Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 12 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
До 15-річчя початку діяльності в Україні Вищої ради юстиції 21.03.2013

З нагоди 15-річчя початку діяльності в Україні Вищої ради юстиції в Києві відбулася міжнародна науково-практична конференція "Роль і місце Вищих рад юстиції у формуванні суддівського корпусу". Захід організований Вищою радою юстиції за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) "Справедливе правосуддя".

Метою конференції є порівняльний аналіз статусу, складу та діяльності Вищих рад юстиції інших країн, обмін міжнародним досвідом стосовно місця Вищої ради юстиції в системі органів державної влади та напрацювання шляхів подальшого вдосконалення вітчизняного законодавства відносно Вищої ради юстиції.

За результатами конференції планується підготувати та надати Конституційній асамблеї додаткові пропозиції щодо статусу, складу та повноважень Вищої ради юстиції з урахуванням найкращого міжнародного досвіду.

Від імені Президента України вітальне слово зачитав радник Президента України Андрій Портнов.

Також на відкритті конференції виступили, зокрема, Голова Вищої ради юстиції Володимир Колесниченко, Голова Союзу юристів України Валерій...

Детальніше »
За підсумками "круглого столу": "Третейський розгляд – процесуальні аспекти, практика приведення до виконання рішень третейських судів та міжнародних арбітражів" 20.03.2013

У приміщенні Київського регіонального центру Національної академії правових наук України відбулось засідання "круглого столу" на тему: "Третейський розгляд - процесуальні аспекти, практика приведення до виконання рішень третейських судів та міжнародних арбітражів".

В роботі заходу взяли участь судді та голови третейських судів, представники Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України, судді Верховного Суду України, Вищого господарського суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ, апеляційних судів, юристи та адвокати.

Головував на засіданні "круглого столу" Олександр Крупчан - директор Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва НАПрН України, кандидат юридичних наук, академік НАПрН України. Актуальні питання обговорювались, зокрема, Дмитром Притикою - головним науковим співробітником вищевказаного інституту, доктором юридичних наук, академіком НАПрН України та Тарасом Шепелем - головою Постійно діючого третейського суду при Українському національному...

Детальніше »
Представники Вищого господарського суду України взяли участь в роботі судово-практичного форуму "Правосуддя в Україні: реалії та перспективи" 15.03.2013

З нагоди 18-річчя газети "Юридическая практика" в рамках щорічних заходів, приурочених Дню юридичної практики, відбувся судово-практичний форум "Правосуддя в Україні: реалії та перспективи", організований газетою "Юридическая практика" спільно з Верховним Судом України.

Своїм досвідом, практичними знаннями та баченням розвитку національного права на форумі ділилися судді Верховного Суду України, вищих спеціалізованих, апеляційних і місцевих судів, авторитетні науковці-правники та юристи-практики, представники провідних адвокатських об'єднань і юридичних фірм. Їх виступи були присвячені, зокрема, пошуку шляхів розв'язання певних прогалин та колізій цивільного, кримінального та господарського процесуального законодавства, проблемам реалізації завдань адміністративного судочинства та ін.

У роботі форуму взяли участь і представники Вищого господарського суду України. Зокрема, заступники Голови Вищого господарського суду України - заслужений юрист України, кандидат юридичних наук Анатолій Осетинський та заслужений юрист України Віктор Москаленко.

В рамках...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України пройшла навчальна підготовка голів та заступників голів господарських судів 15.03.2013

Протягом 11-15 березня 2013 року на базі Вищого господарського суду України Національна школа суддів України проводила черговий етап програми підготовки голів та заступників голів господарських судів областей, Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя.

В ході навчання судді Вищого господарського суду України передавали слухачам свої фахові знання та ділилися напрацьованим досвідом в галузі  господарського судочинства. Крім того, низку цікавих лекцій прочитали заслужені юристи, вчені та науковці.

Зокрема, заступник Голови Вищого господарського суду України, Заслужений юрист України - Москаленко Віктор Семенович присвятив свій виступ важливому питанню щодо участі прокурора при розгляді справ підвідомчих господарським судам.

Проблемні питання в сфері кредитних відносин розкрив у своїй доповіді суддя-секретар першої судової палати ВГСУ, кандидат юридичних наук, Заслужений юрист України Олександр Кот.

Суддя-секретар другої судової палати ВГСУ, Заслужений юрист України Євген Першиков зосередив увагу на питанні єдності судової практики при...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України розпочалася навчальна підготовка голів та заступників голів господарських судів 11.03.2013

11 березня 2013 року в приміщенні Вищого господарського суду України Національна школа суддів України розпочала підготовку голів та заступників голів господарських судів областей, Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя.

