Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 12 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
В Одесі відбулося періодичне навчання суддів господарських судів за участю суддів ВГСУ 17.09.2013

З 10 по 13 вересня 2013 року в Одесі Національна школа суддів України спільно з Вищим господарським судом України, Програмою розвитку комерційного права (СLDP) Міністерства торгівлі США, провели періодичне навчання суддів господарських судів з метою підвищення рівня кваліфікації на теми: "Розгляд судових справ щодо порушень прав інтелектуальної власності" та "Розгляд судових справ про банкрутство".

Привітання суддям господарських судів висловив заступник Голови Вищого  господарського суду України Віктор Москаленко.

Перед суддівською аудиторією виступили судді  Вищого господарського суду України Борис Поляков, Ігор Бенедисюк, Богдан Львов; Голова господарського суду Донецької області Олександр Попов, суддя Дніпропетровського апеляційного господарського суду Ігор Вечірко, суддя господарського суду Автономної Республіки Крим Вадим Шкуро, суддя господарського суду Івано-Франківської області Талія Валеєва та багато інших.

Семінар проходив в інтерактивній формі, що дозволило всім бажаючим висловити свої міркування,...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України триває навчальна підготовка працівників апарату 16.09.2013

Сьогодні в актовій залі Вищого господарського суду України (далі-ВГСУ) в рамках навчальної програми Національної школи суддів України, організованої спільно з ВГСУ, відбулася лекція для працівників апарату, яку прочитав заступник керівника апарату Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, д. ю. н. Валентин Сердюк.

Лектор в своєму виступі торкнувся основних положень і співвідношення Законів України: "Про доступ до публічної інформації", "Про доступ до судових рішень" та "Про звернення громадян".

Він також розповів про міжнародний досвід впровадження системи електронного документообігу на прикладі європейських країн.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

Суддя, секретар другої палати Вищого господарського суду України Євген Першиков провів лекційне заняття для працівників апарату ВГСУ 16.09.2013

13 вересня поточного року в рамках продовження реалізації програми з навчальної підготовки працівників апарату суду, що здійснюється Національною школою суддів України спільно з Вищим господарським судом України (далі - ВГСУ), проведено навчальний захід, участь у якому взяли начальники самостійних структурних підрозділів, помічники суддів, секретарі судових засідань та інші працівники апарату ВГСУ.

В рамках проведеного навчання, лектор заходу - суддя, секретар другої судової палати, Заслужений юрист України Першиков Є.В., висвітлив питання організаційного забезпечення працівниками суду підготовки справ до розгляду, в тому числі підбору законодавчих актів, аналітичних матеріалів та судової практики.

Особливу увагу лектором приділено практичним питанням здійснення підготовки справ, при цьому, на конкретних яскравих прикладах з власного досвіду суддя окремо звернув увагу працівників суду на певні нюанси, які необхідно враховувати та приділяти особливу увагу. Окремо лектор зупинився на питаннях особливостей розгляду справ та проведення судового...

Детальніше »
Відбулася підготовка помічників суддів і консультантів місцевих та апеляційних господарських судів Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської і Чернігівської областей та Київського апеляційного господарського суду 13.09.2013

З 9 по 13 вересня 2013 року відбулася підготовка помічників суддів та консультантів місцевих та апеляційних господарських судів Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської і Чернігівської областей та Київського апеляційного господарського суду, організована Національною школою суддів України за сприяння Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ).

Суддя-секретар другої судової палати ВГСУ, Заслужений юрист України Євген Першиков прочитав лекцію на теми: "Питання єдності судової практики при розгляді справ", "Розмежування юрисдикцій господарських та адміністративних спорів".

