Вищий господарський суд України
Канадські експерти допомагають у підготовці навчальних програм для українських суддів 16.09.2014

16 вересня 2014 року відбулася робоча зустріч керівництва Вищого господарського суду України з представниками проекту «Освіта суддів - для економічного розвитку». Проект розрахований на 5 років і фінансується Департаментом закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади. Ініціативу впроваджує Національний суддівський інститут Канади.

За задумом ініціаторів, проект сприяє створенню в Україні системи ефективного навчання суддів та кандидатів у законники в Національній школі суддів. При цьому проект спрямований саме на суди, які працюють за економічним та комерційним напрямами.

Під час візиту до Вищого господарського суду України міжнародні фахівці ознайомилися з вітчизняною системою господарського судочинства та дізнались, які теми навчання цікавлять самих «господарників». Як відзначив Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, для суддів було б корисним вивчення практики вирішення земельних спорів, а також спорів у справах банкрутства, захисту інтелектуальної власності. «Також важливе значення мали б методичні рекомендації для суддів, які недавно призначені на посади і ще не здобули методичних навичок ведення судових процесів. Це дуже істотно особливо в нашій державі, де довіра до суддів є низькою, і атмосфера в залі засідань інколи стає надто напруженою», - наголосив Богдан Львов. При цьому, за його словами, процес навчання може бути цікавим для обох сторін. Оскільки, як правило, судді в Європі та Північній Америці рідко стикаються з тими проблемами, які доводиться вирішувати їх українським колегам.

У свою чергу, представник проекту, директор із юридичних та освітніх питань групи міжнародного співробітництва Національного суддівського інституту Канади Дональд Чіассон повідомив про плідну співпрацю з Національною школою суддів України. Водночас гість визнав, що такої потужної мотивації до співпраці з Україною, як зараз, у Канади ще не було ніколи. «Головне, щоб цей запал не зник. Бо іншого шансу для України може й не бути», - зауважив Богдан Львов.

Підбиваючи підсумки зустрічі, Голова Вищого господарського суду України розповів журналістам про те, що в спеціалізації використовують будь-яку можливість для проведення навчання, адже додаткова підготовка завжди корисна. Зокрема, триває співпраця із програмами США, і налагодження її з канадською стороною має стати ще одним кроком у вдосконаленні освітнього процесу. «Значно легше використовувати чужий досвід, ніж з самого початку формувати свій», - підкреслив Богдан Львов.

З огляду ж на те, що у канадської сторони вже є досвід співпраці з українськими суддями, можна сподіватися, що незабаром канадська програма запрацює і для «господарників».

 

За матеріалами тижневика «Закон і Бізнес»