Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 12 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Важка гра, важка перемога. "Вищий господарський суд України" – "Святошинський районний суд міста Києва" - 3 : 2 19.11.2013

Враховуючи турнірне положення команд, перед поєдинком усі прогнози схилялися до того, що "Вищий господарський суд України" впевнено переможе. Якщо для суду касаційної інстанціїї необхідно ще набирати очки для виходу з групи, то для районного суду шансів вийти з групи вже не було.Проте "Святошинський районний суд міста Києва", граючи в своє задоволення, не поступався супернику у володінні м'ячем.Нервували як гравці суду касаційної інстанції, так і гравці районного суду. Було багато помилок при передачах і майже без гострих моментів. Вже почали закрадатися сумніви чи взагалі пощастить побачити зливу забитих голів у цій грі...Перший тайм завершився атаками господарського суду, а у другій половині ініціативу перехопив вже суд загальної юрисдикції. Не можна сказати, що поблизу воріт "Святошинського районного суду" небезпечних моментів не було, але таких щоб "аж" - то ні.В підсумку у важкому і "тягучому" матчі команда Вищого господарського суду України зуміла здобути мінімальну перемогу і хотілося б вірити, що не останню.

Відбувся перший в практиці господарських судів "круглий стіл" в режимі відеоконференції 18.11.2013

Враховуючи нагальну необхідність оперативного обговорення питань, що виникають у суддів господарських судів Харківського апеляційного округу щодо застосування положень статті 376 Цивільного кодексу України, 15 листопада 2013 року відбувся сеанс відеоконференцзв'язку (в режимі реального часу) між Вищим господарським судом України, Харківським апеляційним господарським судом, господарським судом Харківської області, господарським судом Полтавської області та господарським судом Сумської області.

Від Вищого господарського суду України у заході взяли участь суддя, секретар другої судової палати Євген Першиков (ведучий заходу), суддя секретаря пленуму ВГСУ Геннадій Кравчук, суддя Наталя Волковицька та суддя Лариса Рогач, які зупинились на основних проблемних аспектах та нюансах розгляду відповідної категорії спорів.

Щодо окремих питань розгляду спорів про визнання права власності на самочинно збудоване нерухоме майно за власником (користувачем) земельної ділянки, а також спорів про відшкодування витрат особі, яка здійснила самочинне будівництво...

Детальніше »
За підсумками IV Конференції суддів господарських судів України 15.11.2013

14 листопада 2013 року у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) за участю 42 делегатів, в тому числі Голови ВГСУ Віктора Татькова та заступника Голови ВГСУ, Голови Ради суддів господарських судів України Артура Ємельянова, відбулася IV Конференція суддів господарських судів України (далі - Конференція).

В роботі Конференції також взяли участь почесні гості: Голова Вищої ради юстиції Олександр Лавринович; заступник Голови Верховного Суду України, секретар судової палати у господарських справах Валентин Барбара; заступник Генерального прокурора України Михайло Гаврилюк; Голова державної судової адміністрації України Руслан Кирилюк; секретар секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад, президент Спілки адвокатів України, Голова Ради адвокатів України Лідія Ізовітова; Голова Ради суддів адміністративних судів України Микола Кобилянський; Голова Ради суддів загальних судів України Інна Отрош; в.о. ректора Національної школи суддів України Наталія Шукліна та інші.

Перед початком Конференції Голова...

Детальніше »
Секретар другої судової палати ВГСУ Євген Першиков поділився досвідом щодо практики розгляду спорів з орендних правовідносин 14.11.2013

13 листопада 2013 року секретар другої судової палати Вищого господарського суду України, заслужений юрист України Євген Першиков взяв участь у навчальному семінарі для юристів та фахівців на тему "Договірні відносини".

Під час заходу, проведеного із залученням профільних юристів та спеціалістів відповідної галузі, було обговорено, зокрема, проблемні питання та шляхи вдосконалення орендних відносин, процедури отримання в оренду земель та приміщень державної та комунальної форм власності.

Євген Першиков поділився з присутніми практичним досвідом та детально зупинився на окремих нюансах оренди землі, а також державного та комунального майна. Окрему увагу приділив питанням істотних умов оренди за Господарським кодексом України, індексації орендної плати, визнання договору оренди неукладеним, недійсним. При цьому доповідач наголосив на новелах судової практики щодо розгляду відповідної категорії спорів.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

Кубок «ФЕМІДИ» з міні-футболу. Команда Вищого господарського суду України розписує нічию з Господарським судом міста Києва 11.11.2013

Матч 9 листопада 2013 року доля присудила провести двом командам із однієї судової системи.

Як ми вже згадували у попередніх звітах, зазначені команди зустрічалися на турнірі з розіграшу кубка «ФЕМІДИ» у 2012 році. Проте минулого року при дуже напруженій грі рахунок на табло залишився 2:2.

Обидві команди ведуть боротьбу за вихід із групи в плей-офф. Отже, на навчально-тренувальній базі «Динамо» в Конча-Заспі відбувся матч за "шість очок".

Скориставшись позиційними помилками захисників суду касаційної інстанції, Гоподарський суд міста Києва вже досить швидко вів у рахунку 2:0. Наприкінці першого тайму Вищий господарський суд України скоротив відстань 2:1.

