Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 14 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
У Дніпропетровську та Донецьку розпочалася підготовка суддів місцевих господарських судів 01.04.2014

31 березня на базі Дніпропетровського місцевого регіонального відділення Національної школи суддів України (далі – НШСУ) розпочалася підготовка суддів місцевих господарських судів.

Підготовку проходять 21 суддя, в тому числі 13 суддів місцевих господарських судів, яких призначено на посаду судді вперше та 8 суддів місцевих господарських судів, яких обрано на посаду судді безстроково з Дніпропетровської, Кіровоградської та Луганської областей. 

Лекції читатимуть судді Дніпропетровського апеляційного господарського суду та провідні юристи.

Під час занять обговорюватимуть теми антикорупційного законодавства, конституційно-правових засад здійснення правосуддя в Україні, особливостей розгляду корпоративних та земельних спорів, а також проблемні питання, що виникають при поверненні позовної заяви, відмови у її прийнятті, залишенні позову без розгляду, припиненні та зупиненні провадження у справі та інші.

Згідно затвердженого плану Національної школи суддів України, 31 березня 2014 року в Донецьку місцеве регіональне відділення НШСУ розпочало підготовку...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за березень 2014 року 01.04.2014

У березні 2014 року до Вищого господарського суду України надійшло 66 звернень і 4685 запитів на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

- 66 письмових звернень стосовно дій суддів господарських судів, автоматичного розподілу справ, розгляду справ, надання копій судових рішень тощо;

- 3 письмових запити на інформацію стосовно надання інформації про надходження та реєстрацію касаційних скарг, результат їх розгляду;

- 4682 усних запити стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та інших нормативно-правових актів.

 

У Вищому господарському суді України розпочалася підготовка суддів ВГСУ за програмою Національної школи суддів України 31.03.2014

31 березня 2014 року Національна школа суддів України (далі - НШСУ) на базі Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) розпочала підготовку суддів ВГСУ.

У відкритті заходу взяли участь в.о. Голови ВГСУ Артур Ємельянов, ректор НШСУ Микола Оніщук та проректор з науково-дослідної роботи НШСУ Наталія Шукліна.

У своєму вітальному слові в.о. Голови ВГСУ Артур Ємельянов зазначив, що завдяки плідній співпраці ВГСУ і НШСУ, суддівський корпус має можливість предметно поспілкуватися із провідними юристами, міжнародними експертами та науковцями.

Звертаючись до колег, він також наголосив, що за останні десять років спостерігається збільшення кількості справ, які розглядаються господарськими судами, зазначивши про підвищення якості розгляду цих справ.

За словами в.о. Голови ВГСУ Артура Ємельянова, така позитивна динаміка спостерігається завдяки стабільній позиції ВГСУ щодо єдності судової практики та її застосуванню господарськими судами всіх інстанцій.

В свою чергу, ректор НШСУ Микола Оніщук подякував керівництву ВГСУ...

Детальніше »
Суддя третьої судової палати ВГСУ Володимир Поліщук взяв участь у "круглому столі" на тему: "Банкрутство за новими правилами" 26.03.2014

25 березня 2014 року за ініціативи Незалежної асоціації банків України відбувся "круглий стіл" на тему: "Банкрутство за новими правилами", у якому взяли участь суддя Вищого господарського суду України Володимир Поліщук, судді Київського апеляційного господарського суду, а також представники банківського сектору та юристи.

Під час заходу учасники обговорили питання практичного застосування Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Основна частина питань, які були адресовані Володимиру Поліщуку, стосувалася підстав порушення провадження у справі про банкрутство, окремих аспектів доведення безспірності вимог кредитора та неплатоспроможності боржника, досудової санації і призначення арбітражного керуючого, повернення проблемної заборгованості банківськими установами та інших.

Учасники "круглого столу" висловили переконання, що подібні зустрічі сприяють виявленню існуючих проблем, що виникають на практиці при застосуванні нового законодавства про банкрутство і спільному пошуку ефективних...

Детальніше »
ЗВЕРНЕННЯ Ради суддів господарських судів України до суддів і працівників апаратів господарських судів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя 24.03.2014

Шановні колеги!

 

Рада суддів господарських судів України глибоко стурбована подіями, які сьогодні відбуваються в Автономній Республіці Крим та пов'язані з виданням Російською Федерацією 21 березня 2014 року закону про прийняття до Російської Федерації Республіки Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб'єктів - Республіки Крим і міста федерального значення Севастополя.

Рада суддів господарських судів України розуміє, в якому складному та суперечливому становищі опинились судді і працівники апаратів господарських судів Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та їхні сім'ї.

Судді господарських судів України розділяють вашу стурбованість відносно подальшої праці, місця проживання, соціального захисту та побутового забезпечення вас та ваших сімей.

Радою суддів господарських судів України направлені звернення до виконуючого обов'язки Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Ради суддів України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та...

Детальніше »
Артур Ємельянов: "Майбутній закон щодо відновлення довіри до судової влади має базуватись на нормах Конституції України" 20.03.2014

20 березня 2014 року відбувся "круглий стіл" з обговорення законопроектів щодо відновлення довіри до судової влади України за участю в.о. Голови Вищого господарського суду України Артура Ємельянова.

В обговоренні також взяли участь спеціальний представник Генерального секретаря Ради Європи Йерун Шокенброк, Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Андрій Солодков, в.о. Голови Вищого адміністративного суду України Михайло Цуркан, Голова Вищої ради юстиції Олександр Лавринович, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігор Самсін, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, експерти Ради Європи, представники міжнародних організацій та інші.

Учасники зустрічі дискутували з приводу відповідності законопроектів про відновлення довіри до судової влади України європейським стандартам.

Як зазначили зарубіжні експерти, потрібно дуже обережно підходити до цього питання, оскільки закони повинні прийматись на основі Конституції...

Детальніше »
За підсумками V конференції суддів господарських судів України 20.03.2014

19 березня 2014 року у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) під головуванням Голови Ради суддів господарських судів України, в.о. Голови ВГСУ Артура Ємельянова, за участю 40 делегатів і запрошених голів місцевих та апеляційних господарських судів, відбулася V конференція суддів господарських судів України (далі - Конференція).

В роботі Конференції взяли участь почесні гості: Голова Вищої ради юстиції Олександр Лавринович; Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігор Самсін; в.о. Голови Державної судової адміністрації України Володимир Півторак; ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук та інші.

Виступаючи з вітальним словом перед присутніми, Голова Вищої ради юстиції Олександр Лавринович, зокрема, зазначив, що сьогодні робота судів господарської юрисдикції є найбільш ефективною з-поміж інших юрисдикцій. Так, скарги до Вищої ради юстиції на суддів господарських судів складають лише 6 % від загальної кількості, а випадків дисциплінарних стягнень відносно суддів цієї юрисдикції - 5 %, що вказує на великий професійний потенціал...

Детальніше »
Вищий господарський суд України повідомляє: 19.03.2014

Постановою Верховної Ради України "Про звільнення суддів" від 04.03.2014 № 853-VII звільнено з посад суддів:

Львівського апеляційного господарського суду Краєвську Мирославу Василівну - у зв'язку з досягненням шістдесяти п'яти років;

Господарського суду Миколаївської області Семенова Анатолія Костянтиновича - у зв'язку з досягненням шістдесяти п'яти років.

Рада суддів господарських судів України визначилася з делегатами на V конференцію суддів господарських судів України 18.03.2014

18 березня 2014 року у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) під головуванням Голови Ради суддів господарських судів України Артура Ємельянова відбулося засідання Ради суддів господарських судів України (далі - РСГСУ), на якому було визначено делегатів на V конференцію суддів господарських судів України, що відбудеться 19 березня 2014 року, від Верховного Суду України, Севастопольського апеляційного господарського суду та господарського суду міста Севастополя. Так, заслухавши інформацію Голови РСГСУ Артура Ємельянова та розглянувши протоколи зборів суддів відповідних судів щодо обрання делегатів на V конференцію суддів господарських судів України, РСГСУ вирішила визначити наступних делегатів:

- від Верховного Суду України суддю Потильчака Олександра Івановича;

- від Севастопольського апеляційного господарського суду суддю Гонтаря Віктора Івановича;

- від господарського суду міста Севастополя суддю Плієву Наталю Гурамівну.

Крім того, своїм рішенням РСГСУ затвердила підготовлений для заслуховування ХІІ позачерговим...

Детальніше »
Оголошення щодо проведення першого туру Всеукраїнського конкурсу "Кращий державний службовець" 14.03.2014

"Вищий господарський суд України оголошує про проведення у 2014 році серед державних службовців суду першого туру Всеукраїнського конкурсу "Кращий державний службовець". Довідкову інформацію можна отримати у відділі кадрового забезпечення та антикорупційного моніторингу управління організаційної роботи".