Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 12 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Головою ВГСУ на другий строк обраний Богдан Львов 05.04.2017

5 квітня 2017 року збори суддів ВГСУ таємним голосуванням Головою суду повторно обрали Богдана Львова. “За” відповідне рішення проголосувало 46 суддів із 53-х зареєстрованих на зборах. 

Крім того, зборами суддів заступниками Голови ВГСУ обрано суддю другої судової палати Геннадія Кравчука (“за” - 49) та суддю четвертої судової палати Сергія Могила (“за” - 48). 

 

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів 05.04.2017

4 квітня 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів Київського національного торговельно-економічного університету, під час якої студенти відвідали музей історії господарських судів України, зали судових засідань, атріум, бібліотеку.

В музеї історії господарських судів України відвідувачі дізналися про основні віхи становлення господарського судочинства, переглянули копії архівних документів, стенди, фотоальбоми, альбоми  публікацій та сотні експонатів, які розповідають про діяльність Вищого господарського суду України, апеляційних та місцевих господарських судів. 

Зацікавленість студентів викликала розповідь про діяльність перших державних арбітрів Красноступа І.Я., Корчака І.І., Матвєєва Ю.Г. та голів Вищого господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф., Львова Б.Ю., їх заступників, про державних арбітрів та суддів у відставці, персональні вітрини яких розміщено в залах музею.

З інтересом відвідувачі переглянули фотоальбом "Сьогодення господарських судів України", звідки почерпнули інформацію...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за березень 2017 року 03.04.2017

У березні 2017 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 54 звернення і 4515 запитів на інформацію, зокрема:

- 54 письмові звернення стосовно надходження, реєстрації та розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 20 письмових запитів на інформацію та 1045 онлайн запитів щодо розгляду касаційних скарг;

- 3450 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів 03.04.2017

З1 березня 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів Державного вищого навчального закладу "Університет банківської справи".

Під час екскурсії студенти відвідали музей історії господарських судів України, де ознайомилися з документально-речовими матеріалами, які розповідають про  створення та розвиток господарських (арбітражних) судів України, про діяльність головних державних арбітрів, голів Вищого господарського суду України, їх заступників, державних арбітрів та суддів у відставці.

Відвідувачі переглянули копії архівних документів, стенди, фотоальбоми, альбоми  публікацій та кілька десятків виставкових вітрин з сотнями експонатів, які розповідають про діяльність Вищого господарського суду України, апеляційних та місцевих господарських судів. 

Молодь з інтересом слухала розповідь про професійну та наукову діяльність суддів Вищого господарського суду України та господарських судів України, про їх участь в антитерористичній операції, благодійну допомогу учасникам антитерористичної операції та...

Детальніше »
Суддя ВГСУ Олександр Удовиченко взяв участь у II Форумі по реструктуризації та банкрутству 30.03.2017

29 березня 2017 року відбувся II Форум по реструктуризації та банкрутства, організований виданням "Юридична практика".

У заході взяли участь представники Міністерства юстиції України, Антимонопольного комітету України, провідних юридичних компаній та фінансових установ.

Вищий господарський суд України представляв суддя третьої судової палати Олександр Удовиченко.

Під час Форуму учасники розглянули теми: "Фінансова реструктуризація", "Реалізація майна в процедурі банкрутства", "Банкрутство банків", "Баланс інтересів кредиторів і боржників в процедурах банкрутства", а також "Розвиток інституту неспроможності в Україні".

В рамках сесії "Супровід процедур банкрутства" Олександр Удовиченко зупинився на актуальних питаннях судової практики в справах про банкрутство. Крім того, звертаючись до юридичної спільноти, суддя ВГСУ наголосив на важливості професійної підготовки в ході розгляду справи. За його словами, сильні аргументи і хороший виступ – це суттєво впливає на вирішення спору. 

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та...

Детальніше »
Звернення зборів суддів ВГСУ до Президента України з приводу протиправних дій щодо втручання у діяльність судів та суддів 28.03.2017

Шановний Петре Олексійовичу! 

Враховуючи непрості процеси, які відбуваються сьогодні в країні, ставлячись з повагою і розумінням до громадської думки та активності, яка ґрунтується на прагненні побудови незалежної судової системи, збори суддів Вищого господарського суду України наголошують на неприпустимості грубого втручання у діяльність судів і суддів органами законодавчої та виконавчої влади, громадськими організаціями, їхніми окремими представниками у незаконний та неправовий спосіб.

