Вищий господарський суд України
Інформаційний лист Вищого господарського суду України від 03.03.2005 № 01-8/351 03.03.2005

Про деякі питання практики застосування пункту 3 статті 12 Закону України 

“Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю”

У зв’язку з виникненням у господарських судів питань щодо застосування у вирішенні спорів пункту 3 статті 12 Закону України “Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю” (далі – Закон) повідомляємо таке.

Зазначеною нормою Закону передбачено, що за матеріалами оперативно-розшукової діяльності та кримінальних справ спеціальні підрозділи по боротьбі з організованою злочинністю мають право подавати до суду заяви про скасування реєстрації і припинення діяльності суб’єктів підприємництва, а також за наявності підстав, передбачених законом, подавати до суду позови про визнання недійсними угод у порядку, встановленому законодавством України.

Переліки спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ і спеціальних підрозділів по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України наведено відповідно у пункті 1 статті 9 і пункті 1 статті 10 Закону.

У зв’язку з надісланням цього листа відкликається Інформаційний лист Вищого арбітражного суду України від 18.08.95 № 01-8/589 “Про порядок застосування пункту 3 статті 12 Закону України “Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю”.

Заступник Голови Вищого

господарського суду України В. Москаленко