхідним для зміцнення національної економіки та правової держави.

Переконаний, що професіоналізм суддів і працівників апаратів господарських судів, їх виваженість і відповідальність завжди стоятимуть на сторожі Закону та будуть свідченням відданості професії.

В цей день щиро зичу Вам здоров'я, добробуту, безмежного щастя, життєвої наснаги та нових здобутків в ім'я процвітання України!

 

З повагою

Голова Вищого господарського суду України  

Детальніше »
До уваги учасників судового процесу! 03.06.2014

Нагадуємо, що починаючи з 27.03.2014 року поштові відправлення, які надсилаються з материкової частини України, не приймаються поштою Автономної Республіки Крим та м. Севастополя і повертаються у зворотному напрямку.

За даних обставин УДППЗ «Укрпошта» тимчасово призупинила приймання та доставку кореспонденції Вищого господарського суду України адресатам - судам та учасникам судового процесу, які знаходяться на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.

У зв'язку з цим просимо уважно стежити за повідомленнями на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України (vgsu.arbitr.gov.ua) щодо призначення дати та часу судових засідань.

Про дату та час судових засідань можна дізнатися також з відповідних ухвал Вищого господарського суду України, що розміщуються в Єдиному державному реєстрі судових рішень у порядку, визначеному Законом України "Про доступ до судових рішень". До Реєстру вносяться також постанови Вищого господарського суду України. Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України розпочалася підготовка суддів апеляційних господарських судів 02.06.2014

2 червня 2014 року у Вищому господарському суді України відповідно до програми Національної школи суддів України розпочалася підготовка суддів апеляційних господарських судів.

Відкривали захід Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов і проректор з науково-дослідної роботи Національної школи суддів України Наталія Шукліна.

У своєму вітальному слові Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов зазначив про вагомий внесок Національної школи суддів України в підготовку висококваліфікованих кадрів для судової системи.

Звертаючись до колег, він також наголосив про важливу роль кожного судді у формуванні рівня довіри до всієї системи господарських судів України.

На завершення Богдан Львов побажав усім плідної та конструктивної роботи.

Програма підготовки суддів апеляційних господарських судів триватиме до 6 червня 2014 року.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Голова ВГСУ Львов Б.Ю. і судді ВГСУ Бенедисюк І.М. та Москаленко В.С. взяли участь в Конференції, присвяченій відкриттю проекту технічної допомоги ЄС Twinning "Посилення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні" 02.06.2014

29 травня 2014 року за участю Державної служби інтелектуальної власності України та державного підприємства "Український інститут промислової власності" відбулася урочиста Конференція, присвячена відкриттю проекту технічної допомоги Європейського Союзу Twinning "Посилення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні" (далі - Проект).

У роботі названої Конференції взяли участь Голова Вищого господарського суду України Львов Б.Ю. і судді Вищого господарського суду України Бенедисюк І.М. та Москаленко В.С.

Учасникам Конференції повідомлено, що Координаторами Проекту визначено консорціум Іспанського відомства з питань патентів та торговельних марок та відомства Данії з питань патентів та торговельних марок та основною метою є проведення аналізу деяких законодавчих актів України у сфері інтелектуальної власності щодо його відповідності законодавству Європейського Союзу, тренінгів та низки навчальних програм, зокрема, для суддів господарських, адміністративних та загальних судів, які розглядають справи з питань інтелектуальної...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за травень 2014 року 02.06.2014

У травні 2014 року до Вищого господарського суду України надійшло 87 звернень і 5009 запитів на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

- 87 письмових звернень стосовно дій суддів господарських судів, автоматичного розподілу справ, розгляду справ, надання копій судових рішень, про надходження та реєстрацію касаційних скарг тощо;

- 7 письмових запитів на інформацію стосовно розгляду конкретних справ, а також щодо офіційного електронного поштового ресурсу Вищого господарського суду України;

- 5002 усних запита стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та інших нормативно-правових актів.

Обрано делегатів на VI конференцію суддів господарських судів України та позачерговий XII з'їзд суддів України 28.05.2014

28 травня 2014 року на зборах суддів Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) обрано делегатів від ВГСУ на VI конференцію суддів господарських судів України: суддів першої судової палати ВГСУ Аллу Демидову, Валерія Картере, Ніну Кочерову, суддю другої судової палати ВГСУ Ларису Рогач, суддів третьої судової палати ВГСУ Володимира Погребняка і Олександра Удовиченка.

