Вищий господарський суд України
Суддя ВГСУ Валентин Палій взяв участь у роботі Legal Pharma & Medicine Forum 15.03.2017

15 березня 2017 року тижневик “Юридическая практика” провів Legal Pharma & Medicine Forum, акредитований Національною асоціацією адвокатів України.

У заході взяли участь представники Міністерства охорони здоров'я України, Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, Антимонопольного комітету України, вітчизняні та іноземні експерти у медичній та фармацевтичній галузях, практикуючі юристи, профільні науковці та судді. Зокрема, ВГСУ на Legal Pharma & Medicine Forum представляв суддя четвертої судової палати Валентин Палій.

Програма заходу складалася з п'яти сесій: “Вектори реформи системи охорони здоров'я України”, “Закупівлі у сфері охорони здоров'я”, “Захист інтелектуальної власності в області фармації”, “Судова практика з питань охорони здоров'я” та двох паралельних секцій: “Ринок товарів медичного призначення” та “Страхова медицина”.

Суддя ВГСУ Валентин Палій у рамках четвертої сесії “Захист інтелектуальної власності в області фармації” зупинився на судовому захисті прав інтелектуальної власності у сфері фармації. Зокрема, він поінформував, що позови у справах, які безпосередньо стосуються фармації, спрямовані, як правило, на захист прав власника патенту на винахід, яким захищена певна діюча речовина, спосіб лікування або на захист прав власника свідоцтва на знак для товарів і послуг, яким маркуються певні товари - лікарські засоби. Також судами розглядалися позови, які спрямовані на захист прав на реєстраційну інформацію щодо лікарських засобів. 

Суддя ВГСУ також зазначив, що у зазначеній категорії справ, як правило, однією з вимог є визнання недійсним наказу Міністерства охорони здоров'я України про державну реєстрацію (перереєстрацію) відповідного лікарського засобу. При розгляді судами зазначеної вимоги виникає складність визначення того, чи підвідомчий спір у відповідній частині господарському суду.

Підсумовуючи свій виступ, Валентин Палій підкреслив, що позивачі обирали різні способи захисту порушених прав у сфері фармації і за умови, що обраний спосіб захисту відповідав порушеному праву, а позовні вимоги були доведені належними та допустимими доказами, рішення судів у таких справах були прогнозованими і позови задовольнялися.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв’язків зі ЗМІ