Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 14 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
За результатами надання методичної допомоги Господарському суду Полтавської області з питань застосування банківського, корпоративного та страхового законодавства 18.06.2013

З 10 по 14 червня 2013 року в Господарському суді Полтавської області перебувала робоча група у складі: секретаря першої судової палати, судді Вищого господарського суду України Кота О.В. - керівника робочої групи, суддів Вищого господарського суду України Барицької Т.Л. та Губенко Н.М., начальника управління забезпечення роботи першої судової палати Вищого господарського суду України Умрихіна Д.Л. та головного консультанта вказаного управління Криштак І.В.

Даний захід відбувся на виконання підпункту 3.1.4 пункту 3.1 розділу 3 плану роботи Вищого господарського суду України на 2013 рік.

Робочою групою надано методичну допомогу місцевому суду з метою однакового застосування норм Конституції та законів України при розгляді справ у спорах, пов'язаних із застосуванням банківського, корпоративного та страхового законодавства.

У рамках заходу щодо надання методичної допомоги Господарському суду Полтавської області 13 червня 2013 року проведено "круглий стіл", в якому взяли участь судді зазначеного суду: Ціленко В.А. - голова суду; Пушко І.І. - заступник голови суду, Білоусов С.М. -...

Детальніше »
Співчуття 17.06.2013

Колектив Вищого господарського суду України висловлює щирі співчуття з приводу передчасної смерті судді Господарського суду м. Києва Мельника Сергія Миколайовича.        

З честю виконуючи свої професійні обов'язки протягом 27 років, Сергій Миколайович став прикладом гідного служіння Закону і Справедливості.

Розділяємо біль тяжкої втрати з рідними та близькими, з усіма, хто знав і шанував Сергія Миколайовича як висококваліфікованого фахівця і чудову людину. 

Вічна пам'ять...

 

 

Анонс "Вісника господарського судочинства" №3 17.06.2013

Готується до друку "Вісник господарського судочинства" №3 за 2013 рік - офіційне видання Вищого господарського суду України.

У цьому номері до вашої уваги пропонуються матеріали та рекомендації науково-практичної конференції: "Організація роботи та адміністрування в господарських судах України", що проходила у Харкові 23-24 квітня 2013 року.

Зокрема, тези Голови ВГСУ Віктора Татькова "На шляху до ефективного судочинства", заступників Голови ВГСУ Анатолія Осетинського "Організація роботи та адміністрування - запорука якісного відправлення правосуддя" і Артура Ємельянова "Роль голови суду в процесі притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності" та інших.

Також, на сторінках "Вісника господарського судочинства", читайте актуальне інтерв'ю з головою Одеського апеляційного господарського суду Валерієм Балухом.

Крім того, у цьому номері вийдуть науково-реферативні огляди та узагальнення судової практики; науково-практичний коментар рішень та постанов господарських судів України.

Сторінка вченого зацікавить новелами та оглядами законодавства, судоустрою...

Детальніше »
Оголошення 14.06.2013

14 червня 2013 року у Вищому господарському суді України відбулося чергове засідання Ради суддів господарських судів України. На засіданні було  прийнято рішення щодо обрання Головою Ради суддів господарських судів України Ємельянова Артура Станіславовича, заступником Голови Ради суддів господарських судів України - Власова Юрія Леонідовича.

Радою суддів господарських судів України також було прийнято рішення про внесення подання до Вищої ради юстиції щодо призначення Усатого Віталія Олександровича на посаду заступника голови господарського суду Харківської області, розглянуто результати виконання рішень Ради суддів господарських судів України щодо вивчення організації діяльності Рівненського апеляційного господарського суду та господарських судів Рівненської і Хмельницької областей та прийнято рішення щодо нагородження судді господарського суду Луганської області Середи А.П. Грамотою Вищого господарського суду України та Ради суддів господарських судів України.

Судді ВГСУ взяли участь у II щорічному літньому форумі Асоціації адвокатів України з публічного права 13.06.2013

13 червня 2013 року відбувся II щорічний літній форум Асоціації адвокатів України з публічного права (далі-Форум), в якому взяли участь судді Вищого господарського суду України (далі-ВГСУ) - Мальвіна Данилова та Віталій Корсак, а також провідні юристи, адвокати, експерти і науковці.

Метою проведення Форуму є створення умов для налагодження конструктивного діалогу адвокатської спільноти з регуляторами ринку та представниками влади.

З привітальним словом виступила президент Асоціації адвокатів України Ольга Дмитрієва.

Почесна місія відкривати захід в якості доповідача випала судді ВГСУ, кандидату юридичних наук Мальвіні Даниловій з темою: "Особливості судового захисту прав на користування землею та права власності на земельні ділянки".

