Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 14 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Привітання Голови Вищого господарського суду України Віктора Татькова з Днем незалежності України 23.08.2013

Дорогі співвітчизники!

Сердечно вітаю Вас із національним святом нашої державності - Днем незалежності України!

Визначна дата 24 серпня 1991 року назавжди увійшла в історію молодої держави золотою сторінкою її біографії, започаткувала нову епоху в житті нашого народу, законодавчо закріпила його вікові демократичні прагнення до національного відродження, духовної свободи, економічного зростання, культурного піднесення.

За роки своєї незалежності Україна утвердилася як суверенна й демократична держава, відкрита для міжнародної спільноти.

Від усієї душі зичу Вам та Вашим рідним міцного здоров'я, щастя, добра і злагоди, достатку, миру, щедрої долі, подальших успіхів в усіх справах і починаннях заради процвітання української держави, добробуту її народу.

Нехай серця наповнюються гордістю за нашу Батьківщину, прагненням до єдності та порозуміння, а Ваша плідна праця буде надійною запорукою щасливого майбутнього.


З повагою
Голова Вищого господарського
суду України Віктор Татьков

Вперше в Україні відбулося чергове десяте засідання Ради голів вищих арбітражних, господарських, економічних та інших судів, що вирішують справи з економічних спорів 21.08.2013

21 серпня 2013 року в Києві під головуванням України відбулося десяте чергове засідання Ради голів вищих арбітражних, господарських, економічних та інших судів, що вирішують справи з економічних спорів (далі - Рада голів).

Довідково: Рішенням Ради голів від 27 вересня 2012 року в Мінську Головою Ради голів обрано Голову Вищого господарського суду України Віктора Татькова строком на один рік. Поточну роботу Ради голів під керівництвом Голови виконував її Секретар, керівник апарату Вищого господарського суду України Ірина Галівець.

У роботі засідання взяли участь: Голова Вищого Арбітражного Суду Російської Федерації Антон Іванов; Голова Верховного Суду Республіки Казахстан Бектас Бекназаров; Голова Верховного суду Киргизької Республіки Феруза Джамашева; Голова Вищого економічного суду Республіки Таджикистан Наім Мансуров; Голова Економічного Суду СНД Людмила Камєнкова; Голова Суду Євразійського економічного співтовариства Анна Соколовська; директор правового департаменту Виконавчого комітету СНД Володимир Крохмаль.   

Десяте чергове засідання Ради...

Детальніше »
21 серпня 2013 року вперше в Україні відбудеться засідання Ради голів вищих арбітражних, господарських, економічних та інших судів, що вирішують справи з економічних спорів 16.08.2013

21 серпня 2013 року у місті Києві пройде чергове (десяте) засідання Ради голів вищих арбітражних, господарських, економічних та інших судів, що вирішують справи з економічних спорів (далі - Рада голів).

7 жовтня 2002 року на засіданні Ради глав держав Співдружності Незалежних Держав у Кишиневі (Республіка Молдова) укладено Угоду про утворення Ради голів, яка для України набула чинності з 1 квітня 2004 року.

Раду голів утворено з метою організаційного забезпечення співробітництва між судами, до компетенції яких відноситься вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності.

На даний час членами Ради голів є очільники Вищого господарського суду України, Вищого Господарського Суду Республіки Білорусь, Верховного суду Киргизької Республіки, Вищого Арбітражного Суду Російської Федерації, Касаційного Суду Республіки Вірменія, Верховного Суду Республіки Казахстан, Вищого економічного суду Республіки Таджикистан.

На засіданні Ради голів, яке відбулося 27 вересня 2012 року у Мінську (Республіка Білорусь), Головою Ради голів строком на один рік обрано Голову...

Детальніше »
Анонс "Вісника господарського судочинства" № 4 13.08.2013

Готується до друку "Вісник господарського судочинства" № 4 за 2013 рік - офіційний друкований орган Вищого господарського суду України.

У черговому номері будуть опубліковані Постанови пленуму Вищого господарського суду України від 29 травня 2013 року, "Про внесення змін і доповнень до постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011 № 6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин", "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин", "Про внесення змін і доповнень до деяких постанов пленуму Вищого господарського суду України", "Про деякі питання практики застосування позовної давності у вирішенні господарських спорів", "Про деякі питання визнання правочинів (господарських договорів) недійсними", "Про деякі питання практики застосування законодавства про оренду (найм) майна".

