Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 28 лютого 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
ВІДБУВСЯ ПЛЕНУМ ВИЩОГО ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ УКРАЇНИ 26.02.2010

25 лютого 2010 року відбувся черговий пленум Вищого господарського суду України.

Аналіз підсумків роботи ВГСУ та системи господарських судів України в цілому за 2009 рік зробив у своїй доповіді голова ВГСУ С. Демченко.

В обговоренні доповіді взяли участь заступники голови ВГСУ А.Осетинський та В.Москаленко, голова Донецького апеляційного господарського суду В.Татьков, голова Харківського апеляційного господарського суду В.Кухар, суддя ВГСУ Т. Козир, заступник голови судової палати з розгляду справ про банкрутство ВГСУ, голова Ради суддів господарських судів України О.Удовиченко, котрі висловили ряд важливих ділових пропозицій щодо поліпшення організаційної діяльності суду, спрямованої на підвищення незалежності, ефективності та об'єктивності правосуддя.

Учасники пленуму підтримали висловлені пропозиції і одноголосно проголосували за рішення пленуму ВГСУ. 

Прес-служба ВГСУ

ЗАВЕРШИЛАСЬ КОНФЕРЕНЦІЯ СУДДІВ ГОСПОДАРСЬКИХ СУДІВ УКРАЇНИ 22.02.2010

18 лютого у приміщенні Вищого господарського суду України завершила свою роботу (другу частину) конференція суддів господарських судів України (перша частина відбулася 27 березня 2009 року).

Цьому засіданню передували дивні події. 12 лютого ц.р. делегатам конференції було розіслано лист за підписом в.о. голови Ради суддів України О.Ф. Волкова, в якому - з посиланням на голову Одеського апеляційного господарського суду Балуха В.С. (як на члена Ради суддів України, від котрого стало відомо про намічене продовження 18 лютого 2010 року роботи минулорічної конференції суддів господарських судів, що була перервана) - він зробив довільний висновок, що, нібито "за наявною інформацією, рада суддів господарських судів ні на 15, ні на 18 лютого 2010 року конференцію суддів не скликала. Питання порядку денного 27 березня 2009 року на конференції суддів господарських судів були розглянуті повністю." І, звинувативши попутно для чогось голову Ради суддів господарських судів України у "самочинності", відкрито і прямо попрохав делегатів "утриматися від участі у заходах, визначених як продовження роботи конференції...

Детальніше »
ХТО ЗАХИСТИТЬ СУДДІВСЬКІ ГАРАНТІЇ, ЯКЩО ЇХ ПОРУШУЄ КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ? 17.02.2010

 У Вищому адміністративному суді України чекає розгляду у касаційному порядку надзвичайно показова для судової гілки влади справа за позовом судді у відставці Горелої Н.Н. Відповідачем за її адміністративним позовом є Кабінет Міністрів України, котрий і добивається тепер касації. Щодо суті означеної проблеми і причин її виникнення згодився поділитися своїми міркуваннями та коментарями Голова Вищого господарського суду України Сергій Демченко.

 

 

-Сергію Федоровичу, юридичній громадськості давно відомі деякі дивні (просто непояснимі з точки зору здорового глузду і права) факти, що передували виникненню цього закономірного спору. Йдеться про кілька постанов Кабінету Міністрів України майже п'ятирічної давності, згідно з якими легко "розсипалися"  гарантії матеріального забезпечення суддів, що однаково поширюються відповідно до Закону "Про статус суддів" як на працюючих суддів, так і на тих, які перебувають у відставці (зокрема - стосовно ситуації з Н. Горелою). Як таке могло статися, що підзаконні акти, якими завжди були і залишаються...

Детальніше »
А ларчик просто открывается! 11.01.2010

 

К ФЕМИДЕ В ФАВОРИТЫ, ИЛИ КОМУ И ПОЧЕМУ НЕВТЕРПЕЖ ЗАНЯТЬ ДОЛЖНОСТЬ ПРЕДСЕДАТЕЛЯ ВЫСШЕГО ХОЗЯЙСТВЕННОГО СУДА?

В качестве преамбулы к данной теме: как оказалось, Конституционный Суд Украины еще 30 июня 2004 года принял решение, связанное с предельным (65 лет) возрастом украинских судей, в котором, в частности, говорится: "Згідно з частиною п'ятою статті 126 Конституції України суддя звільняється з посади органом, що його обрав або призначив, зокрема, у разі досягнення суддею шістдесяти п'яти років. Досягнення суддею граничного віку перебування на посаді не означає автоматичного припинення його повноважень, а відповідно до частини п'ятої статті 126 Конституції України, статті 23 Закону України "Про Конституційний Суд України", статті 15 Закону України "Про статус суддів" є лише підставою для прийняття відповідного рішення компетентним органом. До прийняття рішення про припинення його повноважень суддя здійснює свої повноваження на загальних підставах і користується статусом судді у повному обсязі".

 

А в парламенте и медиа-пространстве...

