Вищий господарський суд України
У Вищому господарському суді України пройшли підготовку судді апеляційних господарських судів 31.10.2014

Протягом 27 - 31 жовтня 2014 року у Вищому господарському суді України за програмою Національної школи суддів України проходили підготовку судді апеляційних господарських судів.

Перед слухачами з актуальними доповідями виступили судді ВГСУ. Зокрема, Голова ВГСУ Богдан Львов свою доповідь присвятив останнім законодавчим змінам у системі правосуддя та питанню відновлення довіри до судової влади.

На проблемних питаннях здійснення судового провадження під час розгляду справ у суді першої інстанції за приписами ГПК України та єдності судової практики як засобу вдосконалення судочинства зупинилася суддя, секретар другої судової палати ВГСУ, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України Тетяна Дроботова.

Про господарські зобов'язання та відповідальність за їх порушення розповіла суддя, секретар Пленуму ВГСУ Лариса Рогач.

Питанням, які виникають при застосуванні неустойки як самостійного виду забезпечення виконання зобов'язань, присвятив свою лекцію суддя ВГСУ, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України Борис Грек.

У своїх лекціях суддя ВГСУ Інна Алєєва акцентувала увагу колег на застосуванні в роботі місцевих та апеляційних господарських судів постанов Пленуму Верховного Суду України та пленумів вищих спеціалізованих судів і узагальненні судової практики як засобу вдосконалення судової діяльності. Крім того, вона розповіла про європейську систему захисту прав людини; застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини в національній судовій практиці.

На деяких питаннях застосування земельного законодавства та єдності судової практики при розгляді господарських справ зупинився суддя ВГСУ, заслужений юрист України Євген Першиков.

Також суддя, заступник голови Київського апеляційного господарського суду, кандидат юридичних наук Анатолій Верховець розповів колегам про підстави для скасування, зміни ухвали чи постанови в апеляційній інстанції.

Крім того, під час навчальної програми суддівська аудиторія заслухала низку цікавих тематичних лекцій провідних науковців, зокрема, "Професійна психологічна адаптація до суддівської діяльності", "Антикорупційне законодавство: міжнародні стандарти та їх запровадження в Україні", "Особистісна та процесуальна етика. Етичні основи судової діяльності. Комунікації в судовій системі. Підвищення авторитету судової системи", "Європейська система захисту прав людини. Застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини в національній судовій практиці" тощо.

Після завершення програми підготовки усі слухачі отримали сертифікати Національної школи суддів України.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