Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 12 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Суддя ВГСУ Борис Поляков взяв участь у семінарі щодо застосування нового законодавства України про банкрутство 23.12.2013

20 грудня 2013 року Вищий господарський суд України (далі - ВГСУ), видавничий Дім "Ін Юре", редакція науково-практичного юридичного журналу "Санація та банкрутство" провели семінар: "Судова практика та правові позиції щодо застосування нового законодавства України про банкрутство", в якому взяв участь суддя, заступник секретаря третьої судової палати ВГСУ, д.ю.н., професор Борис Поляков.

Експертами на семінарі також виступили: суддя Дніпропетровського апеляційного господарського суду Ігор Вечірко, суддя Господарського суду Івано-Франківської області Талія Валеєва, заступник директора департаменту - начальник управління з питань банкрутства Департаменту нотаріату та банкрутства Міністерства юстиції України Сергій Шкуро, арбітражні керуючі і провідні юристи.

Виступаючи з доповіддю, Борис Поляков зазначив, що з моменту набрання чинності Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника та визнання його банкрутом" пройшов невеликий відрізок часу, майже рік, проте, за цей час уже склалася судова практика ВГСУ з даної категорії справ.

Він...

Детальніше »
Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков взяв участь у Подячному молебні з нагоди завершення 2013 року 20.12.2013

Біля пам'ятника Святому рівноапостольному великому князю Володимиру на Володимирській гірці у Києві відбувся традиційний Подячний молебень за участі Президента України, керівництва уряду, органів судової влади, членів Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій.

Представники духовенства молилися за мир та єдність українського народу, закликали відкинути "все, що розділяє нас", "любити Україну в собі, а не себе в Україні".

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

За підсумками засідання Ради суддів господарських судів України 19.12.2013

19 грудня 2013 року у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) під головуванням Голови Ради суддів господарських судів України, заступника Голови ВГСУ Артура Ємельянова відбулося засідання Ради суддів господарських судів України (далі - РСГСУ).

Доповідаючи про роботу РСГСУ у 2013 році, Артур Ємельянов, зокрема, нагадав присутнім, що її діяльність здійснювалася у відповідності до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та плану роботи РСГСУ на 2013 рік і була спрямована на виконання рішень конференції суддів господарських судів України, здійснення контролю за організацією діяльності господарських судів, внесення подань до Вищої ради юстиції про призначення суддів на адміністративні посади, правовий захист суддів та фінансове забезпечення судів. Голова РСГСУ зазначив, що всі пункти плану роботи РСГСУ на 2013 рік виконані в повному обсязі, а ІV конференцією суддів господарських судів України, яка відбулася 14 листопада 2013 року, роботу РСГСУ визнано задовільною.

Крім того, обговорено та затверджено план роботи РСГСУ на 2014 рік, представлений Головою...

Детальніше »
Голова ВГСУ Віктор Татьков взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції з нагоди 3-ї річниці створення Національної школи суддів України 19.12.2013

19 грудня 2013 року Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков та судді ВГСУ взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції з нагоди 3-ї річниці створення Національної школи суддів України "Стандарти підготовки суддів: міжнародний досвід, завдання для України".

У роботі науково-практичної конференції (далі - Конференція) також взяли участь представники Адміністрації Президента України, народні депутати України, керівництво Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і Ради суддів України, судді, представники юридичних навчальних закладів, міжнародних та громадських організацій.

Відкриваючи Конференцію, із вступним словом до присутніх в залі Пленуму Верховного Суду України звернувся ректор Національної школи суддів України, заслужений юрист України Микола Оніщук, який розповів про історію створення закладу, що забезпечує підготовку висококваліфікованих кадрів для судової системи та здійснює науково-дослідну діяльність.

Вітальну адресу від імені Глави держави...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулося засідання Пленуму ВГСУ 18.12.2013

17 грудня 2013 року у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) під керівництвом Голови ВГСУ Віктора Татькова відбулося засідання Пленуму ВГСУ (далі - Пленум).

В роботі Пленуму взяли участь заступники Голови ВГСУ Артур Ємельянов і Віктор Москаленко, секретар Пленуму Геннадій Кравчук та судді ВГСУ.

Доповідав по проектах постанов Пленуму та детально розкривав їх актуальність заступник Голови ВГСУ Віктор Москаленко.

Зокрема, доповідаючи проект постанови "Про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов'язань", він зазначив, що вивченню даної теми передувала досить кропітка робота. Крім того, зазначений документ постанови отримав позитивний висновок Верховного Суду України. За словами Віктора Москаленка, вказана постанова Пленуму забезпечить єдність судової практики у вирішенні відповідної категорії справ.

