Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 14 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Прес-реліз: "Відбулась робоча зустріч Голови суду Віктора Татькова з представниками проекту "Україна: верховенство права" 15.06.2011

 15 червня 2011 року у приміщенні Вищого господарського суду України відбулась робоча зустріч Голови суду Татькова Віктора Івановича  з представниками проекту "Україна: верховенство права" - директором проекту паном Девідом Воном, його заступником Наталією Петровою та пані Іриною Черненко.

Метою зустрічі було обговорення результатів роботи проекту в Україні та можливості співпраці з Вищим господарським судом України у майбутньому.

Пан Д. Вон привітав Голову суду із 20-річним ювілеєм системи господарських судів та зауважив, що буде дуже радий співпрацювати з ним в майбутньому. Він повідомив, що наразі йде завершення поточної фази реалізації проекту "Україна: верховенство права" і йде обговорення його продовження на території України в подальшому, в тому числі за участю Вищого господарського суду України та системи господарських судів.

Татьков В. І. розповів гостям про основні напрямки його роботи як Голови суду, про основні функції та завдання діяльності Вищого господарського суду України тощо. Під час зустрічі учасники обговорили ситуацію із впровадженням...

Детальніше »
Прес-реліз 02.06.2011

31 травня у приміщенні Вищого господарського суду України відбувся "День відкритих дверей" для представників ЗМІ та громадських організацій, присвячений 20-річчю утворення системи господарських судів в Україні.

В рамках заходу журналістів було ознайомлено з роботою суддів та апарату суду, продемонстровано робочі кабінети працівників апарату суду, суддів, технічні приміщення, серверну, інформаційний центр та ін. Учасники заходу відвідали Музей історії господарських судів, були присутні на одному з судових засідань, а також спілкувалися із суддями щодо умов роботи суду.

Під час зустрічі з заступником Голови ВГСУ Анатолієм Осетинським   журналісти мали змогу ознайомитися з його роботою, побувати в його робочому кабінеті та поспілкуватися. Він привітав гостей суду, зазначивши, що такий захід проводиться вперше, але в подальшому є намір організовувати публічні заходи постійно. Осетинський А. Й. розповів про кількість суддів, що працюють у суді, про умови роботи та відповів на запитання журналістів.

Також, під час ознайомлення з роботою ВГСУ, відбулась зустріч...

Детальніше »
Привітання Голови Вищого господарського суду України з нагоди 20-річчя з дня утворення системи господарських судів України 02.06.2011

Шановні колеги!

Щиро вітаю Вас з 20-ою річницею утворення господарських судів України!

04 червня 1991 року Верховною Радою УРСР було прийнято Закон "Про господарські суди", який став фундаментом для створення системи господарського судочинства в Україні.

Символічно, що господарські суди стали однолітками незалежної України. Відкривши процес спеціалізації судів 20 років тому, вони разом з державою переживали складні процеси становлення і трансформації. Підтвердженням цьому є прийнятий 7 липня 2010 року Закон України "Про судоустрій і статус суддів", який підкреслив виняткову важливість судової гілки влади в житті держави.

Нам особливо приємно бути причетними до таких перетворень. Адже господарські суди сьогодні стали одним з потужних важелів українського судочинства, ключовою функцією якого є сприяння розвиткові ринкових засад в економічних відносинах, від яких сьогодні залежить доля народу.

Шановні колеги! У системі господарських судів і, зокрема, у Вищому суді працюють високі професіонали - як судді, так і працівники апарату. Саме Ви, обравши важливу...

Детальніше »
ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ У ВИЩОМУ ГОСПОДАРСЬКОМУ СУДІ УКРАЇНИ 30.05.2011

Аби довести дієвість вислову, що суди - відкриті для громадян, з метою підвищення їх довіри до судової системи та з нагоди 20-ої річниці становлення господарської юрисдикції 31 травня 2011 року Вищий господарський суд України проводить День відкритих дверей.

Учасникам заходу буде запропонована  пізнавальна і насичена екскурсія, під час якої вони матимуть змогу ознайомитися з приміщенням ВГСУ, організацією роботи суду та побувати на судовому засіданні.

Наші гості дізнаються про технологічні процеси організації і забезпечення засідань, принципи функціонування канцелярії, бібліотеки та інших підрозділів суду.

В програмі заходу також екскурсія до Музею історії господарських судів, зустріч з керівництвом ВГСУ, відвідання робочих кабінетів суддів, їх помічників та секретарів.

До участі в заході запрошуються неурядові та громадські організації правового спрямування, представники міжнародних правозахисних організацій та засоби масової інформації.

Чекаємо на вас о 10:00 за адресою: м.Київ, вул. Копиленка, 6

З питань участі в заході, акредитації та за додатковою...

Детальніше »
20-РІЧЧЮ СИСТЕМИ ГОСПОДАРСЬКИХ СУДІВ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ… 30.05.2011

25-26 квітня у приміщенні Одеського апеляційного господарського суду відбулася науково-практична конференція «Становлення господарської юрисдикції в Україні - 20 років досвіду. Проблеми і перспективи».

Учасникам конференції, присвяченій 20-річчю утворення системи господарських судів, надіслав вітального листа Президент України Віктор Янукович.

Відкрив конференцію Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков, який виступив з доповіддю щодо розвитку системи господарських судів в Україні.