Постійна рубрика часопису "Сторінка вченого" зацікавить публікацією Голови Вищого господарського суду України Віктора Татькова про "Організаційно-правове забезпечення формування судової практики в господарському...

Детальніше »
Вищий господарський суд України повідомляє: 05.08.2013

Указом Президента України "Про призначення суддів" від 25.07.2013 № 391/2013 призначено строком на п'ять років у місцевих господарських судах на посади:

судді Господарського суду Закарпатської області - Андрейчука Любомира Вікторовича;

судді Господарського суду Луганської області - Масловського Сергія Володимировича;

судді Господарського суду Тернопільської області - Боровця Ярослава Ярославовича.

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за липень 2013 року 01.08.2013

У липні 2013 року до Вищого господарського суду України надійшло 35  звернень і 4339 запитів на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

- 35 письмових звернень стосовно дій суддів господарських судів, розгляду справ, надання копій матеріалів конкретних справ тощо;

- 8 письмових запитів на інформацію стосовно розгляду конкретних справ, надання інформації про надходження та реєстрацію касаційних скарг;

- 4331 усних запитів стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та інших нормативно-правових актів. 

Офіційний веб-сайт ВГСУ доповнено новими рубриками 25.07.2013

На офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розділ "Судова практика" доповнено рубрикою "Висновки ВСУ в господарських справах", в якій можна ознайомитися із висновками ВСУ за I  і II півріччя 2012 р. та висновками ВСУ за I півріччя 2013 р.

Також, в розділі "Система господарських судів" розміщено структуру господарських судів України у вигляді зручної схеми.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

Інформація про виконання рішень Європейського суду з прав людини, які набули статусу остаточних 25.07.2013

Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини звернувся до Кабінету Міністрів України з поданням від 27 червня 2013 року № 12.0.1-9/5765 про виконання рішень Європейського суду з прав людини, які набули статусу остаточних.

В поданні міститься стислий виклад проблем, які призводять до визнання Європейським судом з прав людини порушень Україною Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Зі змістом рішень Європейського суду з прав людини, вказаних у поданні, можна ознайомитися тут 

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

Офіційний веб-сайт Вищого господарського суду України визнано найкращим 10.07.2013

Нещодавно в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулась урочиста церемонія нагородження переможців та номінантів Першої всеукраїнської громадської експертизи доступу до правосуддя та оцінки офіційних веб-сайтів судів загальної юрисдикції, яку проводила Всеукраїнська громадська організація «Асоціація українських правників».

Доступ до правосуддя в судах України оцінювався на предмет корисності, доступності та зручності веб-сайту для всіх користувачів, які звертаються або мають намір звернутися до суду, незалежно від їх здібностей і обмежень, від програмного й апаратного забезпечення, а також стосовно оцінки ролі веб-сайту у забезпеченні правосуддя й зміцненні довіри суспільства до судової системи, у підвищенні рівня правової освіти громадян.

Серед інших важливих критеріїв оцінки - аналіз графічного оформлення сторінок веб-сайту, коректність відображення інформації, наявність перешкод для людей із порушенням зору тощо.

За результатами експертизи офіційний...

Детальніше »
Вищий господарський суд України повідомляє: 09.07.2013

Указом Президента України "Про призначення суддів" від 27.06.2013    № 352/2013 призначено строком на п'ять років у місцевих господарських судах на посади:

суддів Господарського суду Дніпропетровської області: Ніколенка Михайла Олександровича, Турчина Сергія Олександровича;

суддів Господарського суду Донецької області: Кротінову Олену Вікторівну, Левшину Яну Олександрівну, Малікову Елеонору Ігорівну, Мирошниченка Ярослава Станіславовича;

суддів Господарського суду Запорізької області: Смірнова Олександра Геннадійовича, Сушко Ларису Миколаївну, Топчій Олену Анатоліївну;

суддів Господарського суду Луганської області: Марченко Юлію Іванівну, Паляницю Юлію Олександрівну;

судді Господарського суду Львівської області Крупника Романа Володимировичу;

судді Господарського суду Полтавської області Плотницьку Наталю Борисівну.