Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 12 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Розділ "Судова практика" поповнився новими постановами пленуму 15.07.2014

З постановами пленуму Вищого господарського суду України від 10.07.2014 можна ознайомитись на Веб-сайті Вищого господарського суду України в рубриці "Постанови Пленуму ВГСУ".

 

Розділ "Суддівське самоврядування" офіційного веб-сайту ВГСУ доповнено рішеннями Ради суддів господарських судів України 14.07.2014

На офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в підрозділі "Рада суддів господарських судів України" (розділ "Суддівське самоврядування") розміщені рішення Ради суддів господарських судів України від 03 липня 2014 року.

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язки зі ЗМІ

Рада суддів господарських судів України просить Державну судову адміністрацію України забезпечити дотримання та реалізацію прав суддів Донецької області 11.07.2014

Голова Ради суддів господарських судів України Олександр Удовиченко звернувся з листом до Голови Державної судової адміністрації України Зеновія Холоднюка з проханням вжити усіх можливих правових, організаційних та інших заходів, з метою забезпечення дотримання і реалізації прав суддів Донецької області, гарантій їх матеріального забезпечення і соціального захисту, насамперед, стосовно збереження і виплати суддівської винагороди у визначеному законом розмірі.

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

За підсумками пленуму Вищого господарського суду України 11.07.2014

10 липня 2014 року вперше під керівництвом Голови Вищого господарського суду України Богдана Львова відбулося чергове засідання пленуму Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ), на яке було запрошено керівництво місцевих та апеляційних господарських судів України.

В роботі пленуму ВГСУ також взяли участь поважні гості: Анатолій Ємець - в.о. секретаря Судової палати у господарських справах Верховного Суду України, Олександр Нечитайло - Голова Вищого адміністративного суду України, Борис Гулько - Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Зеновій Холоднюк - Голова Державної судової адміністрації України, Валентина Сімоненко - Голова Ради суддів України, Олег Бачун - заступник Генерального прокурора - начальник Головного управління представництва та організації участі у кримінальному провадженні в суді та Микола Оніщук - Ректор Національної школи суддів України.

Першим питанням порядку денного пленуму ВГСУ присутні розглянули та обговорили подання Голови ВГСУ про звільнення з посади секретаря пленуму...

Детальніше »
Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов взяв участь у роботі "круглого столу" на тему: "Вплив реформи судової влади України на забезпечення єдності судової практики" 04.07.2014

4 липня 2014 року Верховний Суд України спільно з проектом Ради Європи "Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні" провели круглий стіл "Вплив реформи судової влади України на забезпечення єдності судової практики", у якому взяли участь Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов та заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, представники аналітичних центрів України, міжнародних організацій і громадських ініціатив, провідні науковці-правники.

З вітальним словом до учасників заходу звернулися Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, народний депутат України, Секретар Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Наталія Агафонова, керівник Головного управління з питань судоустрою і правової політики Адміністрації Президента України Олександр Волков, керівник проекту Ради Європи "Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади України" Андрій Кавакін.

Мета зустрічі - це актуалізація значення аспекту єдності судової практики при проведенні реформи судової влади...

Детальніше »
Обрано Секретаря Ради суддів господарських судів України 03.07.2014

03 липня 2014 року у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) відбулося перше робоче засідання Ради суддів господарських судів України (далі - РСГСУ) в новому складі, на яке були запрошені Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, член Ради суддів України Микола Черкащенко та представники ЗМІ.

Члени РСГСУ заслухали інформацію Голови РСГСУ Олександра Удовиченка про роботу РСГСУ у І півріччі 2014 року та внесли корективи до плану роботи РСГСУ на ІІ півріччя 2014 року.

Також Голова РСГСУ поінформував присутніх, що вже переведено суддів господарських судів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, які зверталися з заявами до РСГСУ про бажання продовжити працювати в системі господарських судів України. У свою чергу Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк запевнив членів РСГСУ, що всі вони будуть забезпечені відповідним фінансуванням.

