Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 12 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Шановні колеги – судді та працівники апаратів судів, щиро вітаю Вас із професійним святом! 13.12.2012

Щорічно 15 грудня судова система України відзначає День працівників суду. Керівництво держави активно здійснює заходи щодо реалізації судово-правової реформи з урахуванням позитивного зарубіжного досвіду та з метою наближення судів до європейських стандартів правосуддя, щоб кожний суд в Україні став ефективним органом у досягненні верховенства права, утвердженні реальної демократії в державі.

Судова система України, відповідаючи вимогам часу, суспільним потребам та новим державотворчим завданням, відіграє вирішальну роль у реалізації та захисті прав та законних інтересів людини, громадянина та суб'єктів господарювання.

Наше вірне служіння Закону, інтересам України, почуття відповідальності і людяності, виваженості і толерантності є запорукою зміцнення поваги та довіри українського народу до служителів Феміди, сприяє підвищенню авторитету судової влади в цілому.

З нагоди нашого професійного свята прийміть мої найщиріші привітання і побажання невичерпної енергії, наснаги та витримки, а вдача та професійні успіхи нехай будуть Вашими постійними супутниками...

Детальніше »
За підсумками засідання секції першої та другої судових палат Науково-консультативної ради Вищого господарського суду України 11.12.2012

10 грудня 2012 року у приміщенні Вищого господарського суду України проведено засідання секції першої та другої судових палат Науково-консультативної ради Вищого господарського суду України (далі - Секція НКР). З метою наукового опрацювання, враховуючи важливість а актуальність для формування судової практики, суддями Вищого господарського суду України спільно з провідними науковцями України та за участю фахівців Фонду державного майна України в форматі дискусії обговорено проект постанови пленуму Вищого господарського суду України "Про практику застосування законодавства про оренду".

Захід відбувся за ініціативи другої судової палати під головуванням голови Секції НКР, заступника голови Вищого господарського суду України, кандидата юридичних наук, заслуженого юриста України Осетинського Анатолія Йосиповича. Активну участь в організації та проведенні засідання секції взяв заступник голови Секції НКР, секретар другої судової палати Вищого господарського суду України Першиков Євген Володимирович.

Позицію суддів першої судової палати Вищого господарського...

Детальніше »
За підсумками підготовки суддів місцевих господарських судів 07.12.2012

Протягом 3-7 грудня 2012 року у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) Національною школою суддів України (далі - НШСУ) проведено підготовку суддів місцевих господарських судів Вінницької, Житомирської, Київської і Чернігівської областей та міста Києва, призначених на посаду судді вперше.

У вітальному слові заступник голови ВГСУ, заслужений юрист України Москаленко В.С. закликав молоде покоління служителів Феміди з гідністю нести звання судді та постійно підвищувати свій професійний рівень, а НШСУ подякував за реалізацію навчального проекту саме на базі ВГСУ і висловив побажання на подальшу взаємокорисну співпрацю. У свою чергу проректор НШСУ, суддя Верховного Суду України у відставці, заслужений юрист України Мазурок В.А. побажав присутнім плідної роботи та  отримання нової цікавої інформації.

Під час реалізації навчальної програми слухачі мали змогу прослухати низку цікавих лекцій з актуальних питань господарської юрисдикції від провідних суддів ВГСУ, вчених та науковців.

Зокрема, на особливостях застосування приписів Господарського процесуального...

Детальніше »
Засідання секції першої та другої судових палат Науково-консультативної ради Вищого господарського суду України з обговорення проекту постанови пленуму Вищого господарського суду України "Про практику застосування законодавства про оренду" 07.12.2012

10 грудня 2012 року о 11:00 у приміщенні Вищого господарського суду України відбудеться засідання секції першої та другої судових палат Науково-консультативної ради Вищого господарського суду України.

З метою наукового опрацювання, враховуючи важливість та актуальність для формування судової практики, на засіданні Секції суддями Вищого господарського суду України спільно з провідними науковцями України та за участю фахівців Фонду державного майна України планується в форматі дискусії обговорити проект постанови пленуму Вищого господарського суду України "Про практику застосування законодавства про оренду" як у теоретичному, так і у практичному аспектах.

Акредитацію для ЗМІ щодо участі у такому заході можна здійснити до 05 грудня 2012 року за телефоном +38 (044) 536 05 67. Контактна особа: Олійник Людмила Олександрівна, прес-служба Вищого господарського суду України. 

У Вищому господарському суді України відбулася зустріч з експертами Проекту Twinning "Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів в Україні" 07.12.2012

05 грудня 2012 року в рамках заходу "Надання рекомендацій щодо вдосконалення методів надання методичної допомоги судам нижчого рівня, вивчення стану організації роботи адміністративних судів" Вищий господарський суд України відвідали експерти Проекту Twinning "Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів в Україні" у складі голови Адміністративного суду м. Руана (Франція) Мірей Хеерс і судді Верховного адміністративного суду Литви Арунаса Суткевічуса.