Міжнародні стандарти формування та функціонування судових органів і статусу суддів, Основні принципи незалежності судових органів, схвалені резолюціями Генеральної Асамблеї ООН, рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи визначають, що безпека суддів має належним чином гарантуватися законом, захист прав та інтересів суддів у зв’язку зі здійсненням ними правосуддя є невід’ємною складовою принципу незалежності суду.

Одне з центральних місць у системі міжнародних нормативних актів, покликаних своїм існуванням та практичним застосуванням утверджувати...

Детальніше »
Співчуття з приводу смерті судді арбітражного суду Рівненської області у відставці Чернозуба Андрія Степановича 28.03.2017

Колектив Вищого господарського суду України висловлює щирі співчуття з приводу смерті судді арбітражного суду Рівненської області у відставці Чернозуба Андрія Степановича. 

З честю виконуючи свої професійні обов'язки, Андрій Степанович став прикладом гідного служіння Закону і Справедливості.

Розділяємо біль тяжкої втрати з рідними та близькими, з усіма, хто знав і шанував Андрія Степановича як висококваліфікованого фахівця і чудову людину. 

Переконані, що світлий образ Андрія Степановича Чернозуба, його відкрита душа, щирість та доброта назавжди збережуться в нашій пам'яті. 

Вічна пам'ять...

 

Колектив Вищого господарського суду України

У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія 28.03.2017

27 березня 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів факультету підприємництва та права Київського національного університету технологій та дизайну.

Під час екскурсії студенти відвідали музей історії господарських судів України, зали судових засідань, конференц-зал, атріум, бібліотеку.

Оглядаючи експозиції музею історії господарських судів України, які зберігають сотні різних експонатів, відвідувачі дізналися про становлення і розвиток господарських (арбітражних) судів України від початку ХІХ століття до сьогодення, про вірність і відданість обраній справі головних державних арбітрів Красноступа І.Я., Корчака І.І., Матвєєва Ю.Г., голів Вищого господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф., Львова Б.Ю., їх заступників.

Студенти ознайомилися з виставковими вітринами перших державних арбітрів та суддів у відставці, які вміщують біографічні дані, архівні документи, оригінали та копії державних та відомчих нагород і відзнак, особисті речі перших державних арбітрів, переглянули фотокопії справ 30-х років минулого...

Детальніше »
У ВГСУ відбувся круглий стіл для суддів господарських судів 27.03.2017

27 березня 2017 року у ВГСУ відбувся круглий стіл для суддів господарських судів на тему: “Проблемні питання розгляду спорів, що виникають під час укладення, зміни та розірвання господарських договорів”, організований Національною школою суддів України.

Захід відкрили Голова ВГСУ Богдан Львов, проректор з підготовки кадрів для судових органів НШСУ, суддя Верховного Суду України у відставці Анатолій Костенко та суддя, секретар другої судової палати ВГСУ Тетяна Дроботова, яка виступила модератором.

Зокрема, Голова ВГСУ у вітальній промові відмітив важливу роль НШСУ в підвищенні кваліфікації суддів України. В цьому контексті він також зазначив, що перший етап конкурсу до Верховного Суду продемонстрував достойний рівень теоретичних знань суддів господарської юрисдикції. Крім того, за його словами, запорука якісного виконання своїх професійних обов'язків – це насамперед навчання і постійна робота над собою.

Насамкінець Богдан Львов подякувати НШСУ за співпрацю і позитивні ініціативи та побажав присутнім плідної роботи.

Під час круглого...

Детальніше »
За підсумками надання ВГСУ методичної допомоги з питань застосування законодавства про банкрутство господарським судам Одеського апеляційного округу 24.03.2017

На виконання пункту 2.9 плану роботи ВГСУ на 2017 рік протягом 20-24 березня 2017 року судом касаційної інстанції проведено заходи по наданню методичної допомоги з питань застосування законодавства про банкрутство господарським судам Одеського апеляційного округу. Методичну допомогу надавав суддя третьої судової палати ВГСУ Борис Поляков.

У рамках заходів 24 березня 2017 року у приміщенні Одеського апеляційного господарського суду відбулась підсумкова нарада за участю судді ВГСУ Бориса Полякова, суддів господарських судів Миколаївської, Одеської, Херсонської областей та Одеського апеляційного господарського суду, які розглядають справи про банкрутство. Основною метою наради було обговорення актуальних питань, що виникають при вирішенні спорів про банкрутство та пов’язаних з банкрутством.

У ході наради всі бажаючі мали змогу виступити та висловити свої думки щодо порушених проблемних питань з метою удосконалення судової практики та усунення розбіжностей у застосуванні норм матеріального і процесуального права під час розгляду справ вищезазначеної категорії.

Методична...

Детальніше »