Зокрема, вона детально зупинилася на питаннях укладення та виконання договорів оренди землі, а також справляння орендної плати за землю.

Доповідь судді ВГСУ Віталія Корсака стосувалася актуальних питань судової практики щодо розгляду господарськими судами корпоративних спорів.

В свою чергу, організатори Форуму подякували...

Детальніше »
Проведена підготовка голів та заступників голів апеляційних господарських судів 12.06.2013

З 10 червня по 12 червня 2013 року відповідно до програми Національної школи суддів України (далі - НШСУ) відбулася підготовка голів та заступників голів апеляційних господарських та адміністративних судів, апеляційних судів областей, міст Києва та Севастополя, Апеляційного суду АРК.

Під час навчальної програми виступили: Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк; заступник Голови Верховного Суду України Валентин Барбара, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігор Самсін, Голова Державної судової адміністрації України Руслан Кирилюк.

В рамках навчальної підготовки 12 червня у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) перед суддівською аудиторією виступили заступник Голови ВГСУ, кандидат юридичних наук Артур Ємельянов та заступник Голови Вищого адміністративного суду України Михайло Цуркан.

В своїй доповіді "Методи підвищення якості відправлення судочинства" Артур Ємельянов зазначив, що одиницею виміру якості правосуддя є насамперед довіра громадян, а основний показник якості відправлення правосуддя - це кількість скасованих...

Детальніше »
Підсумки підготовки суддів місцевих господарських судів, призначених на посаду вперше 11.06.2013

З 27 травня по 7 червня 2013 року в приміщенні Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) відповідно до програми Національної школи суддів України (далі - НШСУ) відбулася підготовка суддів місцевих господарських судів Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської і Чернігівської областей та міста Києва, призначених на посаду вперше.

В ході навчання судді Вищого господарського суду України поділилися зі слухачами своїми фаховими знаннями та напрацьованим досвідом в галузі  господарського судочинства.

Крім того, низку цікавих лекцій прочитали заслужені юристи, вчені та науковці.

Зокрема, суддя-секретар першої судової палати ВГСУ, кандидат юридичних наук, Заслужений юрист України Олександр Кот розповів про формування єдиної судової практики при вирішенні спорів, що виникають при  виконанні кредитних договорів.

Своїм досвідом та практикою суддя-секретар другої судової палати ВГСУ, Заслужений юрист України Євген Першиков, а також суддя ВГСУ, Заслужений юрист України Богдан Львов поділилися зі слухачами на семінарі за окремою програмою під назвою...

Детальніше »
Оголошення 07.06.2013

Повідомляємо, що засідання Ради суддів господарських судів України, призначене на 10 червня, переноситься на 14 червня 2013 року на 11-00.  Засідання відбудеться в приміщенні Вищого господарського суду України.

До порядку денного засідання внесені організаційні питання роботи Ради суддів господарських судів України, зарахування до кадрового резерву суддів на заміщення адміністративних посад в господарських судах України та виключення з кадрового резерву, питання внесення подань Вищій раді юстиції щодо призначення суддів на адміністративні посади в судах, розгляд результатів виконання рішень Ради суддів господарських судів України щодо вивчення організації діяльності господарських судів.

Інформація про Міжнародну науково-практичну конференцію у м. Мінську 07.06.2013

21 червня 2013 року у м. Мінську відбудеться Міжнародна науково-практична конференція на тему: "Альтернативні способи вирішення спорів у Співдружності Незалежних Держав: від національних до міжнародних інструментів".

Організатори конференції: Економічний Суд Співдружності Незалежних Держав, Секретаріат Ради Міжпарламентської Асамблеї держав-учасниць СНД, Міжнародний союз громадських об'єднань юристів "Міжнародний союз юристів", Вищий Господарський Суд Республіки Білорусь, громадське об'єднання "Білоруський республіканський союз юристів", Білоруський державний університет і Міжнародний університет "МІТСВ".

Метою конференції є вивчення особливостей національних і міжнародних позасудових процедур вирішення спорів, а також специфіки їх використання в діяльності Економічного Суду СНД і Міжнародного центру по врегулюванню спорів при Економічному Суді СНД.

У ході конференції планується також обговорити актуальні питання практичної реалізації порядку вирішення спорів в рамках Договору про зону вільної торгівлі від 18 жовтня 2011 року.

У конференції візьмуть...

Детальніше »
Розділ "Судова практика" поповнився новими постановами Пленуму ВГСУ 06.06.2013

З постановами Пленуму Вищого господарського суду України від 29.05.2013 можна ознайомитись на Веб-сайті Вищого господарського суду України в рубриці "Постанови Пленуму ВГСУ".