Відкрив захід заступник Голови Вищого господарського суду України, Заслужений юрист України, кандидат юридичних наук Анатолій Йосипович Осетинський.

В своєму виступі Анатолій Осетинський наголосив на таких важливих питаннях судового адміністрування, як доступність до правосуддя, комунікативна робота та статус суддів.

Заступник Голови ВГСУ підкреслив, що відкритість і прозорість відправлення правосуддя багато в чому залежить від висвітлення діяльності суду, а тому варто посилити комунікативну роботу прес-служб зі ЗМІ.

Також, Анатолій Осетинський нагадав усім присутнім, що Вищий господарський суд України у квітні 2013 року в місті Харкові проводить науково-практичну конференцію на тему: «Організація роботи та адміністрування в господарських судах України».

За матеріалами Конференції буде виданий збірник тез, який...

Детальніше »
Дорогі жінки! 07.03.2013

Щиро і сердечно вітаю Вас із найпрекраснішим святом весни - Міжнародним жіночим днем 8 березня!

Від усієї душі бажаю Вам щастя, міцного здоров'я, здійснення всіх мрій та бажань!

Нехай довкола Вас панують любов і гармонія, а на Вашу честь розквітають квіти й звучить музика. Будьте завжди усміхнені, сповнені надій та оптимізму!

Бажаю, щоб кожен день Ви зустрічали з передчуттям радості, із впевненістю і щиросердечним спокоєм!

Нехай у Ваших оселях завжди панують мир, злагода і добробут! Зі святом Вас!

 

Зі щирими побажаннями, 

Голова Вищого господарського

суду України                                                                                                                                                                                            Віктор Татьков

Розділ "Судова практика" поповнився новими постановами пленуму 04.03.2013

З постановами пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 можна ознайомитися на Веб-сайті Вищого господарського суду України в рубриці « Постанови Пленуму ВГСУ».

У ВГСУ пройшла підготовка суддів апеляційних господарських судів 04.03.2013

Національна школа суддів України спільно з Вищим господарським судом України провели підготовку суддів апеляційних господарських судів Дніпропетровської, Донецької, Київської, Львівської, Одеської, Севастопольської, Харківської та Рівненської областей.

В рамках цієї підготовки 26 лютого 2013 року за підтримки Центру комерційного права відбувся семінар на тему: "Реформування законодавства про банкрутство" за участю суддів Вищого господарського суду України.

Зокрема, суддя ВГСУ Лілія Катеринчук заакцентувала увагу на питаннях застосування нового закону про банкрутство.

Також, свою думку з цього приводу висловила директор Центру комерційного права Валентина Данішевська, яка представила слухачам дослідження Світового банку і Міжнародної фінансової корпорації, здійснила порівняльний аналіз країн в частині ведення бізнесу, розповіла про реформування українського законодавства про банкрутство.

Проблемні питання в сфері кредитних відносин яскраво проілюстрував у своїй доповіді суддя-секретар першої судової палати ВГСУ, кандидат юридичних наук, Заслужений...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за лютий 2013 року 28.02.2013

У лютому 2013 року до Вищого господарського суду України надійшло 31 звернення і 4385 запитів на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

-  31 письмове звернення стосовно дій суддів господарських судів, розгляду справ, автоматичного розподілу справ тощо;

-  5 письмових запитів на інформацію стосовно розгляду конкретних судових справ, надання інформації про надходження та реєстрацію касаційних скарг;

-  4380 усних запитів стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та інших нормативно-правових актів.

 

8.02.2013

За участю представників апарату ВГСУ відбувся круглий стіл з питань аналізу судової статистики 27.02.2013

На базі Вищого адміністративного суду України 26 лютого 2013 року в рамках проекту Twinning відбувся круглий стіл з питань аналізу судової статистики.

Своїм досвідом з присутніми поділилися експерти країн-членів ЄС: голова Адміністративного суду м. Руан (Франція) Мірей Хеерс та старший суддя Апеляційного суду Гьоти (м. Йончопінг, Швеція) Ларс Таге Роберт Дальштедт.

В обговоренні взяли участь представники управління організаційної роботи Вищого господарського суду України, управління вивчення судової практики і судової статистики Вищого адміністративного суду України, управління вивчення та узагальнення судової практики і судової статистики Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, а також представники Державної судової адміністрації, апеляційних і окружних адміністративних судів.

Під час круглого столу найбільшу увагу приділили проблемним питанням, які виникають в діяльності судів України в сфері ведення судової статистики та аналізу статистичних даних.

 

Відділ міжнародно-правового Детальніше »