Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 14 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Зборами суддів ВГСУ обрано секретарів судових палат та заступників 25.04.2017

25 квітня 2017 року зборами суддів Вищого господарського суду України обрано секретарів судових палат та заступників:

секретарем першої судової палати Валерія Картере; заступник – Олексій Євсіков; 

секретарем другої судової палати Тетяну Дроботову; заступник – Світлана Бакуліна;

секретарем третьої судової палати Володимира Поліщука; заступник –  Ніна Ткаченко;

секретарем четвертої судової палати Сергія Бондаря; заступник – Володимир Студенець.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Господарська юрисдикція в діалозі з підприємництвом напрацьовуватиме якісні зміни 21.04.2017

21 квітня 2017 року відбувся круглий стіл «Роль суду як основного інструменту охорони законних прав власників бізнесу та безпеки підприємництва. Захист від адміністративного впливу», організований спільно ВГСУ та УСПП.

У заході взяли участь представники українського бізнесу, профільних організацій та професійних об’єднань.

ВГСУ представляли: Голова ВГСУ Богдан Львов, заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук, судді Лілія Катеринчук, Віталій Корсак та Володимир Погребняк.

У вступному слові Президент УСПП, Голова Антикризової ради громадських організацій України Анатолій Кінах наголосив: «Верховенство права і його якісне забезпечення в країні – це основа розвитку економіки та притоку інвестицій. Наразі ж, недостатній рівень захисту прав власників відлякує потенційних інвесторів. Тому необхідно в діалозі влада-громадськість-бізнес формувати чіткі напрями реформ – чи то пенсійної, чи судової, адже вони є ключовими та впливають на нашу конкурентоспроможність».

На важливості добре налагодженого зворотного зв’язку із діловим середовищем...

Детальніше »
Інформація щодо притягнення судді Вищого господарського суду України Запорощенка М.Д. до дисциплінарної відповідальності. 21.04.2017

Відповідно до рішення Другої дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 29.03.2017 № 624/2дп/15-17 суддю Вищого господарського суду України Запорощенка Михайла Дмитровича притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано до нього дисциплінарне стягнення у виді внесення подання Вищій раді правосуддя про звільнення його з посади судді.

Суддя ВГСУ Володимир Поліщук взяв участь у семінарі, присвяченому формуванню належної практики арбітражних керуючих 20.04.2017

20 квітня 2017 року у Запоріжжі відбувся семінар на тему: “Реформа законодавства про банкрутство: формування належної практики арбітражних керуючих”, ініційований Міністерством юстиції України, Головним територіальним управлінням юстиції у Запорізькій області спільно з Центром комерційного права та Комітетом з конкурсного права Асоціації правників України.

Участь у заході взяли: в. о. начальника Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області Олексій Долгополов; директор Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України Юрій Моїсеєв; начальник відділу з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області Максим Югаєв; суддя ВГСУ, який спеціалізується на розгляді спорів про банкрутство та пов'язаних з банкрутством, Володимир Поліщук; суддя Господарського суду Запорізької області Роман Ніколаєнко; науковий консультант Центру комерційного права Ігор Ніколаєв та понад 50 арбітражних керуючих, юристів і фахівців з питань неплатоспроможності із Запоріжжя, Дніпра та Києва.

...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у ІІ Міжнародному форумі по боротьбі з підробками та піратством 20.04.2017

19-20 квітня 2017 року відбувся ІІ Міжнародний форум по боротьбі з підробками та піратством, організований Українським альянсом по боротьбі з підробками та піратством (УАПП) за підтримки Кабінету Міністрів України. Співорганізаторами виступили газета "Юридична практика" спільно з Американською торговельною палатою в Україні (АСС).

Мета форуму – вдосконалення української стратегії і тактики вирішення однієї з найгостріших в сучасному світі проблем – контрафакції та піратства, реалізація реформи захисту інтелектуальної власності та системи заходів протидії виготовлення і розповсюдження підробок, формування цивілізованого українського товарного ринку та сприятливого інвестиційного клімату в країні.

З вітальним словом до учасників звернулись президент УАПП, віце-президент з питань інтелектуальної власності  ICC Ukraine, координатор бізнес-ініціативи ICC щодо зупинення підробок і піратства (BASCAP) в Україні Антоніна Пахаренко-Андерсон, президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер та шеф-редактор газети "Юридична практика" Рустам Колесник.

Захід...

Детальніше »
Привітання Голови ВГСУ Богдана Львова з Великодніми святами 14.04.2017

Вітання з Великоднем!

