Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 14 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Голова ВГСУ визначатиме територіальну підсудність господарських справ із зони антитерористичної операції 20.08.2014

20 серпня 2014 року набрав чинності Закон України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції", який визначає заходи правового реагування в районі проведення антитерористичної операції і спрямований на забезпечення доступу громадян та юридичних осіб до суду. Законом встановлено зміну територіальної підсудності, зокрема, господарських справ із зони АТО і забезпечення розгляду цих справ господарськими судами, що визначаються Головою Вищого господарського суду України.

Законом передбачено передачу господарських справ судам відповідно до встановленої згідно з цим Законом підсудності протягом десяти робочих днів з дня прийняття розпорядження Головою Вищого господарського суду України.

У разі неможливості передачі матеріалів справи відповідно до встановленої згідно з цим Законом підсудності, вчинення необхідних процесуальних дій здійснюється за документами і матеріалами, поданими учасниками судового процесу, за умови, що такі документи і матеріали є достатніми для прийняття судового...

Детальніше »
Суддя ВГСУ, секретар пленуму Лариса Рогач взяла участь у робочій зустрічі секретарів пленумів вищих спеціалізованих судів 19.08.2014

19 серпня 2014 року в приміщенні Вищого адміністративного суду України відбулася робоча зустріч секретарів пленумів вищих спеціалізованих судів.

У заході взяли участь: від Вищого адміністративного суду України Михайло Смокович, від Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Дмитро Луспеник, від Вищого господарського суду України Лариса Рогач.

Під час зустрічі обговорено результати "круглого столу", який відбувся 5 серпня 2014 року за участю керівництва вищих спеціалізованих судів, а також узгоджено робочі питання та шляхи налагодження співпраці і взаємодія у сфері правосуддя, судоустрою та обміну досвідом.

Зокрема, учасники заходу детально зупинилися на проекті Регламенту спільних засідань пленумів вищих спеціалізованих судів щодо порядку їх скликання і проведення та прийняття відповідних постанов.

Крім того, у вересні цього року заплановано проведення чергового "круглого столу" з метою розв'язання спірних питань розмежування підвідомчості справ між судами різних юрисдикцій.

 

Детальніше »
До уваги учасників судового процесу! 19.08.2014

За повідомленням УДППЗ "Укрпошта" від 23.07.2014 № 521-1598 у зв'язку із загостренням суспільно-політичної ситуації на території Донецької та Луганської областей, проведенням бойових дій в зоні АТО, підвищення ризику виникнення загрози життю та здоров'ю працівників поштового зв'язку, блокуванням шляхів проїзду до міст Донецьк та Луганськ незаконними озброєними угрупованнями, з 22.07.2014 до окремої вказівки, призупинено приймання для пересилання поштових відправлень на адресу населених пунктів:

- Донецької області: Амвросіївського, Старобешівського, Шахтарського, Ясинуватського районів, міст Горлівка, Дзержинськ, Дебальцеве, Донецьк, Єнакієве, Кіровське, Макіївка, Сніжне, Торез, Харцизьк;

- Луганської області: Антрацитівського, Краснодонського, Лутугинського, Перевальського, Попаснянського, Свердловського, Слов'яносербського, Станично-Луганського районів, міст Алчевськ, Брянка, Кіровськ, Красний Луч, Лисичанськ, Луганськ, Первомайськ, Ровеньки, Рубіжне, Сєверодонецьк, Стаханів.

До інших населених пунктів і регіонів Донецької і Луганської областей...

Детальніше »
УВАГА! АНОНС! Готується до друку "Вісник господарського судочинства" №4 за 2014 рік 12.08.2014

Готується до друку "Вісник господарського судочинства" № 4 за 2014 рік - офіційний друкований орган Вищого господарського суду України.

Черговий номер зацікавить доповіддю Голови Вищого господарського суду України на Пленумі ВГСУ 10 липня 2014 року.

У цьому випуску часопису будуть опубліковані Постанови пленуму Вищого господарського суду України від 10.07.2014:

- №1 "Про звільнення і призначення секретаря пленуму Вищого господарського суду України";

- №2 "Про підсумки роботи господарських судів України в 2013 році, в першому півріччі 2014 року та завдання на друге півріччя 2014 року";

- №3 "Про хід виконання постанови пленум Вищого господарського суду України від 21.02.2013 № 5 "Про підсумки роботи господарських судів України у 2012 році та завдання на 2013 рік";

- №4 "Про затвердження Положення про Науково-консультативну раду Вищого господарського суду України та визначення її персонального складу";

- №5 "Про редакційну колегію офіційного друкованого органу Вищого господарського суду України "Вісник господарського...

Детальніше »
Заступник Голови ВГСУ Сергій Могил взяв участь в обговоренні проекту Стратегії розвитку судової влади України 07.08.2014

7 серпня 2014 року Радою суддів України за сприяння Проекту ЄС "Підтримка реформ в сфері юстиції в Україні" проведено робоче засідання щодо обговорення проекту Стратегії розвитку судової влади України, у якому взяв участь заступник Голови Вищого господарського суду України Сергій Могил.