В рамках конференції мали змогу виступити голова Вищого арбітражного суду Російської Федерації - Антон Іванов, представник Вищого господарського суду Білорусії - Тетяна Мельник, голова Вищого спеціалізованого суду із розгляду цивільних та кримінальних справ - Леонід Фесенко, голова Вищого адміністративного суду - Олександр Пасенюк, голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України - Ігор Самсін, голова Держаної судової адміністрації України - Руслан Кирилюк, народний депутат України - Дмитро Притика, заступник голови Вищої ради юстиції - Лідія Ізовітова ...

Детальніше »
24 травня 2011 року у м. Одеса відбулося відкриття науково-практичної конференції "Становлення господарської юрисдикції в Україні - 20 років досвіду. Проблеми і перспективи" 25.05.2011

  24 травня 2011 року у м. Одеса відбулося відкриття науково-практичної конференції "Становлення господарської юрисдикції в Україні - 20 років досвіду. Проблеми і перспективи"

  В рамках відкриття заходу відбулося освячення закладного каменя на місці заснування храму імені Святого Ярослава Мудрого, який є покровителем юристів і, зокрема, суддів. 

  Основним ініціатором та організатором закладання церкви виступив Одеський апеляційний господарський суд. У церемонії освячення закладного каменя взяли участь Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков, голова Одеського апеляційного господарського суду Валерій Балух, голова комітету з питань правосуддя Сергій Ківалов, Голова Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ Леонід Фесенко, голова Державної судової адміністрації України Руслан Кирилюк, судді Вищих спеціалізованих судів України, а також голови апеляційних та місцевих судів усіх юрисдикцій.

  Нагадуємо, що 24-26 травня в Одесі проходить міжнародна науково-практична конференція "Становлення господарської...

Детальніше »
Оголошення 23.05.2011

      Повідомляємо, що 02 червня 2011 року о 12-00 в приміщенні Вищого господарського суду України відбудеться засідання Ради суддів господарських судів України. На засіданні будуть розглянуті питання надання рекомендацій для призначення на адміністративні посади у господарських судах,внесення змін до плану роботи Ради суддів господарських судів України на І півріччя 2011 року та затвердження орієнтовного плану роботи Ради суддів господарських судів України на ІІ півріччя 2011 року.

 

 

 

   Контактний телефон: 207-52-20

 

Прес-реліз 20.05.2011

04 червня 1991 року Верховною Радою УРСР було прийнято Закон "Про господарські суди". З того дня почався відлік становлення системи господарського судочинства в незалежній Україні.

З цього приводу Вищий господарський суд України з 24 по 26 травня 2011 року в приміщенні Одеського апеляційного господарського суду проводить науково-практичну конференцію "Становлення господарської юрисдикції в Україні - 20 років досвіду. Проблеми і перспективи".

В заході візьмуть участь вітчизняні судді, юристи-правники, науковці, практики, керівництво арбітражних судів СНД та представники іноземних правозахисних організацій, акредитованих в Україні.

В програмі заходу планується обговорити існуючий стан вітчизняного господарського судочинства та шляхи вирішення галузевих проблем; заслухати доповіді іноземних колег та науковців.

Учасники конференції візьмуть участь у встановленні закладного каменя та освяченні місця будівництва церкви і відкритті пам'ятного знаку в честь 20-ої річниці утворення господарських судів України.

 

До висвітлення роботи науково-практичної...

Детальніше »
17 травня 2011 року відбулося засідання пленуму Вищого господарського суду України 19.05.2011

17 травня 2011 року відбулося засідання пленуму Вищого господарського суду України, на якому були прийняті Постанови "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" та "Про деякі питання практики застосування розділу ХІІ Господарського процесуального кодексу України".

Метою прийняття названих Постанов є однакове і правильне застосування господарськими судами норм матеріального і процесуального права у розгляді окремих категорій справ.

Постанову пленуму "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" підготовлено за результатами узагальнення практики застосування господарськими судами земельного законодавства.

Доповідачем по даному питанню був секретар другої судової палати, суддя Першиков Євген Володимирович.

Вищеназвана Постанова пленуму складається з наступних розділів:

1. Підвідомчість справ у спорах, що виникають із земельних відносин,

2. Справи у спорах, пов'язаних з набуттям і реалізацією права на земельні ділянки,

3. Відповідальність за порушення земельного...

Детальніше »
Інформаційне повідомлення 17.05.2011

13 травня 2011 року у Вищому господарському суді України відбувся "круглий стіл" для представників засобів масової інформації "Аналіз судової практики при розгляді справ, пов'язаних із кредитуванням".

У своєму виступі Секретар першої судової палати ВГСУ - Кот Олександр Васильович, звернув увагу присутніх на те, що, на жаль, банки не завжди використовують надані чинним законодавством широкі можливості, зокрема, для контролю фінансового стану позичальників на етапі прийняття рішення про видачу кредиту.

Водночас Олександр Кот відзначив негативний вплив на кредитні відносини недосконалої законодавчої бази, яка є причиною неоднозначного тлумачення та застосування норм права. "Від цього суттєво потерпає і практика застосування законодавчих актів господарськими судами, перед якими через недосконалість правового регулювання господарських відносин постають надзвичайно складні питання у розгляді справ," - зазначив Секретар палати. У зв'язку з цим ВГСУ ініціює внесення ряду змін до Цивільного та Господарського кодексів України, Законів України "Про відновлення платоспроможності...

Детальніше »