 

Сердечно вітаю Вас з найбільшим християнським святом – Воскресінням Христовим!

Щиро бажаю Вам родинного щастя і міцного здоров'я, Божої благодаті та віри у світле майбутнє нашої української держави!

Нехай у Ваших домівках завжди панує мир і злагода, в серцях – добро, а в думках – мудрість.

Христос Воскрес!

 

З повагою

Голова Вищого господарського суду України                                                       Б. Львов

У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів 12.04.2017

10 квітня 2017 року у Вищому господарському суді України відбулися оглядові екскурсії для студентів Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова та Кооперативного інституту бізнесу.

Під час екскурсії студенти відвідали музей історії господарських судів України, де ознайомилися з матеріалами, які розповідають про  історичні періоди становлення господарських (арбітражних) судів України, про діяльність головних державних арбітрів, голів Вищого господарського суду України, їх заступників, державних арбітрів та суддів у відставці.

Відвідувачі переглянули копії архівних документів, стенди, фотоальбоми, альбоми  публікацій та кілька десятків виставкових вітрин з сотнями експонатів, які розповідають про діяльність Вищого господарського суду України, апеляційних та місцевих господарських судів. 

Молодь з інтересом слухала розповідь про професійну та наукову діяльність суддів Вищого господарського суду України та господарських судів України, про їх участь в антитерористичній операції, благодійну допомогу учасникам антитерористичної...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів 10.04.2017

8 квітня 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для учасників Всеукраїнської громадської організації "Європейська асоціація Студентів Права Україна" (ELSA Ukraine). 

Під час екскурсії студенти відвідали музей історії господарських судів України, зали судових засідань, актовий зал, атріум, конференц-зал, бібліотеку суду.

В музеї історії господарських судів України відвідувачі ознайомилися з документально-речовими матеріалами, які розповідають про основні етапи становлення арбітражно-судової системи України – копії документів про діяльність арбітражних комісій, копії справ 30-х років та оригінали справ   90-х років минулого століття,  десятки архівних документів, які висвітлюють діяльність Державного арбітражу УРСР та арбітражних судів України. Також оглянули стенди-горталки, фотоальбоми, альбоми ксерокопій публікацій про діяльність  Вищого господарського суду України, апеляційних та місцевих господарських судів України.  

Відвідувачі оглянули персональні стенди та виставкові вітрини, які містять документи, нагороди,...

Детальніше »
Судді ВГСУ взяли участь в обговоренні оновленого процесуального законодавства 07.04.2017

07 квітня 2017 року відбулася конференція «Реформа процесуального законодавства: ефективне судочинство чи нові виклики?», організована Радою з питань судової реформи, Проектом Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» та газетою «Юридическая практика».

Проведення заходу зумовлене доопрацюванням Радою з питань судової реформи проектів змін до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та Кодексу адміністративного судочинства, які нещодавно підписав Президент України і визначив як невідкладні для розгляду в парламенті.

Конференція складалася з п'яти дискусійних панелей, в яких обговорювалися питання, пов'язані зі змінами до процесуальних кодексів. Своє бачення і застосування цих змін представили провідні судді, науковці, практикуючі юристи та народні депутати України. 

У рамках першої панелі «Нові правила юрисдикції: війна закінчена?» з доповіддю «Юрисдикція, підвідомчість, підсудність: визначаємося з термінами» виступив Голова ВГСУ Богдан Львов. Починаючи з екскурсу, він нагадав,...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів 07.04.2017

6 квітня 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів Державного вищого навчального закладу "Університет банківської справи".

Студенти відвідали музей історії господарських судів України, де оглядаючи архівні документи та сотні різних експонатів у виставкових вітринах, ознайомилися з історією  та розвитком системи господарських (арбітражних) судів, дізналися про вагомий внесок у її розвиток видатних особистостей – головних державних арбітрів Красноступа І.Я., Корчака І.І., Матвєєва Ю.Г., голів Вищого господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф., Львова Б.Ю., державних арбітрів та суддів у відставці.

Відвідувачі  переглянули матеріали, які відображають міжнародні зв'язки Вищого господарського суду України та господарських судів України, їх роботу по організації та проведенню конференцій, семінарів, круглих столів з метою підвищення професійного рівня суддів та забезпечення єдності судової практики.     

З неприхованим інтересом студенти розглядали світлини та сувеніри, подаровані музею численними...

Детальніше »