Детальніше »
Науково-практична конференція "Медіація в Україні: практика застосування світових тенденцій" 23.12.2009

22 грудня 2009 року у місті Києві відбулася Науково-практична конференція "Медіація в Україні: практика застосування світових тенденцій".  Конференцію було організовано Міжнародною торговельною палатою України за підтримки державних органів України, галузевих асоціацій та міжнародних організацій.

Учасниками Конференції обговорено питання, пов'язані з перспективами використання медіації в Україні (законодавча база, практика вирішення спорів, місцеві особливості та інш.)

В роботі Конференції взяв участь заступник Голови Вищого господарського суду України Москаленко В.С., який виступив з доповіддю, присвяченою перспективам впровадження медіації в господарське судочинство.

З НАГОДИ ДНЯ ПРАЦІВНИКІВ СУДУ 15.12.2009

15 грудня у Вищому господарському суді України відбулися загальні урочисті збори суддів, працівників апарату та ветеранів ВГСУ з нагоди професійного свята.

Від керівництва суду присутніх тепло привітав заступник Голови  ВГСУ А.Й.Осетинський, від ветеранів колективу поділилися спогадами  та поздоровили учасників зборів колишній Голова ВГСУ, нині народний депутат України Д.М.Притика і Л.П.Кузьмічова.

Згідно з наказом Голови суду одержала заохочення велика група працівників ВГСУ.

                                                                          Прес-служба ВГСУ

 

Рада суддів провела чергове засідання 10.12.2009

10 грудня, в Міжнародний День прав людини, у конференц-залі Вищого господарського суду України відбулося чергове засідання Ради суддів господарських судів України, на якому, зокрема, розглянуто звіт голови Ради О. Удовиченка про роботу Ради суддів у 2009 році та питання щодо призначення суддів на адміністративні посади в господарських судах країни.

Прес-служба ВГСУ

УЧАСНИКИ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ТАБОРУ ЛІДЕРІВ "СТУДЕНТ-ПРАВНИК" ПОБУВАЛИ НА ЕКСКУРСІЇ У ВГСУ 27.11.2009

Учасники Всеукраїнського табору лідерів "Студент-правник" відвідали 27 листопада будинок Вищого господарського суду України, де, зокрема, познайомилися з історією створення системи господарських судів Української держави, побувавши у спеціалізованому музеї, що розташований у ВГСУ.

-Загальне знайомство з Вищим судом, принципами та умовами його діяльності, предметний екскурс в історію розвитку господарського судочинства та створення спеціалізованої судової системи викликали непідробний інтерес і сподобалися студентам, серед яких, цілком можливо, були й ті, хто згодом буде здійснювати правосуддя у нашому ж суді, - коротко прокоментував подію керівник апарату ВГСУ А. Івченко.

На адресу керівництва ВГСУ студенти висловили щиру вдячність за прилучення в такий спосіб до реалій майбутньої професії юриста.

                          Прес-служба ВГСУ

Про заходи щодо запобігання поширенню грипу типу A/H1N1/Каліфорнія/04/09 і гострих респіраторних захворювань серед працівників Вищого господарського суду України 09.11.2009

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

НАКАЗ

09.11.2009                                                             КИЇВ                                                                     № 45

Про заходи щодо запобігання поширенню
грипу типу A/H1N1/Каліфорнія/04/09 і гострих
респіраторних захворювань серед працівників
Вищого господарського суду України

 

На виконання вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2009 року № 1152 "Про запобігання поширенню грипу типу А/Н1N1/Каліфорнія/04/09 і гострих респіраторних захворювань серед населення" та з метою недопущення поширення епідемії грипу та гострих респіраторних захворювань, відповідно до Законів України "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення", "Про захист населення від інфекційних хвороб" на період епідемії грипу,

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити у Вищому господарському суді України План заходів, спрямованих на профілактику та боротьбу з поширенням пандемічного грипу та інших гострих респіраторних захворювань.

2. Начальнику управління...

Детальніше »
"ГОСПОДАРСЬКИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ ЯВЛЯЄ ІНТЕРЕС ДЛЯ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ", - авторитетно заявляє Голова Вищого господарського суду Республіки Бєларусь, доктор юридичних наук, професор В. Каменков 20.10.2009

Показовий прецедент на міжнародному рівні відбувся нещодавно у царині правової літератури: у Вищому господарському суді України одержали приємну несподіванку від білоруських колег - Господарський кодекс України на трьох мовах, зокрема, у перекладі на білоруську та російську.

Такий зовсім неочікуваний "подарунок" колегам зробив Голова Вищого господарського суду Республіки Бєларусь, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист В.Каменков, який і переклав наш Кодекс, випустивши його у світ єдиним тримовним виданням. У супровідному листі, зокрема, зазначається: "Господарський кодекс України являє інтерес, передовсім, для керівників і юристів суб'єктів господарювання Республіки Бєларусь, котрі мають комерційні і некомерційні відносини з українськими партнерами. Цей кодифікований акт буде корисний для законодавців, які працюють над створенням і вдосконаленням діючого законодавства, що регулює господарські відносини. Він також інтересний для вчених, які досліджують взаємовідносини таких галузей права, як цивільне і господарське..."

- З оцінками нашого Кодексу,...

Детальніше »