Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 12 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Радою суддів господарських судів України рекомендовано низку заходів з оприлюднення господарськими судами інформації про свою діяльність 23.01.2014

23 січня 2014 року у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) під головуванням заступника Голови ВГСУ, Голови Ради суддів господарських судів України Артура Ємельянова за участю секретарів судових палат ВГСУ та представників ЗМІ відбулося чергове засідання Ради суддів господарських судів України (далі - РСГСУ).

Першим питанням порядку денного, на виконання планів роботи РСГСУ та ВГСУ на 2014 рік, РСГСУ створила та затвердила склад робочої групи з вивчення організації діяльності Київського апеляційного господарського суду, господарських судів міста Києва, Київської, Черкаської та Чернігівської областей, яку очолив заступник Голови РСГСУ Юрій Власов. Крім того, своїм рішенням РСГСУ уповноважила Голову РСГСУ Артура Ємельянова визначити та включити до складу робочої групи суддів ВГСУ, працівників апаратів ВГСУ, Київського апеляційного господарського суду, Державної судової адміністрації України та ДП "Інформаційні судові системи", з метою вивчення питань організації діяльності вказаних судів.

Щодо кандидатур на виключення та зарахування до кадрового...

Детальніше »
Господарські суди - на захисті прав та інтересів осіб, позбавлених батьківського піклування 23.01.2014

Комітет Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів звернувся до Ради суддів господарських судів України з приводу письмового звернення від Громадської організації "Об'єднання сиріт України" щодо винесення подяки колегії суддів господарського суду міста Києва у складі Людмили Пукшин, Інни Отрош, Оксани Грєхової.

Як зазначається в зверненні, "Господарським судом міста Києва розглядалась господарська справа за позовом Громадської організації "Об'єднання сиріт України" до Інституту світової економіки та міжнародних відносин НАН України про усунення перешкод у користуванні орендованим приміщенням. Судом уважно було розглянуто усі клопотання для встановлення об'єктивної істини та прийнято рішення на користь позивача".

"З огляду на зазначене, дуже приємно відмітити, що при розгляді вищезазначеної справи судді захистили законні права громадської організації, яка опікується особами, позбавленими батьківського піклування. У зв'язку з чим, просимо розглянути питання можливості винесення подяки вищевказаним суддям", - йдеться...

Детальніше »
Вищий господарський суд України повідомляє: 23.01.2014

Указом Президента України "Про призначення суддів" від 17.01.2014 № 13/2014 Осаулову Наталю Анатоліївну призначено на посаду судді господарського суду Вінницької області строком на п'ять років.

Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков та представники Європейської Бізнес Асоціації домовились про взаємодію та подальші розширені зустрічі 22.01.2014

21 січня 2014 року керівництво Вищого господарського суду України (ВГСУ) в особі Голови ВГСУ Віктора Татькова та заступника Голови ВГСУ, Голови Ради суддів господарських судів України Артура Ємельянова зустрілися з керівним складом Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА): виконавчим директором ЄБА Анною Дерев'янко, Віце-президентом ЄБА Кшиштофом Сідлєцкі та представниками низки компаній-членів ЄБА.

Голова ВГСУ Віктор Татьков детально розповів представникам ЄБА про заходи, що вживаються ВГСУ для забезпечення відкритості, доступності та прозорості правосуддя. Крім того, Віктор Татьков наголосив, що для забезпечення належної якості здійснення правосуддя пріоритетним для ВГСУ є питання єдності судової практики. "Для досягнення цієї мети господарськими судами систематично вивчається та узагальнюється судова практика, на підставі якої ВГСУ готує фундаментальні постанови пленуму ВГСУ з основних проблемних питань, що виникають при здійсненні правосуддя. Так, зокрема, за 2013 рік було прийнято 17 постанов пленуму ВГСУ, з яких 13 - роз'яснювального характеру. Це забезпечить...

Детальніше »
"Вищий господарський суд України запрошує підприємців до діалогу", - Голова ВГСУ Віктор Татьков 21.01.2014

21 січня 2014 року за ініціативи Вищого господарського суду України відбудеться зустріч керівництва ВГСУ з учасниками Європейської Бізнес Асоціації. Від ВГСУ участь у заході візьмуть Голова ВГСУ Татьков та Голова Ради судів господарських судів України Артур Ємельянов.