Крім того, збори суддів ВГСУ обрали делегатів на позачерговий XII з'їзд суддів України: суддю першої судової палати ВГСУ Неонілу Мележик, суддів другої судової палати ВГСУ Наталію Волковицьку і Анатолія Полянського, суддю третьої судової палати ВГСУ Володимира Коваленка та суддю четвертої судової палати ВГСУ Миколу Черкащенка.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Судді Вищого господарського суду України взяли участь в Семінарі з альтернативних методів врегулювання комерційних спорів 28.05.2014

20-22 травня 2014 року у місті Києві відбувся Семінар з альтернативних методів врегулювання комерційних спорів (далі - Семінар).

Семінар організовано Програмою розвитку комерційного права (CLDP) Міністерства торгівлі США, Посольством США в Україні у координації з Українським центром медіації при Києво-Могилянській Бізнес Школі.

У роботі Семінару взяли участь судді Вищого господарського суду України Бенедисюк І.М., Мачульський Г.М., Москаленко В.С. та Рогач Л.І.

Учасниками Семінару обговорювалися питання законодавства та зарубіжного досвіду, пов'язані з розробкою і застосуванням альтернативних методів врегулювання спорів в України, зокрема, необхідність розвитку медіації та арбітражу як альтернативних методів врегулювання спорів, методи та процедури переговорів і консультацій, які забезпечують взаємовигідні результати.

Рада суддів господарських судів України скликає Конференцію суддів господарських судів України 26.05.2014

26 травня 2014 року у Вищому господарському суді України відбулося засідання Ради суддів господарських судів України (далі - РСГСУ), на яке було запрошено Голову Державної судової адміністрації України Зеновія Холоднюка.

Заслухавши інформацію Голови РСГСУ Артура Ємельянова щодо скликання VI Конференції суддів господарських судів України (далі - Конференції), РСГСУ вирішила провести її 11 червня 2014 року, схваливши попередній перелік питань для розгляду на Конференції, а саме: щодо обрання делегатів на позачерговий ХІІ з'їзд суддів України (який заплановано на 19-20 червня 2014 року), формування нового складу РСГСУ, розгляд Порядку проведення конференції суддів господарських судів України.

За рішенням РСГСУ, головам судів необхідно на зборах суддів обрати делегатів на VI Конференцію суддів господарських судів України і в строк до 2 червня 2014 року направити відповідне рішення зборів. Також, головам місцевих та апеляційних господарських судів до 6 червня 2014 року направити РСГСУ рішення зборів суддів з пропозиціями щодо делегатів на позачерговий ХІІ з'їзд суддів...

Детальніше »
Керівництво Вищого господарського суду України та голови апеляційних і місцевих господарських судів обговорили подальші дії в частині зміцнення довіри до судової влади 26.05.2014

22 травня 2014 року у Вищому господарському суді України відбулася нарада голів апеляційних і місцевих господарських судів України під головуванням очільника Вищого господарського суду України Богдана Львова.

У заході також взяли участь народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя Леонід Ємець, перший заступник міністра юстиції України Інна Ємельянова, суддя Верховного Суду України, заступник секретаря судової палати в господарських справах Павло Колесник, Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк і почесний гість - Голова ВГСУ 1991-2006 рр. Дмитро Притика.

Основною темою наради стало обговорення та вирішення проблемних питань, пов'язаних з функціонуванням системи господарських судів і координація подальших дій у частині зміцнення довіри до судової влади.

Відкриття заходу Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов розпочав із привітання голів апеляційних і місцевих господарських судів із призначенням на посади. За його словами, це свідчить...

Детальніше »
Розділ "Судова практика" доповнено новими інформаційними та оглядовими листами 26.05.2014

Розділ "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено новими інформаційними листами ВГСУ:

- від 16.05.2014 № 01-06/632/14 "Про рішення Європейського суду з прав людини, які набули статусу остаточних";

- від 20.05.2014 № 01-06/646/2014 "Про доповнення Інформаційного листа ВГСУ від 15.03.2011 № 01-06/249 "Про постанови ВСУ, прийняті за результатами перегляду судових рішень господарських судів" .

А також Оглядовим листом ВГСУ від 21.05.2014 № 01-06/662/2014 "Про деякі питання практики застосування господарськими судами законодавства про залізничні перевезення (за матеріалами справ, розглянутих у касаційному порядку ВГСУ)".

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