Засідання відбулося у зв'язку із прийняттям Рішення ХІІ позачергового з'їзду суддів України від 20 червня 2014 року щодо розробки, обговорення та схвалення в подальшому Стратегії розвитку судової влади України з метою зміцнення незалежності судів та суддів, відновлення довіри суспільства до судової влади України.

В заході також взяли участь експерти Проекту ЄС, представники Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, Міністерства юстиції України, представники Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, рад суддів загальних, адміністративних та господарських судів, Державної судової адміністрації України, Національної школи суддів України, провідні юристи та представники громадськості.

 

Відділ міжнародно-правового...

Детальніше »
Керівництво ВГСУ та вищих спеціалізованих судів провели спільну зустріч 06.08.2014

5 серпня 2014 року відбулася зустріч керівництва Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ), Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ (далі - ВССУ), Вищого адміністративного суду України (далі - ВАСУ).

Головна мета заходу - налагодження взаємодії вищих спеціалізованих судів в забезпеченні єдності судової практики, зокрема, щодо вирішення спірних питань розмежування юрисдикцій та підвищення довіри до судової влади.

У заході взяли участь Голова ВГСУ Богдан Львов, заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, суддя, секретар пленуму ВГСУ Лариса Рогач; Голова ВССУ Борис Гулько, заступники Голови ВССУ Євген Літвінов і Марина Червинська, суддя, секретар пленуму ВССУ Дмитро Луспеник, суддя, секретар судової палати ВССУ у кримінальних справах Валентина Щепоткіна, суддя, секретар судової палати ВССУ у цивільних справах Олена Кафідова; Голова ВАСУ Олександр Нечитайло, заступник Голови, секретар пленуму ВАСУ Михайло Смокович.

Відкриваючи захід, Голова ВССУ Борис Гулько подякував колегам, які підтримали ініціативу...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за липень 2014 року 04.08.2014

У липні 2014 року до Вищого господарського суду України надійшло 70 звернень і 4990 запитів на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

70 письмових звернень стосовно дій суддів господарських судів, автоматичного розподілу справ, розгляду справ, надання копій судових рішень, про надходження та реєстрацію касаційних скарг тощо;

3 письмових запита на інформацію стосовно розгляду конкретних справ;

4987 усних запитів стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та інших нормативно-правових актів.

Представники Вищого господарського суду України обговорили проблемні питання господарського судочинства з представниками Європейської Бізнес Асоціації 23.07.2014

18 липня 2014 року в офісі Європейської Бізнес Асоціації (далі - Асоціація) відбулася зустріч представників Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) та представників Асоціації. ВГСУ представляли судді першої судової палати Наталія Дунаєвська та Олександр Кот, начальник управління забезпечення роботи першої судової палати Дмитро Умрихін, помічник судді Інна Павлік та головний спеціаліст відділу забезпечення роботи секретаря першої судової палати Олеся Лукомська. Від Асоціації у заході взяли участь Юлія Венгерович, Голова Ради Національної асоціації банків України (далі - НАБУ) Роман Шпек, члени НАБУ Оксана Пужакова, Олена Коробкова, юрист Porsche Financial Group Валентина Луценко, представники банків "Fidobank" Ігор Григоров, "Piraeus Bank" Руслан Нечай, "Platinum Bank" Юрій Блащук, "UkrSibBank" Олена Полянчук, "Сбербанк Росії" Анна Тумакова, представники юридичних компаній "Василь Кісіль і партнери" Андрій Стельмащук, Євген Левицький, Мирослава Савчук, Павло Білоусов, "Baker & McKenzie" Ксенія Погружальська, "ILF" Олена Петрова, Євген Старіков, "Instar Logistics" Дмитро Семашко та Адвокатського бюро Завадського Вероніка...

Детальніше »
До уваги суддів та працівників апаратів судів Донецької та Луганської областей 21.07.2014

Шановні судді та працівники апаратів судів, які перебувають в зоні антитерористичної операції!

Відомості (ПІБ, паспортні дані) стосовно осіб, які потребують тимчасового розміщення, зокрема, в санаторії «Шкло», просимо надсилати до управління з питань організації діяльності судів Державної судової адміністрації України.

Контактна особа - Кривошеєв Дмитро Миколайович, телефон (044) 277-76-26, e-mail: krivosheev@court.gov.ua

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

 

 

Боржники та організатори аукціонів з 22 липня зможуть подавати відомості на сайти ВГСУ та Міністерства юстиції через єдину електронну форму 21.07.2014

З 22 липня 2014 року набирає чинності нова редакція Інструкції користувача веб-сайту «Подача боржниками та організаторами аукціонів відомостей про справи про банкрутство», у відповідності до положень якої з 22 липня 2014 року боржники та організатори аукціонів зможуть розміщувати відповідні оголошення (повідомлення) на сайтах Вищого господарського суду України та Міністерства юстиції України через єдину електронну форму за посиланням ovsb.ics.gov.ua.

Довідка: З 19 січня 2014 року згідно пункту 1 Розділу Х «Прикінцевих та перехідних положень» закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон) вступило в силу положення щодо офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет (далі - сайт ВГСУ). У зв'язку з чим, з 19 січня 2014 року офіційне оприлюднення, визначених Законом відомостей про справу про банкрутство здійснюється на сайтах ВГСУ та Міністерства юстиції України.

Надсилання...

Детальніше »