Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 14 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Анонс "Вісника господарського судочинства" № 3 18.06.2014

Готується до друку "Вісник господарського судочинства" № 3 за 2014 рік - офіційний друкований орган Вищого господарського суду України.

У цьому номері опубліковано Закон України від 17.04.2014 № 1226-VII "Про внесення зміни до статті 35 Господарського процесуального кодексу України щодо підстав звільнення від доказування"; Закон України від 15.04.2014 № 1212-VII "Про внесення змін до статті 19 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" щодо особливостей державної реєстрації прав власності на об'єкти нерухомого майна, закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 року".

У постійному розділі журналу "Інформаційні та оглядові листи Вищого господарського суду України" розміщено наступні матеріали:

Інформаційний лист Вищого господарського суду України від 15.05.2014 № 01-06/615/14 "Про Закон України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України";

Інформаційний лист Вищого господарського суду України від 16.05.2014 № 01-06/632/14 "Про рішення...

Детальніше »
13 червня 2014 року Вищим господарським судом України та Одеським апеляційним господарським судом проведено "круглий стіл" на тему: "Вирішення спорів, що виникають з перевезення вантажів залізницею" на базі Одеського апеляційного господарського суду 16.06.2014

Ініціатором проведення "круглого столу" виступило керівництво Одеського апеляційного господарського суду.

Актуальність такого заходу пов'язана з тим, що чинне нормативне регулювання відповідних правовідносин характеризується рядом внутрішніх протиріч, що відображається на правозастосовчій діяльності.

Засідання "круглого столу" відкрили заступник Голови Вищого господарського суду України Геннадій Кравчук та голова Одеського апеляційного господарського суду Наталія Морщагіна.

Звертаючись до учасників "круглого столу" з вступним словом, Н.Морщагіна наголосила на тому, що формат заходу орієнтовано на вільний обмін думками із залученням до спілкування суддів Вищого господарського суду України, місцевих господарських судів Одеської, Миколаївської та Херсонської областей, Одеського апеляційного господарського суду, науковців, членів адвокатських об'єднань, а також суб'єктів господарювання, що має сприяти виявленню та обговоренню найбільш "наболілих" тем, визначенню "слабких місць", які хвилюють як професійних суддів, так і безпосередньо...

Детальніше »
Розділ "Судова практика" доповнено новим оглядовим листом 16.06.2014

Розділ "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено новим оглядовим листом ВГСУ від 12.06.2014 № 01-06/770/2014 "Про деякі питання практики застосування господарськими судами законодавства про інформацію (за матеріалами справ, розглянутих у касаційному порядку ВГСУ)".

Із повним текстом документу можна ознайомитися тут

 

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

VІ конференція суддів господарських судів України сформувала новий склад Ради суддів господарських судів України, визначилася з делегатами на XII позачерговий з'їзд суддів України та кандидатурами до Ради суддів України 11.06.2014

11 червня 2014 року у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) під головуванням судді ВГСУ, члена Ради суддів господарських судів України (далі - РСГСУ) Олександра Удовиченка відбулася VІ конференція суддів господарських судів України (далі - Конференція).

В роботі Конференції взяли участь Голова ВГСУ Богдан Львов, заступники Голови ВГСУ Геннадій Кравчук і Сергій Могил, та заступник Голови Державної судової адміністрації України Віталій Положишник.

Зі вступним словом до присутніх звернувся Голова ВГСУ Богдан Львов, який запропонував внести на розгляд Конференції питання про створення постійно діючої робочої групи з питань судоустрою, яка від імені господарської юрисдикції напрацьовуватиме пропозиції щодо подальшого реформування судової влади України. Делегати підтримали пропозицію Голови ВГСУ та включили до складу робочої групи суддів ВГСУ - Ніну Кочерову, Ларису Рогач та Віктора Москаленка (за згодою).

На початку своєї роботи Конференція затвердила Порядок проведення конференції суддів господарських судів України, який був...

Детальніше »
Розділ "Судова практика" доповнено новим Інформаційним листом 11.06.2014

Розділ "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено новим Інформаційним листом ВГСУ від 05.06.2014 № 01-06/745/2014 "Про деякі питання практики застосування у судовій практиці Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України".

Із повним текстом документу можна ознайомитися тут

 

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Суддя Вищого господарського суду України Москаленко В.С. взяв участь у роботі круглого столу на тему: "Практика призначення та проведення судової експертизи у сфері промислової власності" 11.06.2014

03 червня 2014 року за участю Державної служби інтелектуальної власності України, державного підприємства "Український інститут промислової власності", суддів різних юрисдикцій, патентних повірених відбувся круглий стіл на тему: "Практика призначення та проведення судової експертизи у сфері промислової власності" (далі - Круглий стіл).

