Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 14 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
За підсумками роботи "круглого столу" з обговорення проблемних питань застосування господарськими судами законодавства України про рекламу 05.11.2012

На виконання Плану роботи Вищого господарського суду України на друге півріччя 2012 року, 2 листопада 2012 року о 12:00 в приміщенні Національного університету "Одеська юридична академія" відбулося засідання "круглого столу" з обговорення проблемних питань застосування господарськими судами законодавства України про рекламу.

З вітальним словом до учасників "круглого столу" звернулись ректор Національного університету "Одеська юридична академія", член Вищої ради юстиції Завальнюк В.В. та проректор з наукової роботи Дрьомін В.М.

Учасниками заходу обговорено широке коло питань, пов'язаних зі спорами, які виникають у зв'язку з розміщенням рекламних конструкції та їх демонтажем, наданням рекламних послуг, недобросовісною рекламою та недостовірною інформацією, поширенням інформації, що вводить в оману тощо.

У засіданні "круглого столу" взяли участь завідувач кафедри господарського права та процесу Національного університету "Одеська юридична академія" Подцерковний О.П., доценти названого університету Картузов М.Ю., Попелюк В.П., з боку Вищого господарського суду України...

Детальніше »
За підсумками програми підготовки голів та заступників голів місцевих господарських судів 02.11.2012

З 29 жовтня по 2 листопада 2012 року в приміщенні Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) за програмою Національної школи суддів України (далі - НШСУ) пройшли підготовку 43 голови та заступники голів місцевих господарських судів.

На відкритті заходу зі вступним словом перед слухачами виступили т.в.о. ректора НШСУ Шукліна Н.Г., суддя Верховного Суду України у відставці, Заслужений юрист України, начальник відділу підготовки суддів та працівників апаратів судів НШСУ Лавренюк М.Ю., які побажали присутнім плідної та корисної роботи.

Від ВГСУ учасників навчальної програми привітав в.о. Голови ВГСУ Осетинський А.Й., який подякував НШСУ за реалізацію даного навчального проекту саме на базі ВГСУ, та висловив побажання, щоб такий спільний захід був не останнім. "ВГСУ готовий і в подальшому підтримувати аналогічні програми та пропонуємо НШСУ зробити це доброю традицією, адже таке спілкування є вкрай необхідним як для розвитку комунікацій між суддями різних регіонів та інстанцій, так і між суддями та науковцями", - підкреслив Осетинський А.Й. Для вивчення побажань голів судів,...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за жовтень 2012 року 02.11.2012

У жовтні 2012 року до Вищого господарського суду України надійшло 40 звернень і 5099 запитів на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

-  40 письмових звернень стосовно дій суддів господарських судів та Вищого господарського суду України, розгляду справ, повернення та підтвердження зарахування судового збору, автоматичного розподілу справ, надання копій судових рішень, надання інформації у справах тощо;

-  9 письмових запитів на інформацію стосовно розгляду конкретних судових справ, надання копій судових рішень, надання інформації про реєстрацію касаційних скарг тощо;

-  5090 усних запитів стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи суду, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та інших нормативно-правових актів.

 

02.11.2012 

1 листопада 2012 року у Вищому господарському суді України відбулося чергове засідання Ради суддів господарських судів України. 01.11.2012

На засіданні було прийнято рішення щодо проведення конференції суддів господарських судів України 23 листопада 2012 року об 11.00 в приміщенні Харківського апеляційного господарського суду, схвалено попередній перелік питань для розгляду на конференції, визначено делегатів конференції та створено робочу групу для підготовки проведення конференції.

Радою суддів господарських судів України також було прийнято рішення щодо внесення до Вищої ради юстиції подання про призначення Артимовича Василя Михайловича на посаду заступника голови господарського суду Львівської області.

