Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 12 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Вищий господарський суд України переконливо переміг Апеляційний суд Київської області в 1 турі розіграшу кубку "ФЕМІДИ" з міні-футболу 01.11.2013

На виконання рішення РСУ від 8 лютого 2013 року № 16 Голова Державної судової адміністрації України Руслан Кирилюк 16 жовтня 2013 року підписав наказ № 131 про проведення турніру з міні-футболу серед команд судових установ із розіграшу Кубку "ФЕМІДИ" 2013.

28 жовтня 2013 року в приміщенні Державної судової адміністрації України проведено жеребкування серед команд-учасниць Турніру, за результатами якого команда Вищого господарського суду України потрапила до групи ″А″ .

 

№                        Група "А"

1         Господарський суд міста Києва

2         Конституційний суд України  

3         Святошинський районний суд міста Києва

4         Київський апеляційний адміністративний суд

5         Команда Вінницького апеляційного адміністративного округу

6         Вищий господарський суд України

7         "Київщина" (Апеляційний суд Київської області)

 

Команда ″Вищий господарський суд України″

 

Воротар:...

Детальніше »
З нагоди ювілею заступника Голови Вищого господарського суду України Віктора Семеновича Москаленка 31.10.2013

 Авторитет суду роками складається з репутації кожного судді. Про Віктора Семеновича Москаленка - заступника Голови Вищого господарського суду України, який значну частину свого життя віддав чесному служінню обраній справі, можна розповідати багато, адже серед юридичної спільноти його знають як глибокого аналітика, людину неординарного складу мислення та фахівця з багаторічним досвідом узагальнення судової практики.

Народився Віктор Семенович 1 листопада 1948 року в селищі Коцюбинське Київської області. З дитинства відзначався прагненням добиратися до суті питання.

Трудову діяльність після навчання в Міському професійно-технічному училищі №43 розпочав у 1966 році електромонтером-ремонтником Підприємства поштовий ящик №50. Згодом за спеціальністю працював на Київському машинобудівному заводі. Після служби в Армії працював налагоджувачем радіоапаратури Київського заводу напівпровідникових приладів та Заводу при КНДІ мікроприладів, диспетчером пожежної частини Управління внутрішніх справ Київського облвиконкому.

Здобувши кваліфікацію...

Детальніше »
Судді ВГСУ взяли участь у робочій зустрічі з комерційного права 31.10.2013

31 жовтня 2013 року в Національному університеті "Києво-Могилянська Академія" відбулася робоча зустріч на тему: "Докази у цивільних та господарських справах. Виконання арбітражних рішень", організована французькою асоціацією "Droit et Commerce" ("Право та Торгівля"), що об'єднує фахівців у галузі права, економіки та фінансів.

У заході взяли участь судді Вищого господарського суду України Лілія Катеринчук, Сергій Куровський, Олександр Сибіга та Володимир Поліщук.

Учасники робочої зустрічі обговорили та порівняли процеси подання доказів у цивільних та комерційних судах Франції та в Україні, а також особливості практики виконання арбітражних рішень у цих країнах.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

За результатами надання методичної допомоги Господарському суду Львівської області з питань застосування банківського, корпоративного та страхового законодавства 30.10.2013

З 21 по 25 жовтня 2013 року в Господарському суді Львівської області перебувала робоча група у складі: секретаря першої судової палати, судді Вищого господарського суду України Кота О.В. - керівника робочої групи, суддів Вищого господарського суду України Євсікова О.О. та Попікової О.В., начальника управління забезпечення роботи першої судової палати Вищого господарського суду України Умрихіна Д.Л., начальника відділу помічників управління забезпечення роботи першої судової палати Лукошкіної Ю.Ю.

Даний захід відбувся на виконання підпункту 3.1.7 пункту 3 розділу ІІІ плану роботи Вищого господарського суду України на 2013 рік.

Робочою групою надано методичну допомогу місцевому суду з метою однакового застосування норм чинного законодавства України при розгляді справ у спорах, пов'язаних із застосуванням банківського, корпоративного та страхового законодавства.

У рамках заходу 24 жовтня 2013 року у приміщенні Львівського національного університету ім. Івана Франка в "Дзеркальній залі" проведено "круглий стіл", в якому взяли участь судді Львівського...

Детальніше »
Оголошення 29.10.2013

Вищий господарський суд України, що знаходиться за адресою: 01016, м. Київ, вул. Копиленка, 6, оголошує про проведення конкурсу на заміщення вакантної посади державного службовця:

Назва вакантної посади: секретар судового засідання.

Вимоги до кандидата: вища освіта за напрямком підготовки "Правознавство" або "Право", досвід роботи за фахом - понад 3 роки, громадянство України, володіння державною мовою, вміння користуватися комп'ютерною технікою.

Довідкова інформація надається за телефоном 536-05-84 (відділ кадрового забезпечення та антикорупційного моніторингу).

Документи приймаються протягом 30 календарних днів з дня виходу публікації про оголошення конкурсу (оголошення в газеті "Голос України" від 12.10.2013 № 191).

Вищий господарський суд України повідомляє: 29.10.2013

Постановою Верховної Ради України від 08.10.2013 № 620-VII обрано безстроково на посаду судді господарського суду міста Севастополя Єфременко Оксану Олександрівну.