Від Вищого господарського суду України в заході взяв участь член Ради суддів господарських судів України, суддя Вищого господарського суду України Володимир Погребняк.

Арунас Суткевічус розповів, що у Литві немає господарських судів, але у Верховному адміністративному суді досить багато справ господарської юрисдикції, тому для нього є цікавою специфіка роботи саме Вищого господарського суду України. Також його цікавили питання щодо інспектування судів: як це відбувається в Україні, чи це необхідно, які цілі потрібно ставити в процесі інспектування.

Розпочинаючи свою доповідь, Володимир Погребняк...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за листопад 2012 року 03.12.2012

У листопаді 2012 року до Вищого господарського суду України надійшло 44 звернення і 4713 запитів на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

-  44 письмових звернення стосовно дій суддів господарських судів та Вищого господарського суду України, розгляду справ, повернення та підтвердження зарахування судового збору, автоматичного розподілу справ, надання копій судових рішень, надання інформації у справах тощо;

-  9 письмових запитів на інформацію стосовно розгляду конкретних судових справ, надання копій судових рішень, надання інформації про реєстрацію касаційних скарг, щодо стану впровадження у Вищому господарському суді України фіксування судового процесу технічними засобами тощо;

-  4706 усних запитів стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи суду, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних...

Детальніше »
УВАГА! АНОНС! 16 грудня 2013 року відбудеться засідання секції першої та другої судових палат Науково-консультативної ради Вищого господарського суду України 03.12.2012

16 грудня 2013 року о 14 годині 30 хвилин у приміщенні Вищого господарського суду України буде проведено засідання секції першої та другої судових палат Науково-консультативної ради Вищого господарського суду України.

З урахуванням компетенції Науково-консультативної ради, встановленої пунктами 3.1.2, 3.1.4 Положення про Науково-консультативну раду Вищого господарського суду України (затвердженого постановою пленуму Вищого господарського суду України від 25.02.2011 № 4), на засіданні Секції планується обговорити окремі питання застосування законодавства про охорону навколишнього природного середовища, виявлені за результатами здійснення узагальнення судової практики.

Метою проведення Секції є наукове опрацювання виявлених проблемних питань правозастосування задля визначення єдиних правових шляхів та формування усталеної судової практики при розгляді господарськими судами відповідної категорії спорів.

Акредитацію для ЗМІ щодо участі у такому заході можна здійснити до 12 грудня 2013 року за телефоном +38 (044) 536-05-67. Контактна особа: Олійник...

Детальніше »
Оголошення 30.11.2012

У період з 3 по 7 грудня 2012 року Національною школою суддів України у приміщенні Вищого господарського суду України буде проведено підготовку суддів місцевих господарських судів Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської, Чернігівської областей та міста Києва, призначених на посаду судді вперше.  

У Вищому господарському суді України відкрито оновлений Музей історії господарських судів України 27.11.2012

19 листопада 2012 року у Вищому господарському суді України до 90-річчя утворення арбітражно-судової системи в Україні відкрито оновлений Музей історії господарських судів України.

Першими його відвідувачами стали ветерани арбітражно-судової системи - судді Вищого господарського (арбітражного) суду України у відставці, за участі яких відбувалося становлення і розвиток арбітражно-судової системи.

У Музеї розміщено стенди та вітрини з експонатами, які відображають етапи становлення та розвиток господарського (арбітражного) судочинства, починаючи зі створення 21 листопада 1922 року арбітражних комісій.

Відвідувачі мають можливість ознайомитися з матеріалами, які розповідають про органи суддівського самоврядування, міжнародні зв'язки, видавничу діяльність Вищого господарського суду України, Науково-консультативну раду при Вищому господарському суді України тощо. Кожну з вітрин доповнено альбомами з архівними документами.

Окремі виставкові вітрини вміщують фотографії, бібліографічні дані, архівні документи, оригінали і копії державних та відомчих нагород...

Детальніше »
У Харкові відкрито нову будівлю апеляційного господарського суду 26.11.2012

23 листопада 2012 року у місті Харкові відбулася урочиста церемонія відкриття нової будівлі Харківського апеляційного господарського суду.

В урочистостях взяли участь Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков, Голова Державної судової адміністрації України Руслан Кирилюк, Голова Харківського апеляційного господарського суду Василь Кухар, Голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін, Харківський міський голова Геннадій Кернес.

Реконструкція будівлі суду за адресою пр. Правди, 13 тривала з 2001 року. Протягом цього часу суд розміщувався в орендованому приміщенні. Церемонія відкриття співпала з 90-річним ювілеєм утворення арбітражно-судової системи в Україні та пройшла під час роботи конференції суддів господарських судів України.

«Сьогодні відбулася дійсно історична подія у житті суддівського співтовариства - ми святкуємо відкриття такого чудового приміщення. На жаль, такі події відбуваються не часто, оскільки дуже складно створити відповідний технологічно облаштований комплекс. Тут все зроблено ергономічно і для суддів...

Детальніше »