За підсумками засідання "круглого столу" з обговорення проблемних питань застосування змін у земельному законодавстві 29.10.2012

29 жовтня 2012 року в прес-центрі інформаційного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" відбулося засідання "круглого столу", на якому суддями Вищого господарського суду України спільно з суддями місцевих та апеляційних господарських суддів, а також за участю науковців, фахівців Державного агентства земельних ресурсів України та представників юридичних фірм у форматі дискусії обговорено питання застосування змін, які відбулись у законодавстві при розгляді господарськими судами спорів, що виникають із земельних правовідносин.

Захід відбувся за ініціативи другої судової палати Вищого господарського суду України під головуванням секретаря другої судової палати, судді Вищого господарського суду України Першикова Є.В. Активну участь в організації та проведенні засідання "круглого столу" взяли: кандидат юридичних наук, секретар Пленуму, суддя Вищого господарського суду України Кравчук Геннадій Анатолійович; кандидат юридичних наук, суддя Вищого господарського суду України Дроботова Тетяна Борисівна; а також судді Вищого господарського суду України Данилова Мальвіна Володимирівна,...

Детальніше »
Оголошення 26.10.2012

 У період з 29 жовтня по 2 листопада 2012 року Національною школою суддів України буде проведено підготовку голів та заступників голів місцевих господарських судів. Заходи відбудуться у приміщенні актового залу Вищого господарського суду України. 

 

Див. Програма підготовки голів та заступників голів місцевих господарських судів

Вищий господарський суд України повідомляє: 25.10.2012

Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 16.10.2012 № 5447-VI суддю Донецького апеляційного господарського суду Бойко Ірину Анатоліївну, раніше обрану безстроково, обрано на посаду судді господарського суду Донецької області.

Оголошення 25.10.2012

Повідомляємо, що 1 листопада 2012 року об 11-00 в приміщенні Вищого господарського суду України відбудеться засідання Ради суддів господарських судів України.

До порядку денного засідання внесені питання зарахування до кадрового резерву суддів на заміщення адміністративних посад в господарських судах України та виключення з кадрового резерву, внесення подань Вищій раді юстиції щодо призначення суддів на адміністративні посади в судах,  визначення складу делегатів чергової конференції суддів господарських судів України, остаточне визначення дати та місця проведення чергової конференції суддів господарських судів України, схвалення попереднього порядку денного чергової конференції суддів господарських судів України та внесення змін до рішення Ради суддів господарських судів України від 11.10.2012 № 177.

 

Контактний телефон: 207-52-20 

Круглий стіл: «Проблемні питання застосування змін у земельному законодавстві» 22.10.2012

29 жовтня 2012 року о 10:00 у приміщенні прес-центру інформаційного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" (вул. Т. Шамрила, 23) відбудеться засідання "круглого столу", на якому суддями Вищого господарського суду України спільно з суддями місцевих та апеляційних господарських суддів, а також за участю науковців та фахівців Державного агентства земельних ресурсів України планується в форматі дискусії обговорити питання застосування змін, що відбулись у законодавстві, при розгляді спорів, що виникають із земельних правовідносин.

Під час "круглого столу" планується обговорити, зокрема, питання пов'язані із:

- визначенням розміру та стягненням орендної плати за договором оренди земельної ділянки державної чи комунальної форми власності;

- поновленням договору оренди землі;

- наслідками, що виникають щодо прав на земельну ділянку, у зв'язку з переходом прав на нерухоме майно;

- розмежуванням повноважень органів...

Детальніше »
Відбувся пленум Вищого господарського суду України 18.10.2012

17 жовтня 2012 року під головуванням очільника Вищого господарського суду України Віктора Татькова відбувся пленум Вищого господарського суду України. У роботі пленуму взяв участь заступник Генерального прокурора України Михайло Гаврилюк.

За результатами роботи пленуму Вищого господарського суду України прийнято постанови:

-         "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України";

-         "Про внесення змін до деяких постанов пленуму Вищого господарського суду України";

-         "Про деякі питання практики застосування законодавства про державний матеріальний резерв";

-         "Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних із захистом прав інтелектуальної власності".

Заступник Голови Вищого господарського суду України Віктор Москаленко доповідаючи щодо постанови "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських...

Детальніше »