Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 14 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
З нагоди ювілею заступника Голови Вищого господарського суду України Осетинського Анатолія Йосиповича 27.09.2013

В його очах завжди світиться іскра любові до життя, бажання діяти, бути в гущі подій, готовність вирішувати, розуміти, підтримати, та ще ледь вловима іскорка суворості, доречніше сказати впевненості й цілеспрямованості. Будучи високопрофесійним фахівцем своєї справи, має завжди тверду позицію та масштабний спектр бачення любого питання. Саме таким ми знаємо Осетинського Анатолія Йосиповича - заступника Голови Вищого господарського суду України, який цими днями святкує поважний ювілей - 65 років.

Система господарських судів, яку ми маємо на сьогодні, створена на фундаменті, що будувався протягом дев'ятьох десятків років діяльності державних арбітражних і судових органів з розгляду господарських спорів. Анатолій Йосипович - один з небагатьох, хто віддав системі близько сорока років свого життя. У різний час обіймав різні посади, але життєвому принципу: залишатися собою, рухатися вперед ніколи не зраджував.

Справою всього життя Анатолія Йосиповича стала діяльність, пов'язана із системою арбітражних органів.

Економічна реформа 1965 року передбачала перехід до економічних...

Детальніше »
Працівники апарату Вищого господарського суду України заслухали лекцію з українського ділового мовлення 27.09.2013

27 вересня 2013 року у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ), за участю Національної школи суддів України, для працівників апарату ВГСУ відбулася лекція з українського ділового мовлення.

У своєму виступі доцент кафедри культури української мови Національного педагогічного університету ім. Драгоманова Оксана Кабиш приділила значну увагу питанням процесуального документування.

Зокрема, лектор зупинилася на основних моментах, які виникають у працівників апарату суду під час складання відповідей на звернення та запити. Вона також нагадала про головні вимоги до оформлення процесуальних документів.

За словами Оксани Кабиш, важливу роль в роботі працівників суду відіграє етика ділового мовлення та спілкування, а тому для вдосконалення рівня професійних знань, варто послуговуватися спеціалізованою літературою, також, не останнє місце в цьому контексті займають подібні тематичні лекції.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

Суддя ВГСУ Геннадій Кравчук розповів про практику розгляду земельних спорів господарськими судами 27.09.2013

26 вересня 2013 року в прес-центрі "ЛІГАБізнесінформ" відбувся круглий стіл "Перспективи орендного землекористування в АПК" за участю судді, секретаря Пленуму Вищого господарського суду України, кандидата юридичних наук Геннадія Кравчука.

В заході також взяли участь народні депутати України, члени Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики, представники Державної реєстраційної служби України, Державного агентства земельних ресурсів України, Антимонопольного комітету України, провідні юристи та спеціалісти в галузі АПК.

Під час круглого столу його учасники обговорили проблемні питання та шляхи вдосконалення аграрних відносин, процедури отримання в оренду та реєстрації державних і комунальних земель, реалізацію права продажу оренди земель сільського господарства, тощо.

Зокрема, Геннадій Кравчук поділився з колегами практичним досвідом застосування законодавства про оренду землі, звернувши особливу увагу на загальні тенденції розгляду земельних спорів господарськими судами. Також, він окремо зупинився на останніх...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України обговорили питання щодо антикорупційного законодавства 26.09.2013

У Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) в рамках навчальної програми Національної школи суддів України, організованої спільно з ВГСУ, відбулася лекція на тему антикорупційного законодавства.

Кандидат юридичних наук, доцент кафедри криміналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Наталія Ахтирська розповіла присутнім про міжнародні стандарти антикорупційного законодавства та їх запровадження в Україні.

Зокрема, вона детально зупинилася на практиці застосування нового антикорупційного законодавства і реалізації Закону України "Про засади запобігання та протидії корупції".

У своїй лекції науковець також приділила окрему увагу роз'ясненню норм антикорупційного законодавства щодо декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

Судді Вищого господарського суду України взяли участь у круглому столі "Права людини в сфері охорони здоров'я" 25.09.2013

24 вересня 2013 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбувся науково-практичний круглий стіл на тему "Права людини в сфері охорони здоров'я: проблеми доктрини і практики".

В ньому взяли участь суддя, секретар Пленуму Вищого господарського суду України, кандидат юридичних наук Геннадій Кравчук, який виступив з доповіддю "Питання захисту охорони здоров'я населення при розгляді спорів господарськими судами", а також суддя Вищого господарського суду України, кандидат юридичних наук Мальвіна Данилова, яка розповіла присутнім про практику застосування господарськими судами законодавства України про охорону здоров'я.

У своїй доповіді Геннадій Кравчук висвітлив обговорювану тему заходу через призму спорів, що розглядаються господарськими судами.