Суддя ВГСУ Ірина Кондратова провела заняття на тему додержання вимог Господарського процесуального кодексу України при складанні судових рішень, застосування Закону України "Про судовий збір", а також розповіла про питання, пов'язані із сплатою, стягненням, розподілом судового збору та інших судових витрат.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

У Вищому господарському суді України проведено навчання суддів та працівників апарату ВГСУ 13.09.2013

12 вересня згідно з програмою Національної школи суддів України з періодичного навчання суддів Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) в актовій залі ВГСУ відбулася лекція на тему: "Методологія тлумачення і застосування нормативно-правових актів. Застосування аналогії права та аналогії закону в судочинстві. Методологія ведення аналітичної роботи в суді".

Лекцію прочитав д. ю. н., завідувач кафедри земельного та аграрного права юридичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Анатолій Мірошниченко.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

12 вересня 2013 року у Вищому господарському суді України відбулося чергове засідання Ради суддів господарських судів України 13.09.2013

12 вересня 2013 року у Вищому господарському суді України відбулося чергове засідання Ради суддів господарських судів України.

На засіданні були прийняті рішення: про скликання конференції суддів господарських судів України на 14 листопада 2013 року; про направлення проекту змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення механізму виконання рішень судів про стягнення судового збору до Ради суддів України на погодження для подальшого звернення до суб'єкта законодавчої ініціативи; створено робочу групу для узагальнення пропозицій та зауважень, наданих господарськими судами України щодо функцiонування автоматизованих систем документообiгу в господарських судах; заслухано інформацію про виконання рішень Ради суддів господарських судів України щодо результатів вивчення організації діяльності господарських судів Волинської і Житомирської областей; розглянуто результати вивчення організації діяльності Севастопольського апеляційного господарського суду; прийнято рішення про зміну терміну вивчення організації діяльності Одеського апеляційного господарського...

Детальніше »
Вищий господарський суд України повідомляє: 12.09.2013

Указом Президента України "Про переведення суддів" від 06.09.2013 № 503/2013 переведено суддів у межах п'ятирічного строку:

Господарського суду Дніпропетровської області на роботу на посадах суддів Господарського суду Харківської області:

Ємельянову Ольгу Олександрівну,

Казарцеву Валерію Вадимівну;

Господарського суду Луганської області Отрош Інну Михайлівну на роботу на посаді судді Господарського суду міста Києва.

Співчуття з приводу передчасної смерті заступника голови Одеського апеляційного господарського суду Лариси Іванівни Бандури 12.09.2013

Колектив Вищого господарського суду України висловлює щирі співчуття з приводу передчасної смерті заступника голови Одеського апеляційного господарського суду Лариси Іванівни Бандури.

На 62 році життя перестало битися серце сповненої сил, далекоглядних планів, любові до життя надійної колеги, сумлінного фахівця та високопрофесійної судді, яка брала активну участь у роботі органів суддівського самоврядування, входила до складу Науково-консультативної ради Вищого господарського суду України, неодноразово обиралася делегатом конференції суддів господарських судів України.

За 22 роки відданого служіння системі господарського (арбітражного) судочинства Лариса Іванівна удостоєна безлічі почесних відзнак та відомчих нагород, має почесне звання "Заслуженого юриста України".

Розділяємо біль тяжкої втрати та висловлюємо співчуття рідним, близьким та колегам.

Переконані, що світлий образ Лариси Іванівни Бандури, її відкрита душа, щирість та доброта назавжди збережуться в пам'яті всіх, хто її знав.

Вічна пам'ять...

Чергове засідання Ради суддів 09.09.2013

  Чергове засідання Ради суддів господарських судів України відбудеться 12 вересня 2013 року об 11-00 в приміщенні Вищого господарського суду України.

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за серпень 2013 року 02.09.2013

У серпні 2013 року до Вищого господарського суду України надійшло 43 звернення і 3636 запитів на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

- 43 письмових звернення стосовно дій суддів господарських судів, розгляду справ, надання копій матеріалів конкретних справ тощо;

- 6 письмових запитів на інформацію стосовно розгляду конкретних справ, надання інформації про надходження та реєстрацію касаційних скарг;

- 3630 усних запитів стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та інших нормативно-правових актів.