Під час обговорення проекту постанови "Про внесення змін і доповнень до деяких постанов пленуму Вищого господарського суду України", присутні підтримали пропозицію...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України призначено нових секретарів судових палат 18.12.2013

 У зв'язку з досягненням шістдесятип'ятирічного віку секретарями другої та третьої судових палат ВГСУ відповідно Євгеном Першиковим та Анастасією Заріцькою, рішенням зборів суддів ВГСУ строком на один рік призначено:

- суддю Кравчука Геннадія Анатолійовича - секретарем другої судової палати ВГСУ;

- суддю, секретаря Ради суддів господарських судів України Шевчук Світлану Ростиславівну - секретарем третьої судової палати ВГСУ.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

За підсумками засідання секції першої та другої судових палат Науково-консультативної ради Вищого господарського суду України 16.12.2013

16 грудня 2013 року відбулося засідання секції першої та другої судових палат Науково-консультативної ради Вищого господарського суду України (далі - Секція НКР), на якому суддями Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ), апеляційних та місцевих господарських судів спільно з науковцями, а також за участю профільних фахівців і галузевих спеціалістів обговорено окремі питання застосування законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Захід відбувся під головуванням секретаря другої судової палати ВГСУ, заслуженого юриста України Євгена Першикова, який, зокрема, повідомив присутнім, що відповідно до плану роботи Вищого господарського суду України на 2013 рік у другій судовій палаті вивчено та узагальнено судову практику застосування господарськими судами законодавства про охорону навколишнього природного середовища, за результатами чого суддею ВГСУ Григорієм Мачульським складено відповідну довідку.

В процесі узагальнення було виявлено низку питань, щодо яких існують різні правові підходи та погляди. У зв'язку з цим, на засіданні...

Детальніше »
УВАГА!АНОНС! Готується до друку "Вісник господарського судочинства" №6 16.12.2013

Напередодні новорічних та різдвяних свят готується до друку "Вісник господарського судочинства" № 6 за 2013 рік - офіційний друкований орган Вищого господарського суду України.

У цьому номері опубліковано Закон України від 19.09.2013 р. № 590-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору".

У постійному розділі журналу "Інформаційні та оглядові листи Вищого господарського суду України" розміщено наступні матеріали:

Інформаційний лист Вищого господарського суду України від 10.10.2013 № 01-06/1473/2013 "Про деякі питання співвідношення правових позицій, викладених в Інформаційних листах Вищого арбітражного суду України та Вищого господарського суду України і в постановах пленуму Вищого господарського суду України";

Інформаційний лист Вищого господарського суду України від 30.10.2013 № 01-06/1556/13 "Про рішення Європейського суду з прав людини, які набули статусу остаточних";

Інформаційний лист Вищого господарського суду України від 14.11.2013 № 01-06/1645/13 "Про...

Детальніше »
Привітання Голови Вищого господарського суду України Віктора Татькова з Днем працівників суду! 13.12.2013

Шановні колеги - судді та працівники апаратів судів!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята - Дня працівників суду.

Ефективна діяльність судової системи - це важливий фактор розвитку нашої країни на шляху творення громадянського суспільства, становлення України як демократичної правової держави.

На Вас покладено особливу відпові­дальність за зміцнення авторитету та довіри суспіль­ства до судової гілки влади, захист прав і свобод людини.

У цей святковий день зичу Вам здоров'я, невичерпної енергії, мужності, оптимізму, натхнення для нових звершень на ниві правосуддя!

Я глибоко переконаний, що Ви й надалі докладатимете максимум зусиль для зміцнення демократичних засад судочинства, віддано служитимете Закону, ідеалам Добра і Справедливості.

Нехай Вашу почесну працю завжди супроводжує успіх, а кожен день повниться плідним змістом і наближає нас до спільної мети - утвердження верховенства права в нашій державі!

Прийміть найщиріші побажання добра, великого людського...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України обговорили питання застосування Закону України "Про доступ до публічної інформації" 03.12.2013

У Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) в рамках навчальної програми Національної школи суддів України, організованої спільно з ВГСУ, відбулася лекція на тему: "Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації та інформації, що становить суспільний інтерес, відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".

Перший заступник Голови Державної служби з питань захисту персональних даних Лілія Олексюк зупинилася на основних положеннях Закону України "Про доступ до публічної інформації".

Як зазначила лектор, вищезазначений закон - це необхідний атрибут будь-якого демократичного суспільства, а вільний доступ до інформації гарантуватиме прозорість роботи влади.

В своїй лекції вона також торкнулася проблемних аспектів, які виникають під час зберігання, використання і поширення інформації.

Крім того, Лілія Олексюк нагадала, що згідно з Законом України "Про внесення змін до деяких...

Детальніше »