У роботі Круглого столу взяв участь суддя Вищого господарського суду України Москаленко В.С.

Учасниками Круглого столу обговорювалися актуальні питання, пов'язані з призначенням та проведенням судових експертиз у сфері промислової власності, зокрема, щодо доцільності обов'язкового призначення судових експертиз у розгляді справ, пов'язаних із захистом прав інтелектуальної власності; особливості експертного дослідження тощо.

Крім того, представниками судової гілки висловлена думка про те, що для посилення якості захисту прав у сфері інтелектуальної власності необхідно визначення спеціалізації суддів та підвищення кваліфікації суддів у Національній школі суддів України.

У Вищому господарському суді України завершилася підготовка суддів апеляційних господарських судів 06.06.2014

6 червня 2014 року у Вищому господарському суді України завершилася підготовка суддів апеляційних господарських судів за програмою Національної школи суддів України.

У проведенні підготовки взяли участь судді Вищого господарського суду України та провідні науковці.

Зокрема, перед слухачами виступили наступні доповідачі:

Суддя, секретар другої судової палати ВГСУ, заслужений юрист України, к.ю.н. Тетяна Дроботова з лекцією "Право апеляційного оскарження, порядок та межі перегляду справи в апеляційній інстанції. Аналіз причин скасування та зміни судових рішень у сфері господарського судочинства в касаційному порядку".

Суддя, секретар четвертої судової палати ВГСУ, заслужений юрист України Ігор Бенедисюк з лекцією "Особливості розгляду спорів, пов'язаних із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності в мережі Інтернет".

Суддя ВГСУ, секретар Ради суддів України, заслужений юрист України Тетяна Козир з лекцією "Морально-етичні стандарти поведінки судді".

Суддя ВГСУ, д.ю.н., професор Борис Поляков...

Детальніше »
Привітання Голови Вищого господарського суду України з нагоди 23-ї річниці з дня утворення системи господарських судів 03.06.2014

Шановні колеги-судді та працівники апаратів господарських судів України!

 

Щиро вітаю Вас з нагоди 23-ї річниці з дня утворення системи господарських судів України!

Економічні перетворення, розбудова ринкової економіки вимагали кардинального реформування органів арбітражу, а тому виникла потреба у створенні системи господарських судів.

Пройдені нами двадцять три роки наполегливої праці засвідчують, що судовий захист прав та інтересів учасників господарських відносин завжди буде пріоритетним та необхідним для зміцнення національної економіки та правової держави.

Переконаний, що професіоналізм суддів і працівників апаратів господарських судів, їх виваженість і відповідальність завжди стоятимуть на сторожі Закону та будуть свідченням відданості професії.

В цей день щиро зичу Вам здоров'я, добробуту, безмежного щастя, життєвої наснаги та нових здобутків в ім'я процвітання України!

 

З повагою

Голова Вищого господарського суду України  

Детальніше »
До уваги учасників судового процесу! 03.06.2014

Нагадуємо, що починаючи з 27.03.2014 року поштові відправлення, які надсилаються з материкової частини України, не приймаються поштою Автономної Республіки Крим та м. Севастополя і повертаються у зворотному напрямку.

За даних обставин УДППЗ «Укрпошта» тимчасово призупинила приймання та доставку кореспонденції Вищого господарського суду України адресатам - судам та учасникам судового процесу, які знаходяться на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.

У зв'язку з цим просимо уважно стежити за повідомленнями на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України (vgsu.arbitr.gov.ua) щодо призначення дати та часу судових засідань.

Про дату та час судових засідань можна дізнатися також з відповідних ухвал Вищого господарського суду України, що розміщуються в Єдиному державному реєстрі судових рішень у порядку, визначеному Законом України "Про доступ до судових рішень". До Реєстру вносяться також постанови Вищого господарського суду України. Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України розпочалася підготовка суддів апеляційних господарських судів 02.06.2014

2 червня 2014 року у Вищому господарському суді України відповідно до програми Національної школи суддів України розпочалася підготовка суддів апеляційних господарських судів.

Відкривали захід Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов і проректор з науково-дослідної роботи Національної школи суддів України Наталія Шукліна.

У своєму вітальному слові Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов зазначив про вагомий внесок Національної школи суддів України в підготовку висококваліфікованих кадрів для судової системи.

Звертаючись до колег, він також наголосив про важливу роль кожного судді у формуванні рівня довіри до всієї системи господарських судів України.

На завершення Богдан Львов побажав усім плідної та конструктивної роботи.

Програма підготовки суддів апеляційних господарських судів триватиме до 6 червня 2014 року.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