Вищий господарський суд України
Суддя – заступник секретаря першої судової палати ВГСУ Олексій Євсіков розповів про особливості вирішення господарських спорів із сторонами з окупованої території 10.10.2014

9 жовтня 2014 року відбувся "круглий стіл" на тему "Ведення бізнесу і власність в Криму: правові аспекти і нові реалії захисту", в якому взяли участь суддя - заступник секретаря першої судової палати Вищого господарського суду України Олексій Євсіков та начальник управління забезпечення роботи першої судової палати Дмитро Умрихін.

Під час засідання секції "Господарська діяльність в умовах анексії Криму" та секції "Захист інтересів українських банків на тимчасово окупованій території" її учасники обговорили питання реєстрації речових прав на нерухоме майно, що знаходиться на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, питання міжнародного захисту українських активів, що знаходяться на зазначеній території, особливості вирішення господарських спорів із сторонами з окупованої території, питання відповідальності кримських боржників перед українськими банками та інше.

Зокрема, Олексій Євсіков довів до відома учасників "круглого столу" основні правила застосування норм процесуального законодавства під час вирішення відповідних спорів з урахуванням змін щодо їх територіальної підсудності.

Особливу увагу в своїй доповіді суддя Вищого господарського суду України приділив питанню повернення господарських справ з окупованої території та відновленню втраченого провадження. Він наголосив на тому, що зазначене розглядається як досить вагома проблема, яка заважає реалізації певних принципів захисту прав особи в судовому процесі.

Зробивши акцент на нормах міжнародного права, зокрема, Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, доповідач відзначив важливість дотримання норм міжнародного права, які містять імперативні приписи. Також були запропоновані до обговорення варіанти вирішення спорів, пов'язаних із захистом права власності на тимчасово окупованій території, стягнення заборгованості за кредитними договорами, з урахуванням можливих проблем щодо подальшого виконання відповідних судових рішень.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