 

Указом Президента України "Про призначення суддів" від 18.10.2013 № 570/2013 призначено строком на п'ять років у місцевих господарських судах на посади:

суддів Господарського суду Донецької області Ніколаєву Ларису Вікторівну та Овчаренко Галину Володимирівну;

судді Господарського суду Чернігівської області Шморгуна Вячеслава Віталійовича;

судді Господарського суду міста Києва Маринченка Ярослава Вікторовича.

Указом Президента України "Про призначення суддів" від 18.10.2013 № 571/2013 призначено строком на п'ять років у місцевих господарських судах на посади:

судді Господарського суду Донецької області Груднєву Катерину Ігорівну;

суддів Господарського суду Луганської області Байбака Олега Івановича та Іванова Антона Володимировича;

судді Господарського суду міста Києва Комарову Олену Сергіївну.

За підсумками надання Вищим господарським судом України 22-25 жовтня 2013 року методичної допомоги у застосуванні законодавства про банкрутство господарським судам Харківського апеляційного округу 28.10.2013

Відповідно до підпункту 3.1.8 пункту 3.1 плану роботи Вищого господарського суду України на 2013 рік та згідно з орієнтовним графіком роботи робочої групи Вищого господарського суду України по наданню методичної допомоги господарським судам Полтавської, Сумської, Харківської областей та Харківському апеляційному господарському суду, суддями третьої судової палати у період з 22 по 25 жовтня 2013 року було здійснено заходи по наданню методичної допомоги з питань застосування законодавства про банкрутство господарським судам Харківського апеляційного округу. Методичну допомогу надавали судді Вищого господарського суду України Погребняк В.Я. (керівник робочої групи), Білошкап О.В., Катеринчук Л.Й., Панова І.Ю.

За результатами проведених заходів, 25 жовтня 2013 року у приміщенні Харківського апеляційного господарського суду відбулась підсумкова нарада з обговоренням проблемних питань, пов'язаних із застосуванням Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VI). В нараді прийняли участь судді...

Детальніше »
Завершилася навчальна підготовка суддів місцевих господарських судів, призначених на посаду судді вперше 25.10.2013

25 жовтня 2013 року відповідно до програми Національної школи суддів України за участю Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) завершилося навчання з підготовки суддів місцевих господарських судів Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської, Чернігівської областей та міста Києва, призначених на посаду судді вперше.

Під час навчальної програми судді ВГСУ поділилися з молодими колегами напрацьованим досвідом в галузі господарського судочинства.

Зокрема, у своїх лекціях вони торкнулися питань, що стосуються процедури банкрутства, інтелектуальної власності, антикорупційного законодавства, регулювання відносин у сфері страхування, а також здійснили аналіз помилок апеляційних господарських судів, які найчастіше стають підставою для скасування судових рішень у касаційному порядку.

Крім того, низку цікавих лекцій прочитали заслужені юристи, провідні вчені та науковці.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

24 жовтня 2013 року відбулося засідання спільного "круглого столу" ВГСУ та Господарського суду Львівської області на тему: "Вирішення господарських спорів пов’язаних із застосування банківського, корпоративного та страхового законодавства" 24.10.2013

24 жовтня 2013 року о 10:00 у приміщенні Львівського національного університету ім. Івана Франка за участю суддів Вищого господарського суду України, суддів Львівського апеляційного господарського суду, суддів Господарських судів Львівської області, Закарпатської області, Івано-Франківської області, Тернопільської області, Чернівецької області, науковців та ЗМІ в межах надання методичної допомоги відбулося засідання спільного "круглого столу" Вищого господарського суду України та господарського суду Львівської області на тему:

"Вирішення господарських спорів пов'язаних із застосування банківського, корпоративного та страхового законодавства"

Під час "круглого столу" обговорили, зокрема, питання пов'язані із:

- визнанням права власності на предмет лізингу, який перебуває в заставі;

- визнання недійсними або розірвання кредитних договорів, договорів поруки, застави та іпотеки;

- визначенням підвідомчості корпоративних спорів;

- визнанням недійсним рішення загальних зборів учасників (акціонерів) господарського...

Детальніше »
За підсумками Міжнародної науково-практичної конференції з питань неспроможності (банкрутства) 18.10.2013

15 - 16 жовтня 2013 року в конференц-залі Палацу Потоцьких (м. Львів) пройшла Міжнародна науково-практична конференція з питань неспроможності (банкрутства).

Захід відбувся за ініціативи Вищого господарського суду України та Львівського апеляційного господарського суду з метою обговорення проблемних питань, пов'язаних із застосуванням Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VI).

З вітальним словом виступили заступник Голови Вищого господарського суду України Москаленко В.С., Голова Львівського апеляційного господарського суду Плотніцький Б.Д., заступник секретаря третьої судової палати Вищого господарського суду України, доктор юридичних наук, професор Поляков Б.М., Голова Львівської обласної державної адміністрації Віктор Шемчук, міський голова Львова Андрій Садовий, начальник Головного управління юстиції у Львівській області Андрій Багряк, заступник Міністра юстиції Вільного та Ганзейського міста Гамбург Вольфганг Зіверт (Німеччина).

В Конференції...

Детальніше »