Вищий господарський суд України
Оголошення 16.11.2017

У зв'язку з численними зверненнями громадян щодо порядку роботи Вищого господарського суду України з урахуванням призначення суддів нового Верховного Суду повідомляємо, що ВГСУ працює у звичному режимі. 

ВГСУ налічує 43 судді, які мають право здійснювати господарське судочинство. Документи приймаються згідно з графіком роботи ВГСУ.

Такий порядок триватиме до дня початку роботи нового Верховного Суду. Нагадаємо, що відповідно до розділу ХІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (далі – Закон) ВГСУ діє у межах своїх повноважень до початку роботи Верховного Суду (пункт 6).

Згідно з пунктом 7 розділу ХІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону ВГСУ припиняє свою діяльність та ліквідується у встановленому порядку з дня початку роботи Верховного Суду. До припинення його діяльності статус, структура, повноваження, порядок роботи, права, обов'язки, гарантії суддів цього суду зберігаються. 

День початку роботи Верховного Суду визначається рішенням його Пленуму, що публікується на веб-порталі судової влади та в газеті "Голос України".

Касаційні скарги подані до ВГСУ та не розглянуті судом на момент припинення діяльності ВГСУ будуть передані до Верховного Суду та розглядатимуться у порядку господарського судочинства новим складом Верховного Суду.

Про дату припинення діяльності ВГСУ буде повідомлено додатково.

Нагадаємо, що пункт 11 розділу ХІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону визначає, що не пізніше ніж через п'ять днів з дня призначення шістдесят п'ятого судді Верховного Суду, за принципом рівного представництва від кожного касаційного суду створюється організаційний комітет, який скликає Пленум Верховного Суду в 30-денний строк. 

14 листопада 2017 року створено організаційний комітет, до складу якого від Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду увійшли судді Лариса Рогач, Ганна Вронська та Олена Кібенко. 

 

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