В рамках розгляду організаційних питань роботи РСГСУ одноголосним рішенням було обрано Секретаря РСГСУ - суддю Господарського...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов та судді взяли участь у роботі "круглого столу" з розробки посібника для суддів з питань інтелектуальної власності 02.07.2014

1 липня 2014 року розпочав роботу 2-денний "круглий стіл" з розробки посібника для суддів з питань інтелектуальної власності за підтримки програми розвитку комерційного права (CLDP) Міністерства торгівлі США, Посольства США в Україні у координації з Федеральним судовим центром США, Вищим господарським судом України (далі - ВГСУ), Національною школою суддів України (далі - НШСУ).

У заході взяли участь Голова ВГСУ Богдан Львов, судді ВГСУ Віктор Москаленко і Ігор Бенедисюк, судді апеляційних та місцевих господарських судів, старший уповноважений з питань освіти Федерального судового центру США Корін Джі, представник програми розвитку комерційного права (CLDP), юрист Дмитро Скринька, керівництво НШСУ, міжнародні експерти та науковці.

Мета "круглого столу" - це відкрите обговорення та спільне напрацювання пропозицій щодо розробки посібника для суддів з питань інтелектуальної власності, який в подальшому слугуватиме джерелом практичних порад для українських суддів в процесі розгляду судових справ щодо порушень прав інтелектуальної власності. Враховуючи досвід,...

Детальніше »
Відбулася зустріч керівництва Вищого господарського суду України з експертами Ради Європи з гендерних питань 02.07.2014

1 липня 2014 року заступник Голови Вищого господарського суду України Сергій Могил провів зустріч з експертом Ради Європи з гендерних питань Гретою Гобер та національним експертом з гендерних питань Еліною Шишкіною. Від ВГСУ у заході також взяли участь секретарі судових палат ВГСУ Тетяна Дроботова та Ірина Панова, заступники секретарів судових палат ВГСУ Олексій Євсіков та Іван Вовк і керівник апарату ВГСУ Ірина Галівець.

Експерт Ради Європи з гендерних питань Грета Гобер поінформувала присутніх, що їх експертна місія розрахована до кінця 2014 року й організована Офісом Ради Європи в Україні та проектом Ради Європи "Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні", який має на меті здійснення гендерної оцінки судової влади в Україні. Основні завдання експертної місії полягають у проведенні комплексного аналізу гендерних проблем судової влади України та формуванні низки рекомендацій з метою більш ефективного запровадження судової реформи.

"Ми зустрічаємось з найвищими судовими установами, щоб обговорити питання...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за червень 2014 року 01.07.2014

У червні 2014 року до Вищого господарського суду України надійшло 66 звернень і 4834 запита на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

66 письмових звернень стосовно дій суддів господарських судів, автоматичного розподілу справ, розгляду справ, надання копій судових рішень, про надходження та реєстрацію касаційних скарг тощо;

2 письмових запита на інформацію стосовно розгляду конкретних справ;

4832 усних запита стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та інших нормативно-правових актів.

Привітання Голови ВГСУ з Днем Конституції України 27.06.2014

Шановні судді та працівники судової системи!

 

Щиро вітаю вас із визначним державним святом - Днем Конституції України!

Прийнятий 18 років тому Основний Закон став головним оберегом державності та демократії, гарантом незалежності та соборності нашої держави.

У цей урочистий день бажаю вам і надалі послідовно та наполегливо боротися за ефективне втілення в життя конституційних принципів, що гарантують громадянам вільний і гармонійний розвиток, створюють умови для досягнення правового комфорту кожній людині у нашій державі.

Зичу вам міцного здоров'я, добробуту та затишку у ваших родинах, мудрості та далекоглядності, високих досягнень та нових звершень.

Нехай демократичні засади, закріплені Конституцією України, завжди будуть реаліями нашого сьогодення!

 

З повагою

Голова Вищого господарського суду України  Богдан Львов