Другий тайм був менш насиченим цікавими подіями. Хоча команди і не переставали думати, насамперед, про атаку, забити багато не вдалося. Найкращим моментом другого тайму сміливо можна назвати удар зі штрафного судді Вищого господарського суду України Володимира Студенця, який і приніс перемогу суду касаційної інстанції у другому таймі 1:2.

Загалом фінальний...

Детальніше »
Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков взяв участь в урочистостях з нагоди 70-річчя визволення міста Києва від фашистських загарбників 07.11.2013

6 листопада 2013 року Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков взяв участь в урочистостях з нагоди 70-річчя визволення міста Києва від фашистських загарбників.

Вшанування пам'яті полеглих у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років відбулося за участю Президента України Віктора Януковича. Глава держави разом із ветеранами поклав квіти до могили Невідомого солдата в парку Вічної Слави.

В заході також взяли участь: Президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко, Прем'єр-міністр України Микола Азаров, Голова Верховної Ради України Володимир Рибак, Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов, Голова Київської обласної державної адміністрації Анатолій Присяжнюк, члени Кабінету Міністрів України та кияни.

"Сьогодні ми відзначаємо 70-ту річницю визволення столиці України, міста-героя Києва від нацистських загарбників. Важко переоцінити моральну вагу цієї перемоги для всього українського народу, для мешканців сотень і тисяч міст та сіл, які тривалий час перебували на окупованій ворогом території....

Детальніше »
Суддя, секретар першої судової палати ВГСУ Олександр Кот розповів про питання зловживання процесуальними правами в господарському процесі 05.11.2013

17 жовтня 2013 року в готелі "Прем'єр Палас" відбувся Форум юрисконсультів в якому взяв участь суддя, секретар першої судової палати Вищого господарського суду України, кандидат юридичних наук Олександр Кот.

Під час засідання секції "Судова практика" її учасники обговорили особливості вирішення судових спорів, пов'язаних з кредитними правовідносинами, про визнання договорів неукладеними, питання зловживання процесуальними правами та інше.

Зокрема, Олександр Кот довів до відома учасників Форуму основні питання зловживання процесуальними правами в господарському процесі.

Особливу увагу у своїй доповіді суддя Вищого господарського суду України приділив розгляду основними інститутами Ради Європи питання зловживання процесуальними правами та підкреслив, що зазначене питання розглядається як досить вагома проблема, що заважає реалізації ряду принципів про захист прав особи в судовому процесі.

Доповідач зробив акцент на Рекомендаціях Комітету Міністрів Ради Європи №R(81)7, №R(95)5, нормах процесуальних кодексів, спрямованих на...

Детальніше »
Завершилася підготовка суддів апеляційних господарських судів 04.11.2013

З 28 жовтня по 1 листопада 2013 року Національна школа суддів України спільно з Вищим господарським судом України (далі - ВГСУ) провели підготовку суддів апеляційних господарських судів

Під час навчальної програми лекції читали судді ВГСУ, провідні вчені та науковці.

Зокрема, суддя, секретар першої судової палати ВГСУ, кандидат юридичних наук, Заслужений юрист України Олександр Кот приділив увагу питанням формування єдиної судової практики при вирішенні спорів, що виникають при виконанні кредитних договорів.

Суддя, секретар другої судової палати ВГСУ, Заслужений юрист України Євген Першиков торкнувся питань єдності судової практики при розгляді господарських справ.

В свою чергу, суддя ВГСУ, член Ради суддів України Інна Алєєва розповіла про практику Європейського суду з прав людини під час розгляду господарських справ.

Лекцію про притягнення суддів до відповідальності прочитав заступник Голови Вищої ради юстиції, кандидат юридичних наук Олександр Удовиченко.

Суддя ВГСУ, Заслужений юрист України...

Детальніше »
УВАГА! АНОНС! 16 грудня 2013 року відбудеться засідання секції першої та другої судових палат Науково-консультативної ради Вищого господарського суду України 03.11.2013

16 грудня 2013 року о 14 годині 30 хвилин у приміщенні Вищого господарського суду України буде проведено засідання секції першої та другої судових палат Науково-консультативної ради Вищого господарського суду України.

З урахуванням компетенції Науково-консультативної ради, встановленої пунктами 3.1.2, 3.1.4 Положення про Науково-консультативну раду Вищого господарського суду України (затвердженого постановою пленуму Вищого господарського суду України від 25.02.2011 № 4), на засіданні Секції планується обговорити окремі питання застосування законодавства про охорону навколишнього природного середовища, виявлені за результатами здійснення узагальнення судової практики.

Метою проведення Секції є наукове опрацювання виявлених проблемних питань правозастосування задля визначення єдиних правових шляхів та формування усталеної судової практики при розгляді господарськими судами відповідної категорії спорів.

Акредитацію для ЗМІ щодо участі у такому заході можна здійснити до 12 грудня 2013 року...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за жовтень 2013 року 01.11.2013

У жовтні 2013 року до Вищого господарського суду України надійшло 63 звернення і 4666 запитів на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

- 63 письмових звернення стосовно дій суддів господарських судів, розгляду справ, визначення територіальної підсудності справи, надання копій матеріалів конкретних справ тощо;

- 4 письмових запита на інформацію стосовно розгляду конкретних справ, надання інформації про надходження та реєстрацію касаційних скарг;

- 4662 усних запита стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та інших нормативно-правових актів.