Вищий господарський суд України
Радою суддів господарських судів України рекомендовано низку заходів з оприлюднення господарськими судами інформації про свою діяльність 23.01.2014

23 січня 2014 року у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) під головуванням заступника Голови ВГСУ, Голови Ради суддів господарських судів України Артура Ємельянова за участю секретарів судових палат ВГСУ та представників ЗМІ відбулося чергове засідання Ради суддів господарських судів України (далі - РСГСУ).

Першим питанням порядку денного, на виконання планів роботи РСГСУ та ВГСУ на 2014 рік, РСГСУ створила та затвердила склад робочої групи з вивчення організації діяльності Київського апеляційного господарського суду, господарських судів міста Києва, Київської, Черкаської та Чернігівської областей, яку очолив заступник Голови РСГСУ Юрій Власов. Крім того, своїм рішенням РСГСУ уповноважила Голову РСГСУ Артура Ємельянова визначити та включити до складу робочої групи суддів ВГСУ, працівників апаратів ВГСУ, Київського апеляційного господарського суду, Державної судової адміністрації України та ДП "Інформаційні судові системи", з метою вивчення питань організації діяльності вказаних судів.

Щодо кандидатур на виключення та зарахування до кадрового резерву суддів на заміщення адміністративних посад в господарських судах України, доповів Голова РСГСУ Артур Ємельянов.

Також на засіданні РСГСУ розглянуто лист голови Господарського суду міста Києва про заходи, які вживаються на виконання приписів ст. 51 Закону України "Про виконавче провадження". Вказаний лист взято до відома, а досвід зазначеного суду по організації діяльності щодо забезпечення виконання норм закону, визнано позитивним. Крім того, РСГСУ доручила головам місцевих господарських судів до 15.02.2014 вжити заходи щодо забезпечення належного виконання вказаних норм.

Крім того, Голова РСГСУ поінформував присутніх, що на виконання рішення РСГСУ від 21.11.2013 № 262, яким доручено головам господарських судів України організувати та постійно проводити роботу з об'єктивного висвітлення в ЗМІ діяльності господарських судів та аналізувати її результати, до РСГСУ надані відповідні програми оприлюднення такої інформації на 2014 рік. Проте, на думку Артура Ємельянова, не всі вказані програми містять достатні та конкретні заходи для об'єктивного та системного висвітлення діяльності господарських судів, забезпечення інформаційної відкритості діяльності судів, створення позитивного іміджу судової влади у суспільстві. Тому рішенням РСГСУ було затверджено Рекомендовані заходи з оприлюднення господарськими судами інформації про свою діяльність у 2014 році, які голови місцевих та апеляційних господарських судів України мають включити до своїх програм.

 

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