За його словами, створюючи передумови для належного функціонування медичних, медико-санітарних, оздоровчо-профілактичних установ, а також ефективного медичного обслуговування такими установами громадян, господарські суди України найчастіше розглядають спори за участю...

Детальніше »
Заступник Голови Вищого господарського суду України взяв участь у заключній конференції за підсумками діяльності Проекту Twinning 24.09.2013

23 вересня 2013 року у Вищому адміністративному суді України відбулася заключна конференція, на якій підвели підсумки дворічної діяльності Проекту Twinning  «Підвищення ефективності та якості адміністративного судочинства в Україні». 

В заході взяли участь заступник Голови Вищого господарського суду України Артур Ємельянов, керівництво Вищого адміністративного суду України, посли країн-членів ЄС та інші.

Проект Twinning складався із чотирьох компонентів, кожен з яких мав на меті допомогти адміністративним судам вивчити досвід країн-членів ЄС у певній сфері функціонування адмінсудів. Зокрема, в таких сферах: ефективна організація діяльності судів, суддівське самоврядування, розвиток законодавства, навчання і підвищення кваліфікації суддів, співпраця зі ЗМІ.

Місія експертів Проекту Twinning провела цілий ряд зустрічей з керівництвом Вищого господарського суду України для обміну досвідом у сфері взаємовідносин між судовими установами та ЗМІ.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулася лекція для працівників апарату 20.09.2013

У Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ), за участю Національної школи суддів України, для працівників апарату ВГСУ відбулася лекція на тему: "Психологія діяльності працівника апарату".

Лектор, асистент кафедри загальної психології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, кандидат психологічних наук Олеся Ходанович розповіла слухачам про засоби оптимізації міжособистісних стосунків та про важливу роль спілкування в повсякденній роботі.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

Вищий господарський суд України повідомляє: 20.09.2013

Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 05.09.2013 № 444-VII обрано суддю Іванова Олексія Геннадійовича, раніше обраного безстроково, на посаду судді Дніпропетровського апеляційного господарського суду.

Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 05.09.2013 № 445-VII обрано на посади суддів безстроково:

Господарського суду Автономної Республіки Крим Доброреза Ігоря Олександровича та Потопальського Сергія Степановича;

Господарського суду Луганської області Косенко Тетяну Валеріївну;

Господарського суду Одеської області Цісельського Олега Володимировича;

Господарського суду Чернігівської області Белова Сергія Валерійовича.

Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 05.09.2013 № 450-VII обрано на посади суддів безстроково:

Господарського суду Сумської області Заєць Світлану Володимирівну;

Господарського суду Хмельницької області Заверуху Сергія Володимировича;

Господарського суду Чернівецької області Гончарука Олега Валентиновича.

Детальніше »
Привітання Голови Вищого господарського суду України Віктора Татькова з нагоди 20-ї річниці Національної академії правових наук України 18.09.2013

Шановні друзі та колеги!

 

Від імені Вищого господарського суду України, суддівського корпусу системи господарських судів України та від себе особисто щиро вітаю колектив Національної академії правових наук України з нагоди 20-річчя заснування!

З почуттям глибокої гордості відзначаємо, що вища наукова установа в галузі держави і права зустрічає свій ювілей значними здобутками.

За час свого існування Національна академія правових наук України плідно співпрацює з Вищим господарським судом України. Так, провідні вчені академії входять до складу Науково-консультативної ради при Вищому господарському суді України, завданнями якої, зокрема, є попередній розгляд проектів постанов Вищого господарського суду України та постанов пленуму, надання висновків щодо проектів законодавчих актів, підготовка яких потребує наукового обґрунтування, тощо.

З приємністю відзначаємо творчий пошук, натхнення, ініціативу та плідну працю, які є визначальними у роботі вчених-правників академії.

У цей урочистий...

Детальніше »
Вітання з нагоди 65-річчя судді Вищого господарського суду України Подоляк Ольги Антонівни 17.09.2013

Вельмишановна

Ольго Антонівно!

 

Прийміть наші сердечні поздоровлення і найкращі побажання з нагоди Вашого славного ювілею!

Ваш трудовий шлях від слідчого райвідділу внутрішніх справ до шанованого арбітра, а потім і судді Вищого (арбітражного) господарського суду України пронизаний високим фаховим рівнем, виваженістю, вимогливістю та принциповістю.

Ваш високий професіоналізм відзначений високими державними нагородами та відзнаками.

Віддаючи свої сили і здібності, знання і досвід, Ви здобули авторитет серед колег та друзів, Ваша відданість справі, порядність, життєвий досвід є гідним прикладом для наслідування.

Нехай кожен Ваш день буде наповнений любов'ю, теплом рідних, друзів та колег, а життєва нива з року в рік засівається зернами добра і благополуччя!

Міцного Вам здоров'я, родинного затишку, наснаги на довгі роки!

 

З глибокою повагою і вдячністю

 

від імені колективу Вищого

господарського суду України

 

Голова...

Детальніше »