"Метою зустрічі є відкрите обговорення проблем бізнес-спільноти, вирішення яких знаходиться в компетенції судової влади. Адже саме впевненість в тому, що законні інтереси кожного підприємця будуть захищені, є однією із головних складових сприятливого бізнес-клімату в будь-якій державі. Довіра представників ділового середовища до українських судів є запорукою розбудови економічно стабільної та успішної країни", - зазначає Голова ВГСУ Віктор Татьков.

ВГСУ вважає корисним проводити подібні відкриті зустрічі підприємців і представників судової влади України регулярними.

"ВГСУ пропонує інвесторам, які ведуть чи збираються вести бізнес в Україні, об'єднувати зусилля і спільно визначити "больові точки", які хвилюють бізнес в системі господарських судів України, та у відкритому...

Детальніше »
На офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України запроваджено офіційне оприлюднення відомостей про справи про банкрутство 20.01.2014

З 19 січня 2014 набрало чинності положення Закону щодо офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство на офіційному веб-сайті ВГСУ в мережі Інтернет www.vgsu.arbitr.gov.ua. Для їх реалізації пленумом ВГСУ 17 грудня 2013 року затверджено "Положення про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство" (далі - Положення).

З метою реалізації вказаних положень на офіційному веб-сайті ВГСУ в розділі "Оприлюднення відомостей про справи про банкрутство" господарські суди розміщуватимуть: повідомлення про прийняття до розгляду заяви про затвердження плану санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство; оголошення про порушення справи про банкрутство; повідомлення про введення процедури санації; повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; повідомлення про поновлення провадження у справі про банкрутство боржника у зв'язку з визнанням мирової угоди недійсною або її розірванням; оголошення про порушення справи про банкрутство і відкриття процедури санації...

Детальніше »
Розділ "Судова практика" доповнено новим Інформаційним листом 13.01.2014

Розділ "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено новим Інформаційним листом ВГСУ від 26.12.2013 № 01-06/1862/2013.

У зв'язку з виникненням у судовій практиці питань, пов'язаних із застосуванням Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VІ), Вищим господарським судом України внесено зміни і доповнення до Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 № 01-06/606/2013 "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VІ)" (з подальшими змінами).

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за грудень 2013 року 09.01.2014

У грудні 2013 року до Вищого господарського суду України надійшло 60 звернень і 4023 запита на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

- 60 письмових звернень стосовно дій суддів господарських судів, розгляду справ, надання копій матеріалів конкретних справ тощо;

- 3 письмових запита на інформацію стосовно розгляду касаційних скарг, надання копій процесуальних документів тощо.

- 4020 усних запита стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та інших нормативно-правових актів.

Розділ "Судова практика" доповнено новими постановами Пленуму ВГСУ 27.12.2013

Розділ "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено новими постановами Пленуму ВГСУ від 17.12.2013 р., зокрема:

№ 13 "Про внесення змін і доповнень до деяких постанов пленуму Вищого господарського суду України";

№ 14 "Про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов'язань";

№ 15 "Про затвердження Положення про порядок проведення санації до порушення провадження у справі про банкрутство";

№ 16 "Про затвердження Положення про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство";

№ 17 "Про звільнення і призначення секретаря пленуму ВГСУ".

Із зазначеними постановами можна ознайомитися в рубриці "Постанови Пленуму ВГСУ".

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

УВАГА! Перенесення робочих днів у січні 2014 року 27.12.2013

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.11.2013 № 920-р, розпорядження Вищого господарського суду України від 02.12.2013 № 28-р, з метою створення сприятливих умов для святкування 1 січня - Нового року та 7 січня - Різдва Христового, а також раціонального використання робочого часу у 2014 році для суддів та працівників апарату Вищого господарського суду України перенесено робочі дні з:

четверга 2 січня - на суботу 11 січня;

п'ятниці 3 січня - на суботу 25 січня;

понеділка 6 січня - на суботу